I september spelas Göteborg Cup med en fin seniorturnering för både herrar och damer. Här har ni anmälningsläget just nu som ser riktigt fint ut.
13 lag i damklassen och 12 i herrklassen är redan nu anmälda till Göteborg Cup. Det finns alltså några platser kvar att fylla med sköna lag som vill ladda upp perfekt inför säsongsstarten 2019/20. Seniorturneringen spelas i Lundbystrand på 5 planer-i-1-hall helgen den 6-8 september.
Senaste tillskotten i herrklassen är H43 Lund och KFUM Trollhättan. Två klassiska föreningar som nu ger sig in i hetluften i september. Det börjar se riktigt fint ut nu i både dam- och herrklassen så se till att snappa upp de sista platserna.
Anmälan sker via denna länk:
LÄNK: Anmälan Göteborg Cup
Damer
Redbergslids IK
Alingsås HK
H65 Höör
HK Rygge (Norge)
Önnerediterna
Teie (Norge)
Skara HF U
ÖHK Göteborg
Kv IK Sport 1
Kv IK Sport 2
NKIK
IFK Tumba
OV Helsingborg
AIK
Torslanda HK
Herrar
Önnerediterna
Sannadals SK
Särökometernas HK
Hallstahammar SK HK
IK Celtic
IK Nord
Backa HK
IF HV Tidaholm
KFUM Trollhättan
H43 Lund
Eslövs HF
Denna artikel är del i ett samarbetsavtal mellan Handbollskanalen och Göteborg Cup. Vill du veta mer? Maila info@handbollskanalen.se