Riksläger: Uttagning flickor 04 och 05

Foto: Bildbyrån

Uttagningen till Riksläger 3 och 4 för flickor födda 2004 och 2005 har tillkännagivits, meddelar Svenska handbollsförbundet på hemsidan.

Riksläger 3 och 4 kommer att genomföras den 16–19 juni i Halmstad. Riksläger 4 för spelare födda 2005 kommer att genomföras den 6–9 augusti.

Flickor 04 – Riksläger 4
MV:
Noa Rots, Föreningen Karlskrona Handboll
Ida Wall, Bækkelaget SK
Line Bergfeldt, Idrottsklubben Sävehof
Ella Johansson, VästeråsIrsta HF

9M
Isa Ljungholm, Huddinge Handbollklubb
Elise Lönnegren, Lugi Handbollsförening
Ella Isgren, Lödde Vikings Handbollklubb
Ellie Hammarström, Skuru Idrottsklubb
Emma Mihailovic, Idrottsklubben Sävehof
Moa Heiman, Lödde Vikings Handbollklubb
Ellen Reinholdt, Önnereds Handbollsklubb
Freja Wahlberg, Skuru Idrottsklubb
Felicia Granat, Idrottsklubben Sävehof

H9

Tindra Carlsson, Idrottsklubben Sävehof
Thea Kylberg, Idrottsklubben Sävehof
Madeleine Rehnberg, Idrottsklubben Sävehof

M6
Alice Salmi Skuru, Idrottsklubb
Stina Wiksfors, Idrottsklubben Sävehof
Ebba Leo, Lödde Vikings Handbollklubb

V6
Stella Huselius, Idrottsklubben Sävehof
Cassandra Värja, Huddinge Handbollklubb
Julia Qvarfordt, Idrottsklubben Sävehof

H6
Sol Kalsson, Huddinge Handbollklubb
Natalile Hübbert, Önnereds Handbollsklubb
Sara Smedberg, Skuru Idrottsklubb

Flickor 05 – Riksläger 3
MV
Nathalie Skrinde, Huddinge Handbollklubb
Stina Littorin, Kärra Handbollförening
Henny Månsson, KFUM Kalmar Handbollsklubb

9M
Ebba Ahlgren, Huddinge Handbollklubb
Ida Landberg, Idrottsklubben Sävehof
Ebba Schultz, H43 Lund Handbollförening
Elin Österwall, Önnereds Handbollsklubb
Ketsia Mumbongo, Kungälvs HK
Alice Andersson, Eslövs Idrottsklubb
Filippa Söderberg, Torslanda Handbollsklubb
Mia Andreasson, Torslanda Handbollsklubb
Magdalena Krstic, Gustavsbergs Handbollsförening
Sofia Matovac, Önnereds Handbollsklubb
Greta Westerlund, H43 Lund Handbollförening
Jalang Linner, Höörs Handbollsklubb H 65

H9
Moa Wallin, Önnereds Handbollsklubb

H9/H6
Ebba Sälgeback, Uppsala Handbollklubb
Tindra Möller Holmen, Idrottsklubben Sävehof

H6
Felicia Vikström, Huddinge Handbollklubb

V6
Alva Hopstadius, Lödde Vikings Handbollklubb
Philippa Antin, Skuru Idrottsklubb
Agnes Larsson, Skövde Handbollsflickor

M6
Filippa Österblom, Huddinge Handbollklubb
Julia Hedlund, Önnereds Handbollsklubb
Julia Jonasson, Idrottsklubben Sävehof

Länk: Uttagning Riksläger 3 och 4