Det blir gott och blandat i Inspel & Utspel den här veckan, där den största nyheten väl ändå var att förbundskapten Tomas Axnér aviserat sin stundande återgång till enbart landslagsjobb.
Damerna samlas efter en framgångsrik Champions League-helg, där spelare som Johanna Bundsen, Evelina Eriksson och Clara Lerby alla imponerade. På lördag väntar landskamp mot Frankrike i Lyon.
I herrarnas Champions League uppmärksammar vi många heta duster, men frågan är om något slår Melsungens Magdeburg-viktoria i rubrikväg?
Dessutom: Uppstart i de svenska ligorna. Kort genomgång av Handbollsligan herr inför premiären och säsongen.
Väl mött!
Titta och lyssna på podden i spelaren ovan, eller lyssna på podden på Acast, Spotify, eller Podcaster.
