USM Steg 1: Här är lottningen för F16

USM. Foto: EMIL LANGVAD / BILDBYRÅN

USM säsongen 2019–20 närmar sig med stormsteg och nu har lottningen för Steg 1 släppts. För F16 handlar det om helgen den 5–6 oktober.

ANNONS
ANNONS
ANNONS

Den 5–6 oktober är det alltså dags för Steg 1 vad gäller F16. Nedan följer gruppindelningen där det första laget i respektive grupp står som arrangörslag.

Grupp 1
Strömnäs GIF 1
Bodens BK HF
Huddinge HK
Spånga HK 2

Grupp 2
Norrfjärdens IF
Kiruna HK
VästeråsIrsta HF
Sannadals SK

Grupp 3
Arbrå HK
Sävar IK
Kumla HF
Sollentuna HK 1

Grupp 4
Falu HK
Härnösands HK 1
Eskilstuna Guif
Täby HBK

Grupp 5
Borlänge HK 2
Alfta GIF Handboll
Örebro SK HK dam
Tyresö Handboll

Grupp 6
Enköping HF
Härnösands HK 2
LIF Lindesberg
Skogås HK
Spårvägen HF

Grupp 7
Norrköping kvinnliga IK
HK Järnvägen
GT Söder
Älta IF

Grupp 8
IFK Strängnäs
Strands IF
Uppsala HK
AIK HF
Lidingö SK

Grupp 9
IFK Nyköping
Vassunda IF
IK Bolton
Skuru IK

Grupp 10
Kungsängens SK
Borlänge HK 1
RP IF Linköping
Spånga HK 1

Grupp 11
Stockholmspolisens IF HF
Strömnäs GIF 2
Sollentuna HK 2
Skövde HF 3

Grupp 12
Gustavsbergs IK HK
Edsbyns IF HF
Hammarby IF HF
Torslanda HK blå

Grupp 13
IFK Tumba HK
Skånela IF
Vadstena HF
HK eRPing
Önnereds HK 1

Grupp 14
Torsby IF
IF Swithiod
Skåre HK
HK Lidköping

Grupp 15
Alingsås HK
HK Guldkroken Hjo
Stenungsunds HK
Torslanda HK röd

Grupp 16
Skara HF
IFK Kristinehamn
KFUM Trollhättan
Halmstad HF 2

Grupp 17
Skövde HF 2
HK Aranäs vit
IK Lågan
Lugi HF vinröd

Grupp 18
BK Heid
IF Hellton
H43 Lund HF 2
Kristianstad HK 2

Grupp 19
GF Kroppskultur 1
Skövde HF 1
HK Aranäs blå
Ovesholms IF 1

Grupp 20
Partille IF
Mölndals HF 1
Mörrums GOIS HK
Trelleborg HBK

Grupp 21
Kungälvs HK 1
Backa HK
IF Hallby HK
Lugi HF vit

Grupp 22
Halmstad HF 1
Redbergslids IK
Strömstad HK
Kävlinge HK

Grupp 23
HK Hök
GF Kroppskultur 2
Eksjö BK
HK Ankaret

Grupp 24
IFK Bankeryd
Mölndals HF 2
Önnereds HK 2
HK Malmö

Grupp 25
Ronneby HK
IK Baltichov
IK Cyrus
IFK Kristianstad

Grupp 26
Karlskrona Flottan
Torslanda HK vit
H43 Lund HF 1
OV Helsingborg

Grupp 27
Eslövs IK
IK Sävehof 2
IFK Malmö
Åhus Handboll

Grupp 28
GW Landskrona
Kärra HF
H43 Lund HF 3
Ovesholms IF 2

Grupp 29
Höörs HK H65
Kungälvs HK 2
Kristianstad HK 1
IK Sävehof 1
Ystads IF HF U

Grupp 30
Lödde Vikings HK
Växjö HF
Lugi HF 1
Staffanstorps HK

LÄNK: Svenskhandboll

LÄMNA ETT SVAR

Please enter your comment!
Please enter your name here