Riksläger: All-star team

Riksläger

I helgen har det varit riksläger 1 för flickor och pojkar 00 samt läger 3 för flickor och pojkar 99. Traditionsenligt har förbundskaptenerna tillsammans med sina instruktörer tagit ut All-star lagen.

F-00s all-star lag möter alltså F-99 under söndagen och P-00 möter P-99. Nedan finner ni respektive lag.

P-99
Mv
Erik Lindfors – HK Silwing/Troja
Gustaf Banke – IFK Kristianstad

V6
Daniel Larsson – IK Sävehof
Andreas Windaal – HK Silwing/Troja

H6
Filip Pettersson – Ystads IF
Hugo Bengtsson – Önnereds HK

M6
Erik Westergren-Malmberg – IK Sävehof
Anton Carlsson – Lugi HF

9M
Philip Hvinder – HK Silwing/Troja
Anton Åkesson – Ystads IF
Adam Norman – Skuru IK
Karl Wallenius – Lugi HF
Oskar Johansson – Växjö HF
Erik Borgenshäll – Skuru IK

P-00
MV
Simon Möller – IK Sävehof
Kristian Zetterlund – LIF Lindesberg

V6
Casper Larsson – Eskilstuna Guif IF
Erik Aronsson – RP IF Linköping

H6
Valter Chintz – IFK Kristianstad
Linus Eriksson Lilja – Lugi HF

M6
Alexander Regen – Visby IF Gute HK
Johan Palm – Lugi HF

9M
Jakob Siemund – Lugi HF
Evon Mohlin – IFK Kristianstad
Ludvig Hallbäck – HK Aranäs
William Moberg Andersson – IK Sävehof
Edwin Aspenbäck – IFK Skövde HF
Erik Sääf – IFK Skövde HF

F-99
MV
Clara Westholm – H43 Lund
Garcia Zomi Axelsson – Rosersbergs IK

V6
Clara Lerby – Kungälvs HK
Madeleine Lindgren – Rosersbergs IK

H6
Wilma Johansson – Torslanda HK
Fanny Söderberg – IFK Nyköping

M6
Vilma Matthijs-Holmberg – Tyresö Handboll
Sara Forsén – IK Sävehof

9M
Hannah Lindwall – Torslanda HK
Frida Rosell – Skogås HK
Julia Olsson – Lugi HF
Johanna Flygelholm – Skövde HF
Cecilia Tillman – IK Sävehof
Filippa Nyman – Skövde HF

F-00
MV
Josefine Hultgren-Dahlgren – Sorunda IF
Evelina Klingberg – Eskilstuna Guif IF

V6
Louise Rundcrantz – IK Sävehof
Sara Pettersson – Sorunda IF

H6
Wilma Gustafsson – Näsby Handboll
Emma Mathisen – Eskilstuna Guif IF

M6
Amanda Sjöstrand-Hallman – Kungälvs HK
Nora Lundell – IK Cyrus

9M
Malin Sandberg – Kärra HF
Alva Söderbom – Karlskrona Handboll
Gunnel Afzelius – HK Ankaret
Natalie Kajeva – Torslanda HK
Kajsa Dahlberg – Eslöv IK
Emma Wahlström – Skövde HF