ANNONS

Handbollsspelare och tränare erbjuds arbete – i Division 3

Den värmländska handbollsföreningen IFK Kristinehamn söker nya spelare samt ledare och kan locka med både utbildning och arbete.

Det är med glädje Handbollskanalen vidareförmedlar information om att IFK Kristinehamn erbjuder handbollsspelare och ledare arbete i kombination med en insats i föreningen. Här är deras meddelande:

IFK Kristinehamn kan i nära samarbete med Höij´s Ventilation AB erbjuda 3-5 nya spelare och/eller tränare arbete som ventilationsrengörare fr.o.m. 2016-09-01. Vi hälsar alla junior-och seniorspelare – både killar och tjejer – välkomna samt tränare på alla nivåer.

Det skulle vara fantastiskt roligt om vi kunde slå två flugor i en smäll, att rekrytera personal till företaget samtidigt som föreningen som jag brunnit för i 35 år får tillskott i form utav spelare och ledare.

Tjänsterna är till att börja med visstidsanställningar t.o.m. 2017-03-31. Till att börja med blir man utbildad till ventilationsrengörare.

Inga förkunskaper krävs, internutbildning sker på företaget. Vi hjälper även till med bostad.

Maila ditt CV och ett personligt brev till info@hoijs.se senast den 7/8 om du är intresserad.

Frågor? Ring Pelle Höij, 070 / 336 08 82

På Höij´s Ventilation AB arbetar redan 12 personer som antingen är spelare eller ledare i IFK Kristinehamn så det här är ett genomtänkt koncept. Både herr- och damlag spelar i Division 3 men siktar uppåt i seriesystemet.

Så, söker du arbete eller bara vill testa någonting nytt? Vara med i ett handbollsgäng och få utbildning? Samtidigt som du bidrar till att en handbollsförening i Sverige utvecklas, då bör du höra av dig till Pelle.

Previous article
Next article
ANNONS
ANNONS