Kval till Division 2

2018/19

ANNONS

Kval 1

TidLagResultat
Sön 31/3 15:00 Tid: 15:00 IK Stubbhagen - Sundsvall HK Arena: Sollentuna Sporthall 29-24  MP  AP  
Lör 6/4 15:00 Tid: 15:00 Sundsvall HK - IK Stubbhagen Arena: Skönsbergshallen 27-20  MP  AP  
Sön 14/4 15:00 Tid: 15:00 Sundsvall HK - IK Stubbhagen Arena: Skönsbergshallen 34-24  MP  AP  

Kval 2

TidLagResultat
Lör 30/3 15:00 Tid: 15:00 Kiruna HK - IF Swithiod HK Arena: Kiruna Sporthall 30-25  MP  AP  
Lör 6/4 16:15 Tid: 16:15 IF Swithiod HK - Kiruna HK Arena: Västertorpshallen 26-22  MP  AP  
Sön 7/4 11:30 Tid: 11:30 IF Swithiod HK - Kiruna HK Arena: Västertorpshallen 23-21  MP  AP  

Kval 3

TidLagResultat
Sön 31/3 16:00 Tid: 16:00 HK Tyresö Strand - Örebro SK HK Arena: Slottshallen 28-33  MP  AP  
Sön 7/4 17:00 Tid: 17:00 Örebro SK HK - HK Tyresö Strand Arena: Örebro Arena A 37-29  MP  AP  
Lör 13/4 15:00 Tid: 15:00 Örebro SK HK - HK Tyresö Strand Arena: Örebro Arena A    

Kval 4

TidLagResultat
Lör 30/3 17:30 Tid: 17:30 Sorunda IF - Tumba HK Arena: Sunnerbyhallen 25-28  MP  AP  
Sön 7/4 18:00 Tid: 18:00 Tumba HK - Sorunda IF Arena: Tumba Idrottshus 33-30  MP  AP  
Sön 14/4 15:00 Tid: 15:00 Tumba HK - Sorunda IF Arena: Tumba Idrottshus    
ANNONS

Kval 5

TidLagResultat
Lör 30/3 15:00 Tid: 15:00 IF HV Tidaholm - GIK Wasaiterna U Arena: Sparbankshallen Tidaholm 34-34  MP  AP  
Sön 7/4 14:00 Tid: 14:00 GIK Wasaiterna U - IF HV Tidaholm Arena: Lillekärrshallen Göteborg 41-21  MP  AP  
Lör 13/4 14:00 Tid: 14:00 GIK Wasaiterna U - IF HV Tidaholm Arena: Angered Arena    

Kval 6

TidLagResultat
Lör 30/3 16:00 Tid: 16:00 IK Nord - Café Lillan HF Arena: Valhalla A Göteborg 19-24  MP  AP  
Lör 6/4 19:00 Tid: 19:00 Café Lillan HF - IK Nord Arena: Lillekärrshallen Göteborg 32-23  MP  AP  
Sön 14/4 14:00 Tid: 14:00 Café Lillan HF - IK Nord Arena: Lillekärrshallen Göteborg    

Kval 7

TidLagResultat
Sön 31/3 18:30 Tid: 18:30 Helsingborgs HK - Trelleborgs HBK Elit Arena: Idrottens hus 33-30  MP  AP  
Lör 6/4 16:00 Tid: 16:00 Trelleborgs HBK Elit - Helsingborgs HK Arena: Söderslättshallen A 28-27  MP  AP  
Lör 13/4 16:00 Tid: 16:00 Trelleborgs HBK Elit - Helsingborgs HK Arena: Söderslättshallen A 26-23  MP  AP  

Kval 8

TidLagResultat
Fre 29/3 20:00 Tid: 20:00 IK Cyrus - Hultsfreds HF Arena: Jönköpings Idrhus E 31-23  MP  AP  
Lör 6/4 14:00 Tid: 14:00 Hultsfreds HF - IK Cyrus Arena: Hagadals SC 30-21  MP  AP  
Lör 13/4 14:00 Tid: 14:00 Hultsfreds HF - IK Cyrus Arena: Hagadals SC 32-30  MP  AP  

Senaste från Övriga Sverige

ANNONS
ANNONS

Senaste artiklar