Division 4 Östsv. södra

2018/19

ANNONS
#LagMVOF+/-P+/-
1BK Sparta5401160 - 129831
2Skogås / Länna HK5401139 - 126813
3Årsta AIK HF6402150 - 14783
4Norrtulls SK6303167 - 16067
5Ösmo GIF HK5302128 - 1356-7
6Handens SK6303144 - 1676-23
7BK Bitter5203135 - 115420
8IF Gauthiod HK5104128 - 1592-31
9Westermalms IF HK5005111 - 1240-13
10EJ Vakant plats efter Västerort HKUtgått

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

ANNONS
TidLagResultat
Sön 11/11 20:15 Tid: 20:15 Westermalms IF HK - Ösmo GIF HK Arena: Engelbrektshallen 22-24  MP  AP  
Sön 11/11 20:00 Tid: 20:00 Årsta AIK HF - BK Bitter Arena: Sjöstadshallen 16-37  MP  AP  
Sön 11/11 14:30 Tid: 14:30 IF Gauthiod HK - Norrtulls SK Arena: Farstahallen 3 23-43  MP  AP  
Sön 11/11 14:30 Tid: 14:30 Handens SK - Skogås/Länna HK Arena: Torvalla Träningshall 27-34  MP  AP  
Sön 28/10 18:45 Tid: 18:45 BK Bitter - Handens SK Arena: Engelbrektshallen 36-21  MP  AP  
Sön 28/10 17:15 Tid: 17:15 Norrtulls SK - BK Sparta Arena: Engelbrektshallen 28-37  MP  AP  
Lör 27/10 16:10 Tid: 16:10 IF Gauthiod HK - Westermalms IF HK Arena: Västertorpshallen 26-25  MP  AP  
Lör 27/10 12:00 Tid: 12:00 Ösmo GIF HK - Årsta AIK HF Arena: Ösmo Idrottshall/Vansta 27-25  MP  AP  
Sön 21/10 17:00 Tid: 17:00 Årsta AIK HF - IF Gauthiod HK Arena: Sjöstadshallen 30-25  MP  AP  
Sön 21/10 15:00 Tid: 15:00 BK Sparta - Skogås/Länna HK Arena: Skärholmshallen 26-28  MP  AP  
TidLagResultat
Sön 11/11 20:15 Tid: 20:15 Westermalms IF HK - Ösmo GIF HK Arena: Engelbrektshallen 22-24  MP  AP  
Sön 11/11 20:00 Tid: 20:00 Årsta AIK HF - BK Bitter Arena: Sjöstadshallen 16-37  MP  AP  
Sön 11/11 14:30 Tid: 14:30 IF Gauthiod HK - Norrtulls SK Arena: Farstahallen 3 23-43  MP  AP  
Sön 11/11 14:30 Tid: 14:30 Handens SK - Skogås/Länna HK Arena: Torvalla Träningshall 27-34  MP  AP  
Sön 28/10 18:45 Tid: 18:45 BK Bitter - Handens SK Arena: Engelbrektshallen 36-21  MP  AP  
Sön 28/10 17:15 Tid: 17:15 Norrtulls SK - BK Sparta Arena: Engelbrektshallen 28-37  MP  AP  
Lör 27/10 16:10 Tid: 16:10 IF Gauthiod HK - Westermalms IF HK Arena: Västertorpshallen 26-25  MP  AP  
Lör 27/10 12:00 Tid: 12:00 Ösmo GIF HK - Årsta AIK HF Arena: Ösmo Idrottshall/Vansta 27-25  MP  AP  
Sön 21/10 17:00 Tid: 17:00 Årsta AIK HF - IF Gauthiod HK Arena: Sjöstadshallen 30-25  MP  AP  
Sön 21/10 15:00 Tid: 15:00 BK Sparta - Skogås/Länna HK Arena: Skärholmshallen 26-28  MP  AP  
Sön 21/10 13:50 Tid: 13:50 Handens SK - Ösmo GIF HK Arena: Torvalla Träningshall 28-22  MP  AP  
Lör 20/10 17:45 Tid: 17:45 Westermalms IF HK - Norrtulls SK Arena: Eriksdalshallen 26-29  MP  AP  
Sön 14/10 19:00 Tid: 19:00 BK Bitter - BK Sparta Arena: Eriksdalshallen 21-33  MP  AP  
Sön 14/10 16:30 Tid: 16:30 Westermalms IF HK - Årsta AIK HF Arena: Engelbrektshallen 22-25  MP  AP  
Sön 14/10 15:00 Tid: 15:00 Handens SK - IF Gauthiod HK Arena: Torvalla Träningshall 31-29  MP  AP  
Sön 14/10 15:00 Tid: 15:00 Norrtulls SK - Skogås/Länna HK Arena: Engelbrektshallen 25-29  MP  AP  
Sön 7/10 13:50 Tid: 13:50 Handens SK - Westermalms IF HK Arena: Torvalla Träningshall 20-16  MP  AP  
Sön 7/10 12:45 Tid: 12:45 BK Sparta - Ösmo GIF HK Arena: Högdalshallen 34-27  MP  AP  
Lör 6/10 14:00 Tid: 14:00 Skogås/Länna HK - BK Bitter Arena: Östra Gymnasiet 22-20  MP  AP  
Lör 6/10 12:40 Tid: 12:40 Årsta AIK HF - Norrtulls SK Arena: Skarpnäckshallen 24-19  MP  AP  
Sön 30/9 18:45 Tid: 18:45 Norrtulls SK - BK Bitter Arena: Engelbrektshallen 23-21  MP  AP  
Sön 30/9 12:00 Tid: 12:00 Årsta AIK HF - Handens SK Arena: Sjöstadshallen 30-17  MP  AP  
Lör 29/9 16:30 Tid: 16:30 IF Gauthiod HK - BK Sparta Arena: Västertorpshallen 25-30  MP  AP  
Lör 29/9 12:00 Tid: 12:00 Ösmo GIF HK - Skogås/Länna HK Arena: Ösmo Idrottshall/Vansta 28-26  MP  AP  
TidLag
Lör 17/11 12:00 Tid: 12:00 Ösmo GIF HK - IF Gauthiod HK Arena: Ösmo Idrottshall/Vansta  
Lör 17/11 16:00 Tid: 16:00 Skogås/Länna HK - Årsta AIK HF Arena: Östra Gymnasiet  
Sön 18/11 18:30 Tid: 18:30 BK Bitter - Westermalms IF HK Arena: Engelbrektshallen  
Sön 18/11 21:00 Tid: 21:00 BK Sparta - Handens SK Arena: Högdalshallen  
Lör 24/11 12:00 Tid: 12:00 Ösmo GIF HK - Norrtulls SK Arena: Ösmo Idrottshall/Vansta  
Lör 24/11 17:45 Tid: 17:45 IF Gauthiod HK - BK Bitter Arena: Västertorpshallen  
Sön 25/11 19:50 Tid: 19:50 Westermalms IF HK - Skogås/Länna HK Arena: Engelbrektshallen  
Sön 25/11 20:30 Tid: 20:30 Årsta AIK HF - BK Sparta Arena: Sjöstadshallen  
Lör 1/12 17:45 Tid: 17:45 IF Gauthiod HK - Skogås/Länna HK Arena: Västertorpshallen  
Sön 2/12 18:00 Tid: 18:00 BK Sparta - Westermalms IF HK Arena: Högdalshallen  
Sön 2/12 19:30 Tid: 19:30 BK Bitter - Ösmo GIF HK Arena: Eriksdalshallen  
Sön 2/12 20:50 Tid: 20:50 Norrtulls SK - Handens SK Arena: Engelbrektshallen  
Lör 8/12 12:00 Tid: 12:00 Ösmo GIF HK - Westermalms IF HK Arena: Ösmo Idrottshall/Vansta  
Lör 8/12 14:00 Tid: 14:00 Skogås/Länna HK - Handens SK Arena: Östra Gymnasiet  
Sön 9/12 18:50 Tid: 18:50 Norrtulls SK - IF Gauthiod HK Arena: Engelbrektshallen  
Sön 9/12 20:20 Tid: 20:20 BK Bitter - Årsta AIK HF Arena: Engelbrektshallen  
Lör 12/1 16:00 Tid: 16:00 Skogås/Länna HK - Westermalms IF HK Arena: Östra Gymnasiet  
Sön 13/1 16:50 Tid: 16:50 BK Sparta - Årsta AIK HF Arena: Högdalshallen  
Sön 13/1 20:00 Tid: 20:00 BK Bitter - IF Gauthiod HK Arena: Eriksdalshallen  
Sön 13/1 20:45 Tid: 20:45 Norrtulls SK - Ösmo GIF HK Arena: Engelbrektshallen  
Sön 20/1 14:40 Tid: 14:40 IF Gauthiod HK - Ösmo GIF HK Arena: Farstahallen 3  
Sön 20/1 16:30 Tid: 16:30 Handens SK - BK Sparta Arena: Torvalla Träningshall  
Sön 20/1 18:20 Tid: 18:20 Westermalms IF HK - BK Bitter Arena: Engelbrektshallen  
Sön 20/1 19:45 Tid: 19:45 Årsta AIK HF - Skogås/Länna HK Arena: Sjöstadshallen  
Lör 26/1 12:00 Tid: 12:00 Ösmo GIF HK - BK Bitter Arena: Ösmo Idrottshall/Vansta  
Lör 26/1 14:00 Tid: 14:00 Skogås/Länna HK - IF Gauthiod HK Arena: Östra Gymnasiet  
Sön 27/1 16:30 Tid: 16:30 Handens SK - Norrtulls SK Arena: Torvalla Träningshall  
Sön 27/1 20:45 Tid: 20:45 Westermalms IF HK - BK Sparta Arena: Engelbrektshallen  
Sön 10/2 15:30 Tid: 15:30 Handens SK - BK Bitter Arena: Torvalla Träningshall  
Sön 10/2 17:20 Tid: 17:20 Årsta AIK HF - Ösmo GIF HK Arena: Sjöstadshallen  
Sön 10/2 19:30 Tid: 19:30 Westermalms IF HK - IF Gauthiod HK Arena: Engelbrektshallen  
Sön 10/2 20:15 Tid: 20:15 BK Sparta - Norrtulls SK Arena: Högdalshallen  
Lör 16/2 14:00 Tid: 14:00 Ösmo GIF HK - Handens SK Arena: Ösmo Idrottshall/Vansta  
Lör 16/2 14:30 Tid: 14:30 IF Gauthiod HK - Årsta AIK HF Arena: Västertorpshallen  
Lör 16/2 16:00 Tid: 16:00 Skogås/Länna HK - BK Sparta Arena: Östra Gymnasiet  
Sön 17/2 20:30 Tid: 20:30 Norrtulls SK - Westermalms IF HK Arena: Skanstullshallen  
Lör 23/2 14:00 Tid: 14:00 Skogås/Länna HK - Norrtulls SK Arena: Östra Gymnasiet  
Lör 23/2 15:15 Tid: 15:15 Årsta AIK HF - Westermalms IF HK Arena: Sjöstadshallen  
Sön 24/2 19:00 Tid: 19:00 BK Sparta - BK Bitter Arena: Högdalshallen  
Sön 24/2 20:30 Tid: 20:30 IF Gauthiod HK - Handens SK Arena: Högdalshallen  
Lör 9/3 12:00 Tid: 12:00 Ösmo GIF HK - BK Sparta Arena: Ösmo Idrottshall/Vansta  
Lör 9/3 17:30 Tid: 17:30 Westermalms IF HK - Handens SK Arena: Eriksdalshallen  
Sön 10/3 14:45 Tid: 14:45 BK Bitter - Skogås/Länna HK Arena: Farstahallen 3  
Sön 10/3 21:00 Tid: 21:00 Norrtulls SK - Årsta AIK HF Arena: Engelbrektshallen  
Sön 17/3 13:50 Tid: 13:50 Skogås/Länna HK - Ösmo GIF HK Arena: Östra Gymnasiet  
Sön 17/3 13:50 Tid: 13:50 Handens SK - Årsta AIK HF Arena: Torvalla Träningshall  
Sön 17/3 15:00 Tid: 15:00 BK Bitter - Norrtulls SK Arena: Vintervikshallen  
Sön 17/3 20:10 Tid: 20:10 BK Sparta - IF Gauthiod HK Arena: Högdalshallen  

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

ANNONS

Senaste från Övriga Sverige

ANNONS

Senaste artiklar