Division 3 Västsv. västra

2018/19

ANNONS
#LagMVOF+/-P+/-
1Stenungsunds HK201334512 - 4442968
2IK Nord201145522 - 4672655
3Särökometernas HK201136509 - 4622547
4Ulricehamn / Borås201046532 - 4952437
5Rya HF201019516 - 52521-9
6Sävedalens HK20848490 - 49520-5
7IK Celtic20668506 - 53118-25
8HK Varberg 09208210562 - 59218-30
9Torslanda HK207112498 - 54215-44
10HP Kongelf206113526 - 57313-47
11Ale HF204313493 - 54011-47

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

ANNONS
TidLagResultat
Ons 13/3 19:00 Tid: 19:00 Stenungsunds HK - IK Nord Arena: Stora Höga Arena 25-23  MP  AP  
Ons 13/3 19:00 Tid: 19:00 Sävedalens HK - Torslanda HK Arena: Ugglums Idrottshall Partille 27-23  MP  AP  
Ons 13/3 19:00 Tid: 19:00 IK Celtic - HK Varberg 09 Arena: Valhalla A Göteborg 30-25  MP  AP  
Ons 13/3 19:00 Tid: 19:00 Ale HF - HP Kongelf Arena: Ale Kulturrum 30-24  MP  AP  
Ons 13/3 19:00 Tid: 19:00 Särökometernas HK - Rya HF Arena: Särö Idrottshall 1 32-37  MP  AP  
Sön 10/3 18:05 Tid: 18:05 Torslanda HK - Ulricehamn/Borås Arena: Torslanda Sporthall A 22-23  MP  AP  
Sön 10/3 17:30 Tid: 17:30 IK Nord - Sävedalens HK Arena: Valhalla A Göteborg 24-24  MP  AP  
Sön 10/3 17:00 Tid: 17:00 Rya HF - IK Celtic Arena: Lundby Strand 1 Göteborg 25-26  MP  AP  
Lör 9/3 17:00 Tid: 17:00 HP Kongelf - Särökometernas HK Arena: Kungälvs Idrottshall 23-31  MP  AP  
Lör 9/3 17:00 Tid: 17:00 HK Varberg 09 - Stenungsunds HK Arena: Varbergs Idrottshall 27-35    
TidLagResultat
Ons 13/3 19:00 Tid: 19:00 Stenungsunds HK - IK Nord Arena: Stora Höga Arena 25-23  MP  AP  
Ons 13/3 19:00 Tid: 19:00 Sävedalens HK - Torslanda HK Arena: Ugglums Idrottshall Partille 27-23  MP  AP  
Ons 13/3 19:00 Tid: 19:00 IK Celtic - HK Varberg 09 Arena: Valhalla A Göteborg 30-25  MP  AP  
Ons 13/3 19:00 Tid: 19:00 Ale HF - HP Kongelf Arena: Ale Kulturrum 30-24  MP  AP  
Ons 13/3 19:00 Tid: 19:00 Särökometernas HK - Rya HF Arena: Särö Idrottshall 1 32-37  MP  AP  
Sön 10/3 18:05 Tid: 18:05 Torslanda HK - Ulricehamn/Borås Arena: Torslanda Sporthall A 22-23  MP  AP  
Sön 10/3 17:30 Tid: 17:30 IK Nord - Sävedalens HK Arena: Valhalla A Göteborg 24-24  MP  AP  
Sön 10/3 17:00 Tid: 17:00 Rya HF - IK Celtic Arena: Lundby Strand 1 Göteborg 25-26  MP  AP  
Lör 9/3 17:00 Tid: 17:00 HP Kongelf - Särökometernas HK Arena: Kungälvs Idrottshall 23-31  MP  AP  
Lör 9/3 17:00 Tid: 17:00 HK Varberg 09 - Stenungsunds HK Arena: Varbergs Idrottshall 27-35    
Sön 3/3 17:30 Tid: 17:30 Särökometernas HK - Ale HF Arena: Särö Idrottshall 1 32-27  MP  AP  
Sön 3/3 17:30 Tid: 17:30 Sävedalens HK - HK Varberg 09 Arena: Ugglums Idrottshall Partille 27-28  MP  AP  
Lör 2/3 14:30 Tid: 14:30 Stenungsunds HK - Rya HF Arena: Stora Höga Arena 29-24  MP  AP  
Tor 28/2 19:30 Tid: 19:30 IK Celtic - HP Kongelf Arena: Valhalla A Göteborg 28-25  MP  AP  
Tor 28/2 19:30 Tid: 19:30 Ulricehamn/Borås - IK Nord Arena: Ulricehamns Sim & SH 26-25  MP  AP  
Sön 24/2 19:15 Tid: 19:15 Ale HF - IK Celtic Arena: Ale Kulturrum 25-29  MP  AP  
Sön 24/2 16:00 Tid: 16:00 IK Nord - Torslanda HK Arena: Valhalla A Göteborg 34-25  MP  AP  
Lör 23/2 17:00 Tid: 17:00 HK Varberg 09 - Ulricehamn/Borås Arena: Varbergs Idrottshall 27-27  MP  AP  
Tor 21/2 21:00 Tid: 21:00 HP Kongelf - Stenungsunds HK Arena: Kungälvs Idrottshall 25-24  MP  AP  
Tor 21/2 19:00 Tid: 19:00 Rya HF - Sävedalens HK Arena: Lundby Strand 1 Göteborg 25-27  MP  AP  
Sön 17/2 17:30 Tid: 17:30 Sävedalens HK - HP Kongelf Arena: Ugglums Idrottshall Partille 30-16  MP  AP  
Sön 17/2 17:30 Tid: 17:30 IK Celtic - Särökometernas HK Arena: Valhalla A Göteborg 29-25  MP  AP  
Sön 17/2 17:00 Tid: 17:00 Torslanda HK - HK Varberg 09 Arena: Torslanda Sporthall A 29-23  MP  AP  
Lör 16/2 16:00 Tid: 16:00 Ulricehamn/Borås - Rya HF Arena: Hestrahallen 24-24  MP  AP  
Lör 16/2 14:30 Tid: 14:30 Stenungsunds HK - Ale HF Arena: Stora Höga Arena 36-26  MP  AP  
Sön 10/2 19:30 Tid: 19:30 Rya HF - Torslanda HK Arena: Lundby Strand 1 Göteborg 28-31  MP  AP  
Sön 10/2 17:30 Tid: 17:30 Särökometernas HK - Stenungsunds HK Arena: Särö Idrottshall 1 20-20  MP  AP  
Sön 10/2 14:30 Tid: 14:30 Ale HF - Sävedalens HK Arena: Ale Kulturrum 26-25  MP  AP  
Lör 9/2 17:00 Tid: 17:00 HP Kongelf - Ulricehamn/Borås Arena: Mimershallen A Kungälv 28-28  MP  AP  
Lör 9/2 17:00 Tid: 17:00 HK Varberg 09 - IK Nord Arena: Varbergs Idrottshall 25-25  MP  AP  
Sön 3/2 17:30 Tid: 17:30 Sävedalens HK - Särökometernas HK Arena: Ugglums Idrottshall Partille 21-17  MP  AP  
Sön 3/2 15:30 Tid: 15:30 Ulricehamn/Borås - Ale HF Arena: Ulricehamns Sim & SH 29-27  MP  AP  
Lör 2/2 16:00 Tid: 16:00 IK Nord - Rya HF Arena: Valhalla A Göteborg 30-31  MP  AP  
Lör 2/2 14:30 Tid: 14:30 Stenungsunds HK - IK Celtic Arena: Stora Höga Arena 33-19  MP  AP  
Tor 31/1 20:45 Tid: 20:45 Torslanda HK - HP Kongelf Arena: Torslanda Sporthall A 33-22  MP  AP  
Mån 28/1 19:40 Tid: 19:40 IK Celtic - Sävedalens HK Arena: Valhalla A Göteborg 32-32  MP  AP  
Sön 27/1 19:00 Tid: 19:00 Rya HF - HK Varberg 09 Arena: Lundby Strand 1 Göteborg 36-32  MP  AP  
Sön 27/1 17:30 Tid: 17:30 Särökometernas HK - Ulricehamn/Borås Arena: Särö Idrottshall 1 25-23  MP  AP  
Sön 27/1 16:00 Tid: 16:00 Ale HF - Torslanda HK Arena: Ale Kulturrum 27-28  MP  AP  
Fre 25/1 19:00 Tid: 19:00 Rya HF - Ale HF Arena: Lundby Strand 1 Göteborg 32-29  MP  AP  
Tor 24/1 21:00 Tid: 21:00 HP Kongelf - IK Nord Arena: Kungälvs Idrottshall 21-24  MP  AP  
Sön 20/1 17:30 Tid: 17:30 IK Nord - Ale HF Arena: Valhalla A Göteborg 22-20  MP  AP  
Sön 20/1 17:30 Tid: 17:30 Sävedalens HK - Stenungsunds HK Arena: Ugglums Idrottshall Partille 21-21  MP  AP  
Sön 20/1 16:45 Tid: 16:45 Torslanda HK - Särökometernas HK Arena: Torslanda Sporthall A 22-26  MP  AP  
Sön 20/1 14:00 Tid: 14:00 Ulricehamn/Borås - IK Celtic Arena: Boråshallen 30-25  MP  AP  
Sön 20/1 13:00 Tid: 13:00 HK Varberg 09 - HP Kongelf Arena: Varbergs Idrottshall 27-33  MP  AP  
Ons 16/1 19:30 Tid: 19:30 Stenungsunds HK - Ulricehamn/Borås Arena: Stora Höga Arena 30-27  MP  AP  
Sön 13/1 17:30 Tid: 17:30 IK Celtic - Torslanda HK Arena: Valhalla A Göteborg 29-24  MP  AP  
Sön 13/1 17:30 Tid: 17:30 Särökometernas HK - IK Nord Arena: Särö Idrottshall 1 23-23  MP  AP  
Tor 10/1 21:00 Tid: 21:00 HP Kongelf - Rya HF Arena: Kungälvs Idrottshall 31-34  MP  AP  
Ladda fler

Inga matcher tillgängliga just nu

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

ANNONS

Senaste från Övriga Sverige

ANNONS

Senaste artiklar