Division 3 Västergötland

2018/19

ANNONS
#LagMVOF+/-P+/-
1HK Guldkroken Hjo201811643 - 44937194
2IF HV Tidaholm201604650 - 53432116
3KFUM Trollhättan201325622 - 5382884
4Uddevalla HK201406518 - 5032815
5IFK Hammarö201235597 - 5142783
6HF Team Kropps207112557 - 59215-35
7Skara HK205312507 - 55213-45
8IF Hellton Karlstad206014516 - 52212-6
9HK Lidköping205213514 - 60112-87
10HKC78 Handbollklubb203215435 - 5878-152
11HP Hyveln203215453 - 6208-167
12Vårgårda IK HerrarUtgått

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

ANNONS
TidLagResultat
Lör 16/3 16:00 Tid: 16:00 KFUM Trollhättan - HK Lidköping Arena: Arena Älvhögsborg 26-22  MP  AP  
Lör 16/3 16:00 Tid: 16:00 IF HV Tidaholm - HKC78 Handbollklubb Arena: Sparbankshallen Tidaholm 36-22  MP  AP  
Lör 16/3 16:00 Tid: 16:00 Uddevalla HK - HP Hyveln Arena: Rimnershallen A 10-0    
Lör 16/3 16:00 Tid: 16:00 HK Guldkroken Hjo - Skara HK Arena: Guldkrokshallen A 18-18  MP  AP  
Tor 14/3 20:00 Tid: 20:00 IFK Hammarö - IF Hellton Karlstad Arena: Hammarlunden 30-26  MP  AP  
Sön 10/3 18:00 Tid: 18:00 HKC78 Handbollklubb - HK Guldkroken Hjo Arena: Arena Skövde C 24-35  MP  AP  
Sön 10/3 17:30 Tid: 17:30 HF Team Kropps - IFK Hammarö Arena: Rimnershallen A 28-31  MP  AP  
Sön 10/3 14:00 Tid: 14:00 Skara HK - Uddevalla HK Arena: Skara Idrottshall 18-26  MP  AP  
Sön 10/3 14:00 Tid: 14:00 IF Hellton Karlstad - KFUM Trollhättan Arena: Sundsta Sporthall 26-27  MP  AP  
Lör 9/3 14:00 Tid: 14:00 HK Lidköping - IF HV Tidaholm Arena: Idrottens Hus A Lidk. 16-34  MP  AP  
TidLagResultat
Lör 16/3 16:00 Tid: 16:00 KFUM Trollhättan - HK Lidköping Arena: Arena Älvhögsborg 26-22  MP  AP  
Lör 16/3 16:00 Tid: 16:00 IF HV Tidaholm - HKC78 Handbollklubb Arena: Sparbankshallen Tidaholm 36-22  MP  AP  
Lör 16/3 16:00 Tid: 16:00 Uddevalla HK - HP Hyveln Arena: Rimnershallen A 10-0    
Lör 16/3 16:00 Tid: 16:00 HK Guldkroken Hjo - Skara HK Arena: Guldkrokshallen A 18-18  MP  AP  
Tor 14/3 20:00 Tid: 20:00 IFK Hammarö - IF Hellton Karlstad Arena: Hammarlunden 30-26  MP  AP  
Sön 10/3 18:00 Tid: 18:00 HKC78 Handbollklubb - HK Guldkroken Hjo Arena: Arena Skövde C 24-35  MP  AP  
Sön 10/3 17:30 Tid: 17:30 HF Team Kropps - IFK Hammarö Arena: Rimnershallen A 28-31  MP  AP  
Sön 10/3 14:00 Tid: 14:00 Skara HK - Uddevalla HK Arena: Skara Idrottshall 18-26  MP  AP  
Sön 10/3 14:00 Tid: 14:00 IF Hellton Karlstad - KFUM Trollhättan Arena: Sundsta Sporthall 26-27  MP  AP  
Lör 9/3 14:00 Tid: 14:00 HK Lidköping - IF HV Tidaholm Arena: Idrottens Hus A Lidk. 16-34  MP  AP  
Fre 8/3 19:30 Tid: 19:30 IF Hellton Karlstad - Skara HK Arena: Sundsta Sporthall 25-19  MP  AP  
Sön 3/3 17:00 Tid: 17:00 KFUM Trollhättan - HF Team Kropps Arena: Arena Älvhögsborg 37-29  MP  AP  
Sön 3/3 17:00 Tid: 17:00 IF HV Tidaholm - IF Hellton Karlstad Arena: Sparbankshallen Tidaholm 28-27  MP  AP  
Sön 3/3 16:00 Tid: 16:00 HP Hyveln - Skara HK Arena: Tibro Sporthall 20-31  MP  AP  
Lör 2/3 14:00 Tid: 14:00 HK Guldkroken Hjo - HK Lidköping Arena: Guldkrokshallen A 36-22  MP  AP  
Fre 1/3 19:30 Tid: 19:30 Uddevalla HK - HKC78 Handbollklubb Arena: Rimnershallen A 32-21  MP  AP  
Ons 27/2 19:45 Tid: 19:45 HK Lidköping - Skara HK Arena: Idrottens Hus A Lidk. 31-26  MP  AP  
Lör 23/2 17:00 Tid: 17:00 HF Team Kropps - IF HV Tidaholm Arena: Agnebergshallen 33-35  MP  AP  
Lör 23/2 16:00 Tid: 16:00 HK Lidköping - Uddevalla HK Arena: Idrottens Hus A Lidk. 30-34  MP  AP  
Lör 23/2 14:00 Tid: 14:00 IF Hellton Karlstad - HK Guldkroken Hjo Arena: Sundsta Sporthall 21-22  MP  AP  
Fre 22/2 19:30 Tid: 19:30 IFK Hammarö - KFUM Trollhättan Arena: Hammarö Arena 31-31  MP  AP  
Fre 22/2 19:30 Tid: 19:30 HKC78 Handbollklubb - HP Hyveln Arena: Arena Skövde C 29-30    
Sön 17/2 18:00 Tid: 18:00 HP Hyveln - HK Lidköping Arena: Tibro Sporthall 31-34  MP  AP  
Sön 17/2 14:00 Tid: 14:00 Skara HK - HKC78 Handbollklubb Arena: Skara Idrottshall 24-15  MP  AP  
Sön 17/2 14:00 Tid: 14:00 IF HV Tidaholm - IFK Hammarö Arena: Sparbankshallen Tidaholm 39-32  MP  AP  
Lör 16/2 14:00 Tid: 14:00 HK Guldkroken Hjo - HF Team Kropps Arena: Guldkrokshallen A 28-18  MP  AP  
Fre 15/2 19:30 Tid: 19:30 Uddevalla HK - IF Hellton Karlstad Arena: Rimnershallen A 21-27  MP  AP  
Sön 10/2 18:00 Tid: 18:00 HF Team Kropps - Uddevalla HK Arena: Agnebergshallen 22-28  MP  AP  
Sön 10/2 15:00 Tid: 15:00 KFUM Trollhättan - IF HV Tidaholm Arena: Torsbohallen 36-28  MP  AP  
Lör 9/2 15:00 Tid: 15:00 IFK Hammarö - HK Guldkroken Hjo Arena: Hammarlunden 27-29  MP  AP  
Lör 9/2 13:30 Tid: 13:30 IF Hellton Karlstad - HP Hyveln Arena: Sundsta Sporthall    
Tor 7/2 19:30 Tid: 19:30 Skara HK - IFK Hammarö Arena: Skara Idrottshall 24-25  MP  AP  
Sön 3/2 17:30 Tid: 17:30 HKC78 Handbollklubb - HK Lidköping Arena: Arena Skövde C 22-22  MP  AP  
Tor 31/1 19:00 Tid: 19:00 HK Guldkroken Hjo - KFUM Trollhättan Arena: Guldkrokshallen A 30-24  MP  AP  
Ons 30/1 20:00 Tid: 20:00 HP Hyveln - HF Team Kropps Arena: Tibro Sporthall 30-29  MP  AP  
Ons 30/1 19:30 Tid: 19:30 Uddevalla HK - IFK Hammarö Arena: Agnebergshallen 24-23  MP  AP  
Sön 27/1 18:00 Tid: 18:00 HF Team Kropps - Skara HK Arena: Agnebergshallen 31-31  MP  AP  
Sön 27/1 16:00 Tid: 16:00 KFUM Trollhättan - Uddevalla HK Arena: Arena Älvhögsborg 31-32  MP  AP  
Lör 26/1 16:00 Tid: 16:00 IF Hellton Karlstad - HKC78 Handbollklubb Arena: Sundsta Sporthall 33-17  MP  AP  
Fre 25/1 19:30 Tid: 19:30 IFK Hammarö - HP Hyveln Arena: Hammarlunden 39-23  MP  AP  
Fre 25/1 19:00 Tid: 19:00 IF HV Tidaholm - HK Guldkroken Hjo Arena: Sparbankshallen Tidaholm 29-32  MP  AP  
Sön 20/1 18:00 Tid: 18:00 HP Hyveln - KFUM Trollhättan Arena: Tibro Sporthall 25-41  MP  AP  
Sön 20/1 17:00 Tid: 17:00 HKC78 Handbollklubb - HF Team Kropps Arena: Arena Skövde C 24-23  MP  AP  
Lör 19/1 14:00 Tid: 14:00 HK Lidköping - IF Hellton Karlstad Arena: Idrottens Hus A Lidk. 35-31  MP  AP  
Fre 18/1 19:30 Tid: 19:30 Uddevalla HK - IF HV Tidaholm Arena: Rimnershallen A 26-23  MP  AP  
Tis 15/1 19:00 Tid: 19:00 KFUM Trollhättan - Skara HK Arena: Arena Älvhögsborg 31-21  MP  AP  
Lör 12/1 16:00 Tid: 16:00 IFK Hammarö - HKC78 Handbollklubb Arena: Hammarlunden 36-21  MP  AP  
Lör 12/1 14:00 Tid: 14:00 HK Guldkroken Hjo - Uddevalla HK Arena: Guldkrokshallen A 38-20  MP  AP  
Fre 11/1 19:00 Tid: 19:00 IF HV Tidaholm - HP Hyveln Arena: Sparbankshallen Tidaholm 39-21  MP  AP  
Ons 9/1 19:30 Tid: 19:30 HF Team Kropps - HK Lidköping Arena: Agnebergshallen 28-25  MP  AP  
Ladda fler

Inga matcher tillgängliga just nu

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

ANNONS

Senaste från Övriga Sverige

ANNONS

Senaste artiklar