Division 3 Östsv. östra

2018/19

ANNONS
#LagMVOF+/-P+/-
1HF SIF201703559 - 33934220
2HK Uppsala201613546 - 38933157
3Ludvika HF201505518 - 4403078
4HK Rosers201208533 - 4752458
5Falu HK201208423 - 3922431
6Alfta GIF HF B209110512 - 5001912
7Forsbacka IK / SKTirfing208210436 - 4101826
8Avesta Brovallen HF208012481 - 49716-16
9Vassunda IF205015359 - 48810-129
10HF Rimbo204016355 - 5638-208
11Hallsta HF202018362 - 5914-229

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

ANNONS
TidLagResultat
Lör 23/3 14:00 Tid: 14:00 Forsbacka IK/SKTirfing - HK Rosers Arena: Valbo Sportcentrum 18-20  MP  AP  
Lör 23/3 14:00 Tid: 14:00 HF Rimbo - Vassunda IF Arena: Långsjöskolans Sporthall 24-25  MP  AP  
Lör 23/3 14:00 Tid: 14:00 Ludvika HF - HF SIF Arena: Ludvika Sporthall 20-29  MP  AP  
Lör 23/3 14:00 Tid: 14:00 Avesta Brovallen HF - Alfta GIF HF B Arena: Kopparhallen Avesta 32-25  MP  AP  
Lör 23/3 14:00 Tid: 14:00 Falu HK - HK Uppsala Arena: Lugnets Sporthall A 0-10    
Sön 17/3 18:00 Tid: 18:00 HK Uppsala - Avesta Brovallen HF Arena: Tiundaskolan 34-26  MP  AP  
Sön 17/3 16:00 Tid: 16:00 HK Rosers - Falu HK Arena: Rosershallen 10-0    
Sön 17/3 16:00 Tid: 16:00 Hallsta HF - Ludvika HF Arena: Hallstaviks Sporthall 22-26  MP  AP  
Sön 17/3 16:00 Tid: 16:00 Vassunda IF - Forsbacka IK/SKTirfing Arena: Alsikehallen 12-16  MP  AP  
Sön 17/3 16:00 Tid: 16:00 Alfta GIF HF B - HF Rimbo Arena: Alfta Sporthall 31-19  MP  AP  
Lör 16/3 16:00 Tid: 16:00 HF SIF - Falu HK Arena: Vikingahallen A 10-0    
Sön 10/3 16:00 Tid: 16:00 HF Rimbo - Forsbacka IK/SKTirfing Arena: Långsjöskolans Sporthall 15-27  MP  AP  
Sön 10/3 15:45 Tid: 15:45 Ludvika HF - HK Rosers Arena: Ludvika Sporthall 31-23  MP  AP  
Lör 9/3 14:00 Tid: 14:00 Avesta Brovallen HF - HF SIF Arena: Kopparhallen Avesta 23-29  MP  AP  
Lör 9/3 13:00 Tid: 13:00 Alfta GIF HF B - HK Uppsala Arena: Alfta Sporthall 26-30  MP  AP  
Sön 3/3 18:00 Tid: 18:00 HF SIF - Alfta GIF HF B Arena: Vikingahallen A 40-11  MP  AP  
Sön 3/3 15:45 Tid: 15:45 Vassunda IF - Ludvika HF Arena: Alsikehallen 11-16  MP  AP  
Sön 3/3 15:00 Tid: 15:00 Hallsta HF - Avesta Brovallen HF Arena: Hallstaviks Sporthall 30-23  MP  AP  
Lör 2/3 15:45 Tid: 15:45 HK Uppsala - HF Rimbo Arena: Tiundaskolan 39-16  MP  AP  
Sön 24/2 14:00 Tid: 14:00 Alfta GIF HF B - Forsbacka IK/SKTirfing Arena: Celsiushallen, Edsbyn 32-28  MP  AP  
Tor 21/2 20:10 Tid: 20:10 HF SIF - HF Rimbo Arena: Vikingahallen A 42-17  MP  AP  
Sön 17/2 16:30 Tid: 16:30 HK Uppsala - HF SIF Arena: Tiundaskolan 22-20  MP  AP  
Sön 17/2 15:30 Tid: 15:30 Falu HK - Vassunda IF Arena: Lugnets Sporthall A 21-20  MP  AP  
Lör 16/2 16:00 Tid: 16:00 Ludvika HF - Forsbacka IK/SKTirfing Arena: Ludvika Sporthall 20-17  MP  AP  
Lör 16/2 15:30 Tid: 15:30 Avesta Brovallen HF - HK Rosers Arena: Kopparhallen Avesta 30-29  MP  AP  
Lör 16/2 13:00 Tid: 13:00 Alfta GIF HF B - Hallsta HF Arena: Alfta Sporthall 38-15  MP  AP  
Sön 10/2 16:50 Tid: 16:50 Vassunda IF - Avesta Brovallen HF Arena: Alsikehallen 17-16  MP  AP  
Sön 10/2 16:00 Tid: 16:00 Forsbacka IK/SKTirfing - Falu HK Arena: Valbo Sportcentrum 23-19  MP  AP  
Sön 10/2 15:00 Tid: 15:00 HK Rosers - Alfta GIF HF B Arena: Rosershallen 26-33  MP  AP  
Lör 9/2 14:00 Tid: 14:00 Alfta GIF HF B - Vassunda IF Arena: Celsiushallen, Edsbyn 34-14  MP  AP  
Lör 9/2 13:30 Tid: 13:30 HF Rimbo - Ludvika HF Arena: Knutby Sporthall 24-21    
Ons 6/2 20:15 Tid: 20:15 Hallsta HF - HK Uppsala Arena: Hallstaviks Sporthall 21-32  MP  AP  
Sön 3/2 18:10 Tid: 18:10 HF SIF - Hallsta HF Arena: Vikingahallen A 33-15  MP  AP  
Lör 2/2 15:00 Tid: 15:00 Avesta Brovallen HF - Forsbacka IK/SKTirfing Arena: Kopparhallen Avesta 29-16  MP  AP  
Ons 30/1 20:00 Tid: 20:00 HK Uppsala - HK Rosers Arena: Fyrishov B 39-27  MP  AP  
Sön 27/1 19:15 Tid: 19:15 Vassunda IF - HK Uppsala Arena: Alsikehallen 13-30  MP  AP  
Sön 27/1 14:00 Tid: 14:00 Forsbacka IK/SKTirfing - Alfta GIF HF B Arena: Rotskärshallen 23-23  MP  AP  
Ons 23/1 20:15 Tid: 20:15 Hallsta HF - HF Rimbo Arena: Hallstaviks Sporthall 24-29  MP  AP  
Ons 23/1 19:30 Tid: 19:30 Ludvika HF - Falu HK Arena: Ludvika Sporthall 27-23  MP  AP  
Sön 20/1 17:15 Tid: 17:15 HF SIF - Vassunda IF Arena: Vikingahallen A 28-13  MP  AP  
Sön 20/1 15:00 Tid: 15:00 Hallsta HF - HK Rosers Arena: Hallstaviks Sporthall 21-27  MP  AP  
Lör 19/1 16:00 Tid: 16:00 HK Uppsala - Forsbacka IK/SKTirfing Arena: Tiundaskolan 24-24  MP  AP  
Lör 19/1 15:00 Tid: 15:00 Avesta Brovallen HF - Ludvika HF Arena: Kopparhallen Avesta 23-35  MP  AP  
Tor 10/1 19:30 Tid: 19:30 Falu HK - Avesta Brovallen HF Arena: Lugnets Sporthall A 28-21  MP  AP  
Sön 6/1 17:00 Tid: 17:00 HK Rosers - HF Rimbo Arena: Rosershallen 31-21  MP  AP  
Sön 6/1 16:00 Tid: 16:00 Hallsta HF - Vassunda IF Arena: Hallstaviks Sporthall 27-25  MP  AP  
Sön 6/1 14:00 Tid: 14:00 Forsbacka IK/SKTirfing - HF SIF Arena: Rotskärshallen 23-29  MP  AP  
Lör 5/1 14:00 Tid: 14:00 Ludvika HF - Alfta GIF HF B Arena: Ludvika Sporthall 30-29  MP  AP  
Sön 16/12 16:45 Tid: 16:45 Falu HK - HK Rosers Arena: Maserhallen 23-27  MP  AP  
Sön 16/12 16:00 Tid: 16:00 HF Rimbo - Avesta Brovallen HF Arena: Långsjöskolans Sporthall 16-15  MP  AP  
Ladda fler

Inga matcher tillgängliga just nu

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

ANNONS

Senaste från Övriga Sverige

ANNONS

Senaste artiklar