Handbollskanalen Live

ANNONS
  • tor
    03
    Dec
    2020
    18:00
    Rumänien - Tyskland
    EM 2020, Grupp D

  • 18:15
    Ryssland - Spanien
    EM 2020, Grupp B

  • 18:45
    HC Meshkov Brest - Elverum Handball
    Europa | Champions League (h)

  • 18:45
    HC Motor - RK Celje Pivovarna Laško
    Europa | Champions League (h)

  • 18:45
    Paris Saint-Germain Handball - Lomza Vive Kielce
    Europa | Champions League (h)

  • 18:45
    SG Flensburg-Handewitt - MOL-Pick Szeged
    Europa | Champions League (h)

  • 19:00
    IFK Kristianstad - Ystads IF HF
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 19:00
    IK Sävehof - IFK Skövde HK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 19:00
    HK Aranäs - Önnereds HK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 20:30
    Sverige - Tjeckien
    EM 2020, Grupp B

  • 20:30
    Norge - Polen
    EM 2020, Grupp D

  • fre
    04
    Dec
    2020
    17:00
    Slovakien - Ukraina
    Landslag | VM-kval (d)

  • 18:15
    Frankrike - Montenegro
    EM 2020, Grupp A

  • 18:15
    Ungern - Kroatien
    EM 2020, Grupp C

  • 19:00
    OV Helsingborg HK - Redbergslids IK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 19:00
    Alingsås HK - Eskilstuna Guif IF
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 19:30
    Luxemburg - Israel
    Landslag | VM-kval (d)

  • 20:30
    Danmark - Slovenien
    EM 2020, Grupp A

  • 20:30
    Nederländerna - Serbien
    EM 2020, Grupp C

  • lör
    05
    Dec
    2020
    14:00
    Rimbo HK Roslagen - Anderstorps SK
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 14:00
    Tyresö Handboll - AIK
    Sverige | Damallsvenskan

  • 14:00
    OV Helsingborg HK - Nacka HK
    Sverige | Damallsvenskan

  • 14:00
    Kärra HF - Skånela IF
    Sverige | Damallsvenskan

  • 15:00
    IF Hallby HK - HK Varberg
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 15:00
    HK Malmö - Lugi HF
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 15:00
    VästeråsIrsta HF - Kärra HF
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 15:00
    Skånela IF - HIF Karlskrona
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 15:00
    Eslövs IK - IF Hallby HK
    Sverige | Damallsvenskan

  • 15:00
    Eskilstuna Guif IF - GF Kroppskultur
    Sverige | Damallsvenskan

  • 15:30
    Slovakien - Israel
    Landslag | VM-kval (d)

  • 16:00
    Polen - Rumänien
    EM 2020, Grupp D

  • 16:00
    HK Torslanda Elit - LIF Lindesberg
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 16:15
    Tyresö Handboll - AIK
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 17:00
    Hammarby IF HF - Vinslövs HK
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 18:00
    Ukraina - Luxemburg
    Landslag | VM-kval (d)

  • 18:15
    Tjeckien - Ryssland
    EM 2020, Grupp B

  • 18:15
    Tyskland - Norge
    EM 2020, Grupp D

  • 20:30
    Spanien - Sverige
    EM 2020, Grupp B

  • 20:45
    Füchse Berlin - Melsungen
    Tyskland | Bundesliga (h)

  • sön
    06
    Dec
    2020
    13:30
    Flensburg-Handewitt - Frisch Auf Göppingen
    Tyskland | Bundesliga (h)

  • 14:00
    GT Söder HK - HK Aranäs
    Sverige | Damallsvenskan

  • 15:30
    Ukraina - Israel
    Landslag | VM-kval (d)

  • 16:00
    Serbien - Ungern
    EM 2020, Grupp C

  • 16:00
    HSG Wetzlar - TVB Stuttgart
    Tyskland | Bundesliga (h)

  • 16:15
    Amo HK - Kungälvs HK
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 16:45
    Ystads IF HF - IFK Kristianstad
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 18:00
    Luxemburg - Slovakien
    Landslag | VM-kval (d)

  • 18:15
    Slovenien - Frankrike
    EM 2020, Grupp A

  • 18:15
    Kroatien - Nederländerna
    EM 2020, Grupp C

  • 20:30
    Montenegro - Danmark
    EM 2020, Grupp A

  • mån
    07
    Dec
    2020
    18:15
    Spanien - Tjeckien
    EM 2020, Grupp B

  • 18:15
    Tyskland - Polen
    EM 2020, Grupp D

  • 20:30
    Ryssland - Sverige
    EM 2020, Grupp B

  • 20:30
    Rumänien - Norge
    EM 2020, Grupp D

  • tis
    08
    Dec
    2020
    15:30
    Kadetten Schaffhausen - Rhein-Neckar Löwen
    Europa | European League (h)

  • 17:00
    Chekhovskie medvedi - HC Metalurg
    Europa | European League (h)

  • 18:15
    Montenegro - Slovenien
    EM 2020, Grupp A

  • 18:15
    Serbien - Kroatien
    EM 2020, Grupp C

  • 18:45
    TATRAN Presov - IFK Kristianstad
    Europa | European League (h)

  • 18:45
    USAM Nimes Gard - Sporting CP
    Europa | European League (h)

  • 18:45
    Alingsås HK - Montpellier HB
    Europa | European League (h)

  • 18:45
    Besiktas Aygaz - HC CSKA
    Europa | European League (h)

  • 19:00
    Redbergslids IK - OV Helsingborg HK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 19:00
    Önnereds HK - HK Aranäs
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 20:30
    Frankrike - Danmark
    EM 2020, Grupp A

  • 20:30
    Nederländerna - Ungern
    EM 2020, Grupp C

  • 20:45
    Abanca Ademar Leon - Fivers
    Europa | European League (h)

  • 20:45
    HC Eurofarm Pelister - RK Trimo Trebnje
    Europa | European League (h)

  • 20:45
    Orlen Wisla Plock - Fenix Toulouse Handball
    Europa | European League (h)

  • 20:45
    SC Magdeburg - RK Nexe
    Europa | European League (h)

  • 20:45
    Grundfos Tatabanya KC - GOG
    Europa | European League (h)

  • 20:45
    C.S. Dinamo Bucuresti - Füchse Berlin
    Europa | European League (h)

  • ons
    09
    Dec
    2020
    18:45
    Lomza Vive Kielce - FC Porto
    Europa | Champions League (h)

  • 18:45
    MOL-Pick Szeged - HC Meshkov Brest
    Europa | Champions League (h)

  • 18:45
    THW Kiel - Aalborg Håndbold
    Europa | Champions League (h)

  • 19:00
    IFK Skövde HK - IK Sävehof
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 19:00
    Lugi HF - Ystads IF HF
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 20:45
    GOG - Grundfos Tatabanya KC
    Europa | European League (h)

  • 20:45
    HBC Nantes - HC Motor
    Europa | Champions League (h)

  • tor
    10
    Dec
    2020
    18:45
    HC Vardar 1961 - Paris Saint-Germain Handball
    Europa | Champions League (h)

  • 19:00
    Eskilstuna Guif IF - Alingsås HK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 20:45
    Barça - Telekom Veszprém HC
    Europa | Champions League (h)

  • 20:45
    Elverum Handball - SG Flensburg-Handewitt
    Europa | Champions League (h)

  • 20:45
    RK Celje Pivovarna Laško - HC PPD Zagreb
    Europa | Champions League (h)

  • fre
    11
    Dec
    2020
    19:00
    IFK Ystad HK - Redbergslids IK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 19:00
    IFK Kristianstad - IF Hallby HK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 20:45
    HC Metalurg - Chekhovskie medvedi
    Europa | European League (h)

  • lör
    12
    Dec
    2020
    13:00
    Utena HC Utena - Alytus Varsa-Stronglas
    Litauen | Lietuvos Rankinio Lyga (h)

  • 13:00
    Nacka HK - Tyresö Handboll
    Sverige | Damallsvenskan

  • 14:00
    Klaipėda Dragūnas - Vilnius HC Vilnius
    Litauen | Lietuvos Rankinio Lyga (h)

  • 14:00
    Šiauliai SC Dubysa - Kaunas Granitas-Karys
    Litauen | Lietuvos Rankinio Lyga (h)

  • 14:00
    Kärra HF - VästeråsIrsta HF
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 15:00
    Vilnius VHC Šviesa - SC-RSSG-Grifas
    Litauen | Lietuvos Rankinio Lyga (h)

  • 15:00
    Kungälvs HK - Amo HK
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 15:00
    Eslövs IK - Eskilstuna Guif IF
    Sverige | Damallsvenskan

  • 15:00
    IF Hallby HK - OV Helsingborg HK
    Sverige | Damallsvenskan

  • 15:30
    IK Sävehof - Alingsås HK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 16:00
    HIF Karlskrona - Skånela IF
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 16:00
    Vinslövs HK - Hammarby IF HF
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 17:00
    Skånela IF - GF Kroppskultur
    Sverige | Damallsvenskan

  • 17:15
    Kungälvs HK - Skara HF
    Sverige | SHE (d)

  • sön
    13
    Dec
    2020
    13:30
    HK Aranäs - Kärra HF
    Sverige | Damallsvenskan

  • 14:00
    AIK - GT Söder HK
    Sverige | Damallsvenskan

  • 16:00
    HK Aranäs - HK Malmö
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 16:00
    AIK - Tyresö Handboll
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 16:15
    Anderstorps SK - Rimbo HK Roslagen
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 17:00
    LIF Lindesberg - HK Torslanda Elit
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 17:15
    HK Varberg - IFK Skövde HK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • mån
    14
    Dec
    2020
    19:00
    OV Helsingborg HK - Önnereds HK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 19:00
    IF Hallby HK - IFK Kristianstad
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • tis
    15
    Dec
    2020
    19:00
    Eskilstuna Guif IF - IK Sävehof
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • ons
    16
    Dec
    2020
    18:45
    Amo HK - Hammarby IF HF
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 19:00
    Alingsås HK - HK Varberg
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • tor
    17
    Dec
    2020
    19:00
    IFK Skövde HK - IFK Kristianstad
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 19:00
    HK Malmö - OV Helsingborg HK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 19:00
    Ystads IF HF - HK Aranäs
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • fre
    18
    Dec
    2020
    15:30
    Placeringsmatch 5/6
    EM 2020

  • 18:00
    Semifinal 1
    EM 2020

  • 18:30
    VästeråsIrsta HF - Kungälvs HK
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 19:00
    Önnereds HK - IFK Ystad HK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 20:30
    Semifinal 2
    EM 2020

  • lör
    19
    Dec
    2020
    13:00
    Utena HC Utena - Kaunas Granitas-Karys
    Litauen | Lietuvos Rankinio Lyga (h)

  • 13:00
    SC-RSSG-Griffin - Alytus Varsa-Stronglas""
    Litauen | Lietuvos Rankinio Lyga (h)

  • 14:00
    Šiauliai SC Dubysa - Klaipėda Dragūnas
    Litauen | Lietuvos Rankinio Lyga (h)

  • 14:00
    AIK - Anderstorps SK
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 14:00
    OV Helsingborg HK - IF Hallby HK
    Sverige | Damallsvenskan

  • 15:00
    Vilnius VHC Light" - Vilnius HC "Vilnius""
    Litauen | Lietuvos Rankinio Lyga (h)

  • 15:00
    Skånela IF - LIF Lindesberg
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 15:30
    Skara HF - Skuru IK
    Sverige | SHE (d)

  • 16:00
    HK Torslanda Elit - Vinslövs HK
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 16:15
    Tyresö Handboll - HIF Karlskrona
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 17:00
    Hammarby IF HF - Kärra HF
    Sverige | Herrallsvenskan

  • sön
    20
    Dec
    2020
    15:00
    HK Varberg - IK Sävehof
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 15:30
    Bronsmatch
    EM 2020

  • 16:15
    Amo HK - Rimbo HK Roslagen
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 16:45
    HK Aranäs - IF Hallby HK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 18:00
    Final
    EM 2020

  • mån
    21
    Dec
    2020
    19:00
    OV Helsingborg HK - Ystads IF HF
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 19:00
    IFK Kristianstad - Alingsås HK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 19:00
    Lugi HF - IFK Skövde HK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 19:00
    Redbergslids IK - Eskilstuna Guif IF
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 19:00
    IFK Ystad HK - HK Malmö
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • tis
    22
    Dec
    2020
    17:15
    VästeråsIrsta HF - Boden Handboll IF
    Sverige | SHE (d)

  • 18:00
    Vinslövs HK - Skånela IF
    Sverige | Herrallsvenskan

  • 18:45
    IK Sävehof - Lugi HF
    Sverige | SHE (d)

  • 19:00
    Höörs HK H 65 - Kungälvs HK
    Sverige | SHE (d)

  • 19:00
    AIK - HIF Karlskrona
    Sverige | Herrallsvenskan

  • lör
    26
    Dec
    2020
    13:30
    Kungälvs HK - BK Heid
    Sverige | SHE (d)

  • 14:00
    Önnereds HK - Redbergslids IK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 15:00
    IF Hallby HK - OV Helsingborg HK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 15:00
    Kristianstad HK - Skövde HF
    Sverige | SHE (d)

  • 15:30
    IK Sävehof - IFK Kristianstad
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 15:30
    Ystads IF HF - IFK Ystad HK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 17:00
    Hammarby IF HF - Rimbo HK Roslagen
    Sverige | Herrallsvenskan

  • sön
    27
    Dec
    2020
    13:45
    Höörs HK H 65 - Önnereds HK
    Sverige | SHE (d)

  • 15:00
    HK Varberg - Eskilstuna Guif IF
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 15:30
    Alingsås HK - Lugi HF
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 16:00
    IFK Skövde HK - HK Aranäs
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • tis
    29
    Dec
    2020
    16:15
    Boden Handboll IF - VästeråsIrsta HF
    Sverige | SHE (d)

  • 19:00
    Redbergslids IK - HK Malmö
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 19:00
    Skuru IK - Skara HF
    Sverige | SHE (d)

  • 19:00
    Skövde HF - Kristianstad HK
    Sverige | SHE (d)

  • 19:00
    BK Heid - Kungälvs HK
    Sverige | SHE (d)

  • 19:30
    Skånela IF - Kungälvs HK
    Sverige | Herrallsvenskan

  • ons
    30
    Dec
    2020
    18:30
    Lugi HF - IK Sävehof
    Sverige | SHE (d)

  • 19:00
    Eskilstuna Guif IF - Önnereds HK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 19:00
    IFK Kristianstad - HK Varberg
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 19:00
    HK Aranäs - Alingsås HK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 19:00
    OV Helsingborg HK - IFK Skövde HK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 19:00
    IFK Ystad HK - IF Hallby HK
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • 19:00
    Önnereds HK - Höörs HK H 65
    Sverige | SHE (d)

  • 20:30
    Lugi HF - IK Sävehof
    Sverige | Handbollsligan (h)

  • lör
    09
    jan
    2021
    16:00
    Sverige - Montenegro
    Landslag | EM-kval (h)

Tipsa om match

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.