Handbollskanalen Live

ANNONS
  • lör
    16
    feb
    2019
    08:00
    Alisa Ufa - Astrakanochka
    Ryssland | Superleague (d)

  • 10:00
    TJ Cement Hranice - TJ Sokol Nové Veselí
    Tjeckien | Extraliga (h)

  • 13:45
    HC Dobrogea Sud Constanta - FC Porto Sofarma
    Europa | EHF-cupen (h)

  • 13:55
    Tyresö Handboll - Eslövs IK
    Sverige | Allsvenskan (d)

  • 14:45
    Dobrogea Sud Constanta - FC Porto
    Europa | EHF-cupen (h)

  • 14:55
    GT Söder - Eskilstuna GUIF
    Sverige | Allsvenskan (d)

  • 15:00
    Skövde HF - Önnereds HK
    Sverige | SHE (d)

  • 15:00
    Kungälvs HK - BK Heid
    Sverige | SHE (d)

  • 15:00
    TJ Sokol Písek - HANDBALL CLUB Zlín
    Europa | MOL Liga (d)

  • 15:55
    Torslanda HK - VästeråsIrsta HF
    Sverige | Allsvenskan (h)

  • 16:00
    Izvidac - Steaua Bukarest
    Europa | SEHA Liga (h)

  • 16:10
    Tyresö Handboll - Anderstorps SK
    Sverige | Allsvenskan (h)

  • 16:30
    CF Belenenses - AA Avanca
    Portugal | Andebol 1 (h)

  • 17:00
    Kungälvs HK - OV Helsingborg HK
    Sverige | Allsvenskan (h)

  • 17:30
    HC Meshkov Brest - Rhein Neckar Löwen
    Europa | Champions League (h)

  • 17:30
    DHK ZORA Olomouc - Sokol Bánovce nad Bebravou
    Europa | MOL Liga (d)

  • 17:30
    IUVENTA Michalovce - SHK Veselí nad Moravou
    Europa | MOL Liga (d)

  • 17:30
    Vardar - Veszprém
    Europa | Champions League (h)

  • 18:00
    SKKP Handball Brno - HC ROBE Zubří
    Tjeckien | Extraliga (h)

  • 18:00
    DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most
    Europa | MOL Liga (d)

  • 18:00
    HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Plzeň
    Europa | MOL Liga (d)

  • 18:00
    ŠŠK Prešov - DHC Slavia Praha
    Europa | MOL Liga (d)

  • 18:00
    PGE Vive Kielce - Montpellier
    Europa | Champions League (h)

  • 19:00
    Westfriesland/SEW - HV Quintus
    Nederländerna | Eredivisie (d)

  • 19:30
    Nasice Nexe - Tsv Hannover Burgdorf
    Europa | EHF-cupen (h)

  • 19:30
    RK Nexe - TSV Hannover-Burgdorf
    Europa | EHF-cupen (h)

  • 20:00
    Saint-Raphael Var Handball - BM Logroño La Rioja
    Europa | EHF-cupen (h)

  • 20:00
    ADA Maia Ismai - ABC Braga
    Portugal | Andebol 1 (h)

  • sön
    17
    feb
    2019
    10:30
    HCB Karviná - Pepino SKP Frýdek-Místek
    Tjeckien | Extraliga (h)

  • 12:00
    Liberbank C. Encantada - TTH Holstebro
    Europa | EHF-cupen (h)

  • 12:00
    Liberbank Cuenca - TTH Holstebro
    Europa | EHF-cupen (h)

  • 13:30
    THW Kiel - SC Magdeburg
    Tyskland | Bundesliga (h)

  • 14:00
    Bodens BK HF - HK Silwing/Troja
    Sverige | Division 1 (h)

  • 14:00
    Lugi HF - VästeråsIrsta HF
    Sverige | SHE (d)

  • 15:00
    Höörs HK H 65 - Boden Handboll IF
    Sverige | SHE (d)

  • 15:00
    GOG Svendborg - Fraikin BM Granollers
    Europa | EHF-cupen (h)

  • 15:55
    RP IF Linköping - Skånela IF
    Sverige | Allsvenskan (h)

  • 16:00
    Bodens BK HF - HK Silwing/Troja
    Sverige | Division 1 (d)

  • 16:00
    Füchse Berlin - Gummersbach
    Tyskland | Bundesliga (h)

  • 16:00
    Fana - Storhamar
    Norge | Eliteserien (d)

  • 17:00
    Pick Szeged - Motor Zaporozhye
    Europa | Champions League (h)

  • 17:30
    Elverum - Bodö HK
    Norge | Eliteserien (h)

  • 17:50
    Molde - Fredrikstad
    Norge | Eliteserien (d)

  • 18:00
    Madeira SAD - HC Donbas
    Europa | Challenge Cup (h)
    Åttondelsfinal

  • 18:00
    Drammen - Haslum
    Norge | Eliteserien (h)

  • 18:00
    FyllingenBergen - Kolstad
    Norge | Eliteserien (h)

  • 18:00
    Falk Horten - Runar
    Norge | Eliteserien (h)

  • 18:00
    Nötteröy - Follo HK
    Norge | 1. divisjon (h)

  • 18:00
    Raelingen - Larvik HK
    Norge | Eliteserien (d)

  • 18:00
    Tertnes - Skrim Kongsberg
    Norge | Eliteserien (d)

  • 18:00
    Oppsal - Vipers
    Norge | Eliteserien (d)

  • 18:00
    Byåsen - Gjerpen
    Norge | Eliteserien (d)

  • 18:30
    Colégio de Gaia - Madeira SAD
    Portugal | 1A Divisao (d)

  • 19:00
    HC Eurofarm Rabotnik - Grundfos Tatabanya KC
    Europa | EHF-cupen (h)

  • 19:00
    Paris SG - Zagreb
    Europa | Champions League (h)

  • 19:30
    FC Barcelona Lassa - IFK Kristianstad
    Europa | Champions League (h)

  • mån
    18
    feb
    2019
    15:00
    Izhevsk - Astrakanochka
    Ryssland | Superleague (d)

  • 16:00
    Stavropol - Lada Togliatti
    Ryssland | Superleague (d)

  • 16:30
    Luch - Krasnodar
    Ryssland | Superleague (d)

  • tis
    19
    feb
    2019
    16:30
    Meshkov Brest - Vojvodina
    Europa | SEHA Liga (h)

  • ons
    20
    feb
    2019
    16:30
    Rostov-Don - Lada Togliatti
    Ryssland | Superleague (d)

  • 17:00
    Zvenigorod - Krasnodar
    Ryssland | Superleague (d)

  • 17:00
    Bodö HK - ÖIF Arendal
    Norge | Eliteserien (h)

  • 17:30
    TATRAN Presov - Zeleznicar Nis
    Europa | SEHA Liga (h)

  • 18:00
    Kolstad - Drammen
    Norge | Eliteserien (h)

  • 18:30
    Halden - Falk Horten
    Norge | Eliteserien (h)

  • 19:00
    LIF Lindesberg - Rimbo HK Roslagen
    Sverige | Allsvenskan (h)

  • 19:00
    Önnereds HK - IK Sävehof
    Sverige | SHE (d)

  • 19:00
    Rhein-Neckar Löwen - PGE Vive Kielce
    Europa | Champions League (h)

  • 20:15
    Larvik HK - Storhamar
    Norge | Eliteserien (d)

  • fre
    22
    feb
    2019
    17:15
    Steaua Bukarest - Metalurg
    Europa | SEHA Liga (h)

  • 19:00
    Kristianstad HK - Lugi HF
    Sverige | SHE (d)

  • 19:00
    Skara HF - Boden Handboll IF
    Sverige | SHE (d)

  • 19:00
    Bregenz Handball - Alpla HC Hard
    Österrike | HLA (h)

  • lör
    23
    feb
    2019
    13:30
    Köpenhamn Handboll - Buducnost
    Europa | Champions League (d)

  • 14:00
    CSM Bucuresti - Györi Audi ETO KC
    Europa | Champions League (d)

  • 14:15
    Bjurslätt/Torslanda - IF Hellton Karlstad
    Sverige | Allsvenskan (d)

  • 14:30
    Rostov-Don - Metz
    Europa | Champions League (d)

  • 14:45
    Vac - Siófok
    Ungern | NB I (d)

  • 15:00
    Skuru IK - Kungälvs HK
    Sverige | SHE (d)

  • 15:00
    Azoty-Pulawy - Fraikin Bm Granollers
    Europa | EHF-cupen (h)

  • 15:45
    Balatonfüredi KSE - Saint-Raphael Var Handball
    Europa | EHF-cupen (h)

  • 15:55
    Eslövs IK - HK Aranäs
    Sverige | Allsvenskan (d)

  • 16:00
    VästeråsIrsta HF - Höörs HK H 65
    Sverige | SHE (d)

  • 17:30
    HBC Nantes - Pick Szeged
    Europa | Champions League (h)

  • 18:00
    Akureyri - Fram
    Island | Olis Deildin (h)

  • 18:00
    Wisla Plock - Bjerringbro-Silkeborg
    Europa | Champions League (h)

  • 18:15
    Vipers Kristiansand - RK Krim Mercator
    Europa | Champions League (d)

  • 18:45
    TTH Holstebro - FC Porto Sofarma
    Europa | EHF-cupen (h)

  • 19:00
    IFK Kristianstad - Vardar
    Europa | Champions League (h)

  • 19:00
    Sporting CP - Dinamo Bukarest
    Europa | Champions League (h)

  • 19:30
    BM Logroño La Rioja - Füchse Berlin
    Europa | EHF-cupen (h)

  • 19:30
    RK Nexe - HC Eurofarm Rabotnik
    Europa | EHF-cupen (h)

  • 19:30
    FTC-Rail Cargo Hungaria - Thüringer HC
    Europa | Champions League (d)

  • sön
    24
    feb
    2019
    13:00
    Grundfos Tatabanya KC - TSV Hannover-Burgdorf
    Europa | EHF-cupen (h)

  • 15:00
    Bodens BK HF - IFK Tumba HK
    Sverige | Division 1 (h)

  • 15:00
    BK Heid - Skövde HF
    Sverige | SHE (d)

  • 15:00
    THW Kiel - GOG Svendborg
    Europa | EHF-cupen (h)

  • 15:00
    Brest Bretagne Handball - Odense HC
    Europa | Champions League (d)

  • 17:00
    Motor Zaporozhye - Skjern
    Europa | Champions League (h)

  • 17:00
    Zagreb - SG Flensburg-Handewitt
    Europa | Champions League (h)

  • 17:00
    Celje - Paris SG
    Europa | Champions League (h)

  • 17:00
    Veszprém - Meshkov Brest
    Europa | Champions League (h)

  • 17:00
    Runar - FyllingenBergen
    Norge | Eliteserien (h)

  • 17:30
    Haukar - Grotta
    Island | Olis Deildin (h)

  • 18:00
    Baekkelaget - Naerbö
    Norge | Eliteserien (h)

  • 18:00
    Haslum - Elverum
    Norge | Eliteserien (h)

  • 19:00
    KA - Stjarnan
    Island | Olis Deildin (h)

  • 19:00
    Montpellier - FC Barcelona
    Europa | Champions League (h)

  • mån
    25
    feb
    2019
    18:00
    Dobrogea Sud Constanta - Liberbank Cuence
    Europa | EHF-cupen (h)

  • tis
    26
    feb
    2019
    18:00
    Pick Szeged - FTC
    Ungern | NB I (h)

  • 19:30
    IBV - HK
    Island | Olis Deildin (d)

  • 20:30
    Selfoss - Valur
    Island | Olis Deildin (d)

  • ons
    27
    feb
    2019
    17:00
    Zeleznicar Nis - Metalurg
    Europa | SEHA Liga (h)

  • 17:50
    Fredrikstad - Byåsen
    Norge | Eliteserien (d)

  • 18:00
    Falk Horten - Baekkelaget
    Norge | Eliteserien (h)

  • 18:00
    Naerbö - Bodö HK
    Norge | Eliteserien (h)

  • 18:00
    Larvik HK - Fana
    Norge | Eliteserien (d)

  • 18:00
    Tertnes - Raelingen
    Norge | Eliteserien (d)

  • 18:00
    Fredrikstad BK - Byåsen
    Norge | Eliteserien (d)

  • 18:00
    Skrim Kongsberg - Gjerpen
    Norge | Eliteserien (d)

  • 18:30
    DVSC - Györ
    Ungern | NB I (d)

  • 18:30
    MHC ŠTART Nové Zámky - MŠK Považská Bystrica
    Slovakien | Extraliga (h)

  • 18:30
    ÖIF Arendal - Haslum
    Norge | Eliteserien (h)

  • 18:30
    Vipers - Molde HK
    Norge | Eliteserien (d)

  • 18:30
    Storhamar - Oppsal
    Norge | Eliteserien (d)

  • 19:00
    IK Sävehof - VästeråsIrsta HF
    Sverige | SHE (d)

  • 19:00
    SG Flensburg-Handewitt - HBC Nantes
    Europa | Champions League (h)

  • 19:00
    Follo HK - Oslo-Studentenes IK
    Norge | 1. divisjon (h)

  • 20:00
    Runar - Halden
    Norge | Eliteserien (h)

  • 20:15
    Vardar - Zagreb
    Europa | SEHA Liga (h)

  • tor
    28
    feb
    2019
    19:00
    Dinamo Bukarest - Sporting CP
    Europa | Champions League (h)

  • lör
    02
    mar
    2019
    14:30
    Odense HC - Köpenhamn Handboll
    Europa | Champions League (d)

  • 14:55
    GT Söder - HK Drott Halmstad
    Sverige | Allsvenskan (d)

  • 15:00
    RK Krim Mercator - CSM Bucuresti
    Europa | Champions League (d)

  • 15:55
    Torslanda HK - HK Aranäs
    Sverige | Allsvenskan (h)

  • 17:00
    Kungälvs HK - LIF Lindesberg
    Sverige | Allsvenskan (h)

  • 19:30
    Györi Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria
    Europa | Champions League (d)

  • 20:15
    Alpla HC Hard - RETCOFF HSG Graz
    Österrike | HLA (h)

  • sön
    03
    mar
    2019
    14:00
    Thüringer HC - Vipers Kristiansand
    Europa | Champions League (d)

  • 14:00
    Follo HK - Volda
    Norge | 1. divisjon (d)

  • 15:00
    Metz - Brest Bretagne Handball
    Europa | Champions League (d)

  • 15:55
    RP IF Linköping - VästeråsIrsta HF
    Sverige | Allsvenskan (h)

  • 17:00
    Nötteröy - Charlottenlund
    Norge | 1. divisjon (h)

  • 17:50
    Gjerpen - Fredrikstad
    Norge | Eliteserien (d)

  • 19:00
    Buducnost - Rostov-Don
    Europa | Champions League (d)

  • ons
    06
    mar
    2019
    18:00
    Györ - Dunaujvarosi
    Ungern | NB I (d)

  • fre
    08
    mar
    2019
    17:00
    CSM Bucuresti - Thüringer HC
    Europa | Champions League (d)

  • 19:00
    Alpla HC Hard - SG INSIGNIS Handball WESTWIEN
    Österrike | HLA (h)

  • lör
    09
    mar
    2019
    14:00
    Rostov-Don - Odense HC
    Europa | Champions League (d)

  • 15:00
    Bodens BK HF - Strands IF Hudiksvall
    Sverige | Division 1 (d)

  • 15:55
    Eslövs IK - Skånela IF
    Sverige | Allsvenskan (d)

  • 16:15
    Anderstorps SK - Rimbo HK
    Sverige | Allsvenskan (h)

  • 18:15
    Vipers Kristiansand - Györi Audi ETO KC
    Europa | Champions League (d)

  • sön
    10
    mar
    2019
    13:00
    Bodens BK HF - Mantorps IF HF
    Sverige | Division 1 (h)

  • 14:30
    FTC-Rail Cargo Hungaria - RK Krim Mercator
    Europa | Champions League (d)

  • 15:00
    Köpenhamn Handboll - Metz
    Europa | Champions League (d)

  • 17:00
    LIF Lindesberg - HK Torslanda Elit
    Sverige | Allsvenskan (h)

  • 17:00
    Brest Bretagne Handball - Buducnost
    Europa | Champions League (d)

  • tis
    12
    mar
    2019
    18:00
    Tatabanya - Veszprém
    Ungern | Cupen (h)
    Kvartsfinal

  • ons
    13
    mar
    2019
    15:55
    Torslanda HK - Anderstorps SK
    Sverige | Allsvenskan (h)

  • 17:50
    Skrim Kongsberg - Fredrikstad
    Norge | Eliteserien (d)

  • 19:25
    RP IF Linköping - Tyresö Handboll
    Sverige | Allsvenskan (h)

  • 19:30
    Kungälvs HK - Amo HK
    Sverige | Allsvenskan (h)

  • lör
    16
    mar
    2019
    13:00
    Semifinal 1
    Ungern | Cupen (d)

  • 13:55
    GT Söder - Tyresö Handboll
    Sverige | Allsvenskan (d)

  • 14:00
    Bjurslätt/Torslanda - Eskilstuna Guif
    Sverige | Allsvenskan (d)

  • 15:15
    Semifinal 2
    Ungern | Cupen (d)

  • sön
    17
    mar
    2019
    13:45
    Pick Szeged - Veszprém
    Ungern | NB I (h)

  • 14:00
    Tyresö Handboll - Rimbo HK
    Sverige | Allsvenskan (h)

  • 15:45
    Bronsmatch
    Ungern | Cupen (d)

  • 15:50
    Fredrikstad - Vipers
    Norge | Eliteserien (d)

  • 16:00
    Bodens BK HF - Gimonäs Umeå IF
    Sverige | Division 1 (d)

  • 16:00
    LIF Lindesberg - OV Helsingborg HK
    Sverige | Allsvenskan (h)

  • 18:00
    Final
    Ungern | Cupen (d)

  • tis
    26
    mar
    2019
    18:00
    Komloi - Veszprém
    Ungern | NB I (h)

  • sön
    31
    mar
    2019
    15:50
    Fredrikstad - Larvik
    Norge | Eliteserien (d)

  • tor
    04
    apr
    2019
    17:50
    Tertnes - Fredrikstad
    Norge | Eliteserien (d)

  • ons
    10
    apr
    2019
    18:20
    Fredrikstad - Rælingen
    Norge | Eliteserien (d)

Tipsa om match/stream

ANNONS

Senaste artiklar