Schemat är klart över hela linjen i USM. I P14-klassen tävlar 105 lag i 24 grupper från start, 13-14 oktober i steg 1.
Från varje grupp går ettan och tvåan vidare till steg 3. Övriga lag får en ny kvalchans i steg 2.
Grupp 1
Norrfjärdens IF (arrangör)
Vassunda IF 2
Gimonäs Umeå IF
Eskilstuna Guif IF
Täby HBK
Grupp 2
Brännans HF (arrangör)
Sollefteå HK
AIK
Borlänge HK
Grupp 3
Ludvika HF (arrangör)
Örebro SK HK Herr
Rimbo HK Roslagen
Sannadals SK
Grupp 4
Vassunda IF (arrangör)
Hammarby IF HF
Uppsala HK 1
IFK Skövde HK 2
RP IF Linköping 2
Grupp 5
Skånela IF (arrangör)
Uppsala HK 2
VästeråsIrsta HF
Lidingö SK
Grupp 6
HK Cliff (arrangör)
IK Bolton
IF Hallby HK
RP IF Linköping 1
Grupp 7
Skuru IK (arrangör)
Norrköpings HK
GT Söder
KFUM Kalmar HK
HK Country
Grupp 8
Huddinge HK (arrangör)
Åkersberga HK
Önnereds HK
HK Eskil
Grupp 9
Hallstahammars SK HK (arrangör)
IFK Tumba HK
Torslanda HK Blå
Spånga HK
Grupp 10
IFK Nyköping (arrangör)
HK Silwing/Troja
Västerviks HF
Sollentuna HK
Grupp 11
LIF Lindesberg (arrangör)
Täby HBK 2
Enköpings HF
Alingsås HK
Vadstena HF
Grupp 12
IFK Skövde HK (arrangör)
Halmstad HF 2
Stenungsunds HK 2
Kävlinge HK
Årsta AIK HF
Grupp 13
HK Guldkroken Hjo (arrangör)
IK Baltichov
Tyresö Handboll
H43 Lund HF 1
Grupp 14
Lysekils HK (arrangör)
Örebro SK HK Herr 2
IK Sävehof 1
Skåre HK
Grupp 15
Stenungsunds HK 1 (arrangör)
Torslanda HK Vit
OV Helsingborg HK
IFK Bankeryd
Grupp 16
HP Warta (arrangör)
KFUM Trollhättans IA
IFK Malmö HF
HK Ankaret 2
Grupp 17
HK Aranäs blå (arrangör)
Strömstad HK
HK Lidköping
HK Ankaret
IK Sund
Grupp 18
Halmstad HF 1 (arrangör)
H43 Lund HF 2
Skara HK
Ystads IF HF
Grupp 19
Växjö HF (arrangör)
Ljunghusens HK
IF Kristianstad 2
Skogås HK
HP Skövde 90
Grupp 20
Karlshamns HF (arrangör)
Åhus Handboll 1
IK Sävehof 2
Vinslövs HK
Grupp 21
Lugi HF (arrangör)
Karlskrona Flottan
H43 Lund HF 3
GF Kroppskultur
HK Aranäs vit
Grupp 22
Lödde Vikings HK (arrangör)
Eslövs HF
Vetlanda HF
Kungälvs HK
Grupp 23
IF Kristianstad 1 (arrangör)
IFK Karlskrona
Åhus Handboll 2
Redbergslids IK
HK Varberg
Grupp 24
HK Malmö (arrangör)
IK Lågan
Borås HK 84
Ronneby HK