Division 5 Göteborg

2017/18

ANNONS
#LagMVOF+/-P+/-
1Örgryte HS8800241 - 1691672
2Nordhem7502186 - 1561030
3Crocodiles HF8413194 - 1989-4
4Hovherrarna8404182 - 1908-8
5Göteborg Finest IK7304164 - 1716-7
6Spindelns BK8224170 - 1926-22
7HK TAIK 758305195 - 2186-23
8Kungälvs HK 28215195 - 2095-14
9Bjurslätts IF8206176 - 2004-24
10Wassarna HK HerrarUtgått

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

ANNONS
TidLagResultat
Sön 17/12 17:45 Tid: 17:45 Spindelns BK - Örgryte HS Arena: Torslanda Sporthall A 22-30    
Sön 17/12 12:30 Tid: 12:30 Crocodiles HF - HK TAIK 75 Arena: Lillekärrshallen Göteborg 33-22    
Tis 12/12 20:00 Tid: 20:00 Bjurslätts IF - Kungälvs HK 2 Arena: Lundby Strand 1 Göteborg 26-30    
Sön 10/12 20:40 Tid: 20:40 Kungälvs HK 2 - Örgryte HS Arena: Kungälvs Idrottshall 23-28    
Sön 10/12 16:35 Tid: 16:35 Hovherrarna - Nordhem Arena: Förbohallen Stenkullen 22-20    
Fre 8/12 18:00 Tid: 18:00 Göteborg Finest IK - Spindelns BK Arena: Valhalla A Göteborg 19-20    
Tor 7/12 18:30 Tid: 18:30 Bjurslätts IF - Crocodiles HF Arena: Lundby Strand 1 Göteborg 30-20    
Sön 3/12 19:00 Tid: 19:00 Spindelns BK - Hovherrarna Arena: Torslanda Sporthall A 17-16    
Lör 2/12 16:00 Tid: 16:00 Crocodiles HF - Kungälvs HK 2 Arena: Lillekärrshallen Göteborg 23-21    
Tis 28/11 21:00 Tid: 21:00 Nordhem - HK TAIK 75 Arena: Lundby Strand 1 Göteborg 32-23    
TidLagResultat
Sön 17/12 17:45 Tid: 17:45 Spindelns BK - Örgryte HS Arena: Torslanda Sporthall A 22-30    
Sön 17/12 12:30 Tid: 12:30 Crocodiles HF - HK TAIK 75 Arena: Lillekärrshallen Göteborg 33-22    
Tis 12/12 20:00 Tid: 20:00 Bjurslätts IF - Kungälvs HK 2 Arena: Lundby Strand 1 Göteborg 26-30    
Sön 10/12 20:40 Tid: 20:40 Kungälvs HK 2 - Örgryte HS Arena: Kungälvs Idrottshall 23-28    
Sön 10/12 16:35 Tid: 16:35 Hovherrarna - Nordhem Arena: Förbohallen Stenkullen 22-20    
Fre 8/12 18:00 Tid: 18:00 Göteborg Finest IK - Spindelns BK Arena: Valhalla A Göteborg 19-20    
Tor 7/12 18:30 Tid: 18:30 Bjurslätts IF - Crocodiles HF Arena: Lundby Strand 1 Göteborg 30-20    
Sön 3/12 19:00 Tid: 19:00 Spindelns BK - Hovherrarna Arena: Torslanda Sporthall A 17-16    
Lör 2/12 16:00 Tid: 16:00 Crocodiles HF - Kungälvs HK 2 Arena: Lillekärrshallen Göteborg 23-21    
Tis 28/11 21:00 Tid: 21:00 Nordhem - HK TAIK 75 Arena: Lundby Strand 1 Göteborg 32-23    
Tis 28/11 20:00 Tid: 20:00 Örgryte HS - Göteborg Finest IK Arena: Lundby Strand 1 Göteborg    
Tis 21/11 21:00 Tid: 21:00 Bjurslätts IF - Nordhem Arena: Lundby Strand 2 Göteborg 22-24    
Mån 20/11 21:00 Tid: 21:00 HK TAIK 75 - Spindelns BK Arena: Torslanda Sporthall A    
Fre 17/11 19:45 Tid: 19:45 Kungälvs HK 2 - Göteborg Finest IK Arena: Mimershallen A Kungälv 25-31    
Fre 17/11 19:40 Tid: 19:40 Hovherrarna - Örgryte HS Arena: Förbohallen Stenkullen 14-29    
Lör 11/11 18:00 Tid: 18:00 Spindelns BK - Bjurslätts IF Arena: Torslanda Sporthall A 18-21    
Fre 10/11 19:00 Tid: 19:00 Göteborg Finest IK - Hovherrarna Arena: Valhalla A Göteborg 23-22    
Fre 10/11 18:00 Tid: 18:00 Nordhem - Crocodiles HF Arena: Valhalla A Göteborg 26-19    
Tor 9/11 19:45 Tid: 19:45 Örgryte HS - HK TAIK 75 Arena: Lundby Strand 1 Göteborg 35-26    
Sön 29/10 17:15 Tid: 17:15 HK TAIK 75 - Göteborg Finest IK Arena: Torslanda Sporthall A    
Tor 26/10 19:30 Tid: 19:30 Bjurslätts IF - Örgryte HS Arena: Lundby Strand 1 Göteborg 19-34    
Ons 25/10 20:45 Tid: 20:45 Kungälvs HK 2 - Hovherrarna Arena: Kungälvs Idrottshall 26-30    
Sön 15/10 19:50 Tid: 19:50 Hovherrarna - HK TAIK 75 Arena: Förbohallen Stenkullen 24-23    
Sön 15/10 14:30 Tid: 14:30 Örgryte HS - Crocodiles HF Arena: Lundby Strand 2 Göteborg    
Fre 13/10 19:00 Tid: 19:00 Nordhem - Kungälvs HK 2 Arena: Valhalla A Göteborg 27-22    
Fre 13/10 18:00 Tid: 18:00 Göteborg Finest IK - Bjurslätts IF Arena: Valhalla A Göteborg 26-19    
Sön 8/10 18:00 Tid: 18:00 Crocodiles HF - Göteborg Finest IK Arena: Lillekärrshallen Göteborg 28-20    
Sön 8/10 14:40 Tid: 14:40 Kungälvs HK 2 - HK TAIK 75 Arena: Kungälvs Idrottshall    
Tor 5/10 21:15 Tid: 21:15 Nordhem - Spindelns BK Arena: Lisebergshallen 32-22    
Tis 3/10 20:00 Tid: 20:00 Bjurslätts IF - Hovherrarna Arena: Lundby Strand 1 Göteborg 21-27    
Sön 1/10 16:30 Tid: 16:30 Spindelns BK - Kungälvs HK 2 Arena: Torslanda Sporthall A 21-21    
Sön 1/10 15:30 Tid: 15:30 HK TAIK 75 - Bjurslätts IF Arena: Torslanda Sporthall A 21-18    
Lör 30/9 15:20 Tid: 15:20 Hovherrarna - Crocodiles HF Arena: Förbohallen Stenkullen 27-31    
Tor 28/9 19:30 Tid: 19:30 Örgryte HS - Nordhem Arena: Lundby Strand 1 Göteborg 26-25    
Mån 1/1 00:00 Tid: 00:00 Göteborg Finest IK - Wassarna HK Arena:    
Mån 1/1 00:00 Tid: 00:00 Spindelns BK - Wassarna HK Arena:    
Mån 1/1 00:00 Tid: 00:00 Wassarna HK - Nordhem Arena:    
Mån 1/1 00:00 Tid: 00:00 Wassarna HK - Kungälvs HK 2 Arena:    
Mån 1/1 00:00 Tid: 00:00 Crocodiles HF - Wassarna HK Arena:    
Mån 1/1 00:00 Tid: 00:00 Wassarna HK - Bjurslätts IF Arena:    
Mån 1/1 00:00 Tid: 00:00 HK TAIK 75 - Wassarna HK Arena:    
Mån 1/1 00:00 Tid: 00:00 Wassarna HK - Hovherrarna Arena:    
TidLag
Tis 19/12 17:45 Tid: 17:45 Nordhem - Göteborg Finest IK Arena: Valhalla A Göteborg  
Ons 10/1 19:15 Tid: 19:15 Göteborg Finest IK - Nordhem Arena: Valhalla Sporthall A  
Sön 14/1 15:30 Tid: 15:30 HK TAIK 75 - Crocodiles HF Arena: Torslandahallen A  
Sön 14/1 16:10 Tid: 16:10 Kungälvs HK 2 - Bjurslätts IF Arena: Kungälvs IH  
Sön 14/1 16:40 Tid: 16:40 Örgryte HS - Spindelns BK Arena: Lundby Strand 2  
Sön 14/1 19:50 Tid: 19:50 Hovherrarna - Wassarna HK Arena: Förbohallen  
Tis 16/1 20:00 Tid: 20:00 Örgryte HS - Kungälvs HK 2 Arena: Lundby Strand 1  
Lör 20/1 15:30 Tid: 15:30 Wassarna HK - HK TAIK 75 Arena: Angered Arena  
Lör 20/1 16:00 Tid: 16:00 Crocodiles HF - Bjurslätts IF Arena: Lillekärrshallen  
Sön 21/1 18:00 Tid: 18:00 Nordhem - Hovherrarna Arena: Lundby Strand 2  
Sön 21/1 18:15 Tid: 18:15 Spindelns BK - Göteborg Finest IK Arena: Torslandahallen C  
Ons 31/1 20:45 Tid: 20:45 Kungälvs HK 2 - Crocodiles HF Arena: Kungälvs IH  
Tor 1/2 18:30 Tid: 18:30 Bjurslätts IF - Wassarna HK Arena: Lundby Strand 1  
Fre 2/2 20:30 Tid: 20:30 Göteborg Finest IK - Örgryte HS Arena: Valhalla Sporthall A  
Lör 3/2 18:10 Tid: 18:10 Hovherrarna - Spindelns BK Arena: Förbohallen  
Sön 4/2 17:30 Tid: 17:30 HK TAIK 75 - Nordhem Arena: Torslandahallen A  
Ons 7/2 18:00 Tid: 18:00 Nordhem - Bjurslätts IF Arena: Valhalla Sporthall A  
Ons 7/2 19:00 Tid: 19:00 Göteborg Finest IK - Kungälvs HK 2 Arena: Valhalla Sporthall A  
Tor 8/2 19:30 Tid: 19:30 Örgryte HS - Hovherrarna Arena: Lundby Strand 1  
Lör 10/2 12:30 Tid: 12:30 Wassarna HK - Crocodiles HF Arena: Angered Arena  
Sön 11/2 16:30 Tid: 16:30 Spindelns BK - HK TAIK 75 Arena: Torslandahallen A  
Sön 18/2 18:15 Tid: 18:15 HK TAIK 75 - Örgryte HS Arena: Torslandahallen C  
Tor 22/2 19:30 Tid: 19:30 Bjurslätts IF - Spindelns BK Arena: Lundby Strand 1  
Lör 24/2 14:00 Tid: 14:00 Crocodiles HF - Nordhem Arena: Lillekärrshallen  
Sön 25/2 15:15 Tid: 15:15 Hovherrarna - Göteborg Finest IK Arena: Förbohallen  
Sön 25/2 17:15 Tid: 17:15 Kungälvs HK 2 - Wassarna HK Arena: Kungälvs IH  
Ons 28/2 18:00 Tid: 18:00 Nordhem - Wassarna HK Arena: Valhalla Sporthall A  
Ons 28/2 19:00 Tid: 19:00 Göteborg Finest IK - HK TAIK 75 Arena: Valhalla Sporthall A  
Tor 1/3 19:45 Tid: 19:45 Örgryte HS - Bjurslätts IF Arena: Lundby Strand 1  
Fre 2/3 19:30 Tid: 19:30 Spindelns BK - Crocodiles HF Arena: Torslandahallen A  
Sön 4/3 19:50 Tid: 19:50 Hovherrarna - Kungälvs HK 2 Arena: Förbohallen  
Tor 8/3 18:30 Tid: 18:30 Bjurslätts IF - Göteborg Finest IK Arena: Lundby Strand 1  
Fre 9/3 19:30 Tid: 19:30 Wassarna HK - Spindelns BK Arena: Angered Arena  
Sön 11/3 15:25 Tid: 15:25 HK TAIK 75 - Hovherrarna Arena: Torslandahallen A  
Sön 11/3 16:20 Tid: 16:20 Crocodiles HF - Örgryte HS Arena: Lillekärrshallen  
Sön 11/3 19:50 Tid: 19:50 Kungälvs HK 2 - Nordhem Arena: Kungälvs IH  
Tis 13/3 21:00 Tid: 21:00 Göteborg Finest IK - Crocodiles HF Arena: Lundby Strand 1  
Tor 15/3 19:30 Tid: 19:30 Örgryte HS - Wassarna HK Arena: Lundby Strand 1  
Fre 16/3 18:15 Tid: 18:15 HK TAIK 75 - Kungälvs HK 2 Arena: Torslandahallen A  
Fre 16/3 19:15 Tid: 19:15 Spindelns BK - Nordhem Arena: Torslandahallen A  
Sön 18/3 19:50 Tid: 19:50 Hovherrarna - Bjurslätts IF Arena: Förbohallen  
Ons 21/3 18:00 Tid: 18:00 Nordhem - Örgryte HS Arena: Valhalla Sporthall A  
Tor 22/3 19:30 Tid: 19:30 Bjurslätts IF - HK TAIK 75 Arena: Lundby Strand 1  
Lör 24/3 15:30 Tid: 15:30 Wassarna HK - Göteborg Finest IK Arena: Angered Arena  
Lör 24/3 18:50 Tid: 18:50 Crocodiles HF - Hovherrarna Arena: Lillekärrshallen  
Sön 25/3 18:35 Tid: 18:35 Kungälvs HK 2 - Spindelns BK Arena: Kungälvs IH  

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

Senaste från Övriga Sverige

ANNONS

Senaste artiklar