Division 3 Västsv. västergötland

2017/18

ANNONS
#LagMVOF+/-P+/-
1Sörhaga HK141400401 - 21528186
2HK Guldkroken Hjo131201405 - 27324132
3IF HV Tidaholm141004367 - 3122055
4HKC 78 Handbollsklubb13706303 - 31214-9
5KFUM IK Ulricehamn14608347 - 3241223
6KFUM Trollhättan15609351 - 41312-62
7HF Team Kropps Herrar14518348 - 38111-33
8HP Hyveln14518333 - 36711-34
9HK Lidköping143011280 - 3836-103
10Vårgårda IK Herrar151014258 - 4132-155
11Borås HK 84 HerrarUtgått
12IFK Kristinehamn HAUtgått

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

ANNONS
TidLagResultat
Sön 11/2 18:00 Tid: 18:00 HKC 78 Handbollsklubb - Vårgårda IK Herrar Arena: Arena Skövde C 31-17  MP  AP  
Lör 10/2 14:00 Tid: 14:00 HK Lidköping - HP Hyveln Arena: Idrottens Hus A Lidk. 27-25  MP  AP  
Lör 10/2 14:00 Tid: 14:00 HK Guldkroken Hjo - KFUM Trollhättan Arena: Guldkrokshallen A 39-23  MP  AP  
Tor 8/2 19:30 Tid: 19:30 KFUM IK Ulricehamn - Sörhaga HK Arena: Ulricehamns Sim & SH 18-27  MP  AP  
Sön 4/2 19:00 Tid: 19:00 HF Team Kropps Herrar - KFUM IK Ulricehamn Arena: Agnebergshallen 34-26  MP  AP  
Sön 4/2 16:00 Tid: 16:00 KFUM Trollhättan - IF HV Tidaholm Arena: Arena Älvhögsborg 23-29  MP  AP  
Fre 2/2 19:30 Tid: 19:30 Sörhaga HK - HK Lidköping Arena: Nolhagahallen 35-13  MP  AP  
Fre 2/2 19:15 Tid: 19:15 Vårgårda IK Herrar - HK Guldkroken Hjo Arena: Sporthallen 24-35  MP  AP  
Sön 28/1 14:00 Tid: 14:00 HK Lidköping - HF Team Kropps Herrar Arena: Idrottens Hus A Lidk. 24-23  MP  AP  
Lör 27/1 14:00 Tid: 14:00 KFUM IK Ulricehamn - KFUM Trollhättan Arena: Ulricehamns Sim & SH 32-17  MP  AP  
TidLagResultat
Sön 11/2 18:00 Tid: 18:00 HKC 78 Handbollsklubb - Vårgårda IK Herrar Arena: Arena Skövde C 31-17  MP  AP  
Lör 10/2 14:00 Tid: 14:00 HK Lidköping - HP Hyveln Arena: Idrottens Hus A Lidk. 27-25  MP  AP  
Lör 10/2 14:00 Tid: 14:00 HK Guldkroken Hjo - KFUM Trollhättan Arena: Guldkrokshallen A 39-23  MP  AP  
Tor 8/2 19:30 Tid: 19:30 KFUM IK Ulricehamn - Sörhaga HK Arena: Ulricehamns Sim & SH 18-27  MP  AP  
Sön 4/2 19:00 Tid: 19:00 HF Team Kropps Herrar - KFUM IK Ulricehamn Arena: Agnebergshallen 34-26  MP  AP  
Sön 4/2 16:00 Tid: 16:00 KFUM Trollhättan - IF HV Tidaholm Arena: Arena Älvhögsborg 23-29  MP  AP  
Fre 2/2 19:30 Tid: 19:30 Sörhaga HK - HK Lidköping Arena: Nolhagahallen 35-13  MP  AP  
Fre 2/2 19:15 Tid: 19:15 Vårgårda IK Herrar - HK Guldkroken Hjo Arena: Sporthallen 24-35  MP  AP  
Sön 28/1 14:00 Tid: 14:00 HK Lidköping - HF Team Kropps Herrar Arena: Idrottens Hus A Lidk. 24-23  MP  AP  
Lör 27/1 14:00 Tid: 14:00 KFUM IK Ulricehamn - KFUM Trollhättan Arena: Ulricehamns Sim & SH 32-17  MP  AP  
Fre 26/1 19:30 Tid: 19:30 Sörhaga HK - HP Hyveln Arena: Nolhagahallen 10-0    
Fre 26/1 19:30 Tid: 19:30 IF HV Tidaholm - Vårgårda IK Herrar Arena: Sparbankshallen Tidaholm 10-0    
Lör 20/1 14:00 Tid: 14:00 HP Hyveln - Sörhaga HK Arena: Tibro Sporthall 13-30  MP  AP  
Ons 17/1 19:15 Tid: 19:15 HK Lidköping - Vårgårda IK Herrar Arena: Idrottens Hus A Lidk. 27-20  MP  AP  
Sön 14/1 18:00 Tid: 18:00 HKC 78 Handbollsklubb - HK Guldkroken Hjo Arena: Arena Skövde A 21-29  MP  AP  
Tor 11/1 19:15 Tid: 19:15 KFUM Trollhättan - HK Lidköping Arena: Arena Älvhögsborg 30-20  MP  AP  
Tor 11/1 19:00 Tid: 19:00 Vårgårda IK Herrar - KFUM IK Ulricehamn Arena: Sporthallen 18-30  MP  AP  
Ons 10/1 19:00 Tid: 19:00 HF Team Kropps Herrar - HP Hyveln Arena: Agnebergshallen 29-22  MP  AP  
Sön 7/1 19:00 Tid: 19:00 HP Hyveln - KFUM Trollhättan Arena: Tibro Sporthall 25-27  MP  AP  
Sön 7/1 17:00 Tid: 17:00 IF HV Tidaholm - HKC 78 Handbollsklubb Arena: Sparbankshallen Tidaholm 28-20  MP  AP  
Lör 6/1 15:30 Tid: 15:30 Sörhaga HK - HF Team Kropps Herrar Arena: Nolhagahallen 39-14  MP  AP  
Lör 16/12 16:00 Tid: 16:00 HKC 78 Handbollsklubb - KFUM IK Ulricehamn Arena: Arena Skövde B 23-18  MP  AP  
Lör 16/12 14:00 Tid: 14:00 HK Guldkroken Hjo - IF HV Tidaholm Arena: Guldkrokshallen A 30-24  MP  AP  
Fre 15/12 19:15 Tid: 19:15 Vårgårda IK Herrar - HP Hyveln Arena: Sporthallen 29-30  MP  AP  
Tor 14/12 19:15 Tid: 19:15 KFUM Trollhättan - Sörhaga HK Arena: Arena Älvhögsborg 19-28  MP  AP  
Lör 9/12 17:00 Tid: 17:00 HP Hyveln - Vårgårda IK Herrar Arena: Tibro Sporthall 33-16  MP  AP  
Lör 9/12 15:30 Tid: 15:30 Sörhaga HK - KFUM Trollhättan Arena: Nolhagahallen 24-12  MP  AP  
Fre 8/12 19:00 Tid: 19:00 IF HV Tidaholm - HK Guldkroken Hjo Arena: Sparbankshallen Tidaholm 22-23  MP  AP  
Tor 7/12 19:30 Tid: 19:30 KFUM IK Ulricehamn - HKC 78 Handbollsklubb Arena: Ulricehamns Sim & SH 20-23  MP  AP  
Sön 3/12 18:00 Tid: 18:00 HKC 78 Handbollsklubb - IF HV Tidaholm Arena: Arena Skövde C 26-28  MP  AP  
Lör 2/12 17:00 Tid: 17:00 HF Team Kropps Herrar - Sörhaga HK Arena: Agnebergshallen 20-35  MP  AP  
Lör 2/12 14:00 Tid: 14:00 KFUM Trollhättan - HP Hyveln Arena: Arena Älvhögsborg 31-26  MP  AP  
Fre 1/12 19:15 Tid: 19:15 Vårgårda IK Herrar - HK Lidköping Arena: Sporthallen 20-17  MP  AP  
Sön 26/11 17:00 Tid: 17:00 HP Hyveln - HF Team Kropps Herrar Arena: Tibro Sporthall 25-25  MP  AP  
Lör 25/11 14:00 Tid: 14:00 HK Lidköping - KFUM Trollhättan Arena: Idrottens Hus A Lidk. 20-25  MP  AP  
Fre 24/11 19:00 Tid: 19:00 HK Guldkroken Hjo - HKC 78 Handbollsklubb Arena: Guldkrokshallen A 38-19  MP  AP  
Tor 23/11 19:30 Tid: 19:30 KFUM IK Ulricehamn - Vårgårda IK Herrar Arena: Ulricehamns Sim & SH 33-14  MP  AP  
Sön 19/11 17:00 Tid: 17:00 HF Team Kropps Herrar - HK Lidköping Arena: Rimnershallen A 29-18  MP  AP  
Sön 19/11 16:00 Tid: 16:00 KFUM Trollhättan - KFUM IK Ulricehamn Arena: Arena Älvhögsborg 25-24  MP  AP  
Fre 17/11 19:15 Tid: 19:15 Vårgårda IK Herrar - IF HV Tidaholm Arena: Sporthallen 21-25  MP  AP  
Lör 11/11 14:00 Tid: 14:00 HK Lidköping - Sörhaga HK Arena: Idrottens Hus A Lidk. 16-32  MP  AP  
Lör 11/11 14:00 Tid: 14:00 HK Guldkroken Hjo - Vårgårda IK Herrar Arena: Guldkrokshallen A 31-11  MP  AP  
Fre 10/11 19:30 Tid: 19:30 IF HV Tidaholm - KFUM Trollhättan Arena: Sparbankshallen Tidaholm 34-25  MP  AP  
Sön 5/11 16:30 Tid: 16:30 KFUM IK Ulricehamn - HF Team Kropps Herrar Arena: Ulricehamns Sim & SH 26-23  MP  AP  
Sön 29/10 18:00 Tid: 18:00 HP Hyveln - HK Lidköping Arena: Tibro Sporthall 31-25  MP  AP  
Lör 28/10 17:00 Tid: 17:00 HF Team Kropps Herrar - IF HV Tidaholm Arena: Agnebergshallen 28-34  MP  AP  
Lör 28/10 16:00 Tid: 16:00 KFUM Trollhättan - HK Guldkroken Hjo Arena: Arena Älvhögsborg 18-36  MP  AP  
Fre 27/10 19:30 Tid: 19:30 Sörhaga HK - KFUM IK Ulricehamn Arena: Nolhagahallen 25-20  MP  AP  
Fre 27/10 19:15 Tid: 19:15 Vårgårda IK Herrar - HKC 78 Handbollsklubb Arena: Sporthallen 19-26    
Sön 22/10 16:30 Tid: 16:30 KFUM IK Ulricehamn - HP Hyveln Arena: Ulricehamns Sim & SH 33-24  MP  AP  
Ladda fler
TidLag
Lör 24/2 15:30 Tid: 15:30 Sörhaga HK - IF HV Tidaholm Arena: Nolhagahallen  
Lör 24/2 17:00 Tid: 17:00 HF Team Kropps Herrar - HK Guldkroken Hjo Arena: Agnebergshallen  
Sön 25/2 16:00 Tid: 16:00 KFUM Trollhättan - HKC 78 Handbollsklubb Arena: Arena Älvhögsborg  
Sön 25/2 18:15 Tid: 18:15 HP Hyveln - KFUM IK Ulricehamn Arena: Tibro Sporthall  
Tor 1/3 19:30 Tid: 19:30 KFUM IK Ulricehamn - HK Lidköping Arena: Ulricehamns Sim & SH  
Lör 3/3 14:00 Tid: 14:00 HK Guldkroken Hjo - Sörhaga HK Arena: Guldkrokshallen A  
Sön 4/3 16:00 Tid: 16:00 IF HV Tidaholm - HP Hyveln Arena: Sparbankshallen Tidaholm  
Sön 4/3 18:00 Tid: 18:00 HKC 78 Handbollsklubb - HF Team Kropps Herrar Arena: Arena Skövde C  
Lör 10/3 14:00 Tid: 14:00 HK Lidköping - IF HV Tidaholm Arena: Idrottens Hus A Lidk.  
Lör 10/3 15:30 Tid: 15:30 Sörhaga HK - HKC 78 Handbollsklubb Arena: Nolhagahallen  
Sön 11/3 16:00 Tid: 16:00 KFUM Trollhättan - Vårgårda IK Herrar Arena: Arena Älvhögsborg  
Sön 11/3 16:30 Tid: 16:30 Lysekils HK - HK Guldkroken Hjo Arena: Kronbergshallen  
Sön 11/3 17:00 Tid: 17:00 HF Team Kropps Herrar - IFK Kristinehamn Arena: Rimnershallen A  
Fre 16/3 19:00 Tid: 19:00 IF HV Tidaholm - KFUM IK Ulricehamn Arena: Sparbankshallen Tidaholm  
Fre 16/3 19:15 Tid: 19:15 Vårgårda IK Herrar - HF Team Kropps Herrar Arena: Sporthallen  
Lör 17/3 14:00 Tid: 14:00 HK Guldkroken Hjo - HK Lidköping Arena: Guldkrokshallen A  
Lör 17/3 16:00 Tid: 16:00 IFK Kristinehamn - Sörhaga HK Arena: Stenstalidshallen  
Sön 18/3 12:00 Tid: 12:00 HKC 78 Handbollsklubb - Lysekils HK Arena: Arena Skövde C  
Sön 18/3 16:00 Tid: 16:00 KFUM Trollhättan - Borås HK 84 Arena: Arena Älvhögsborg  
Sön 25/3 16:00 Tid: 16:00 HK Lidköping - HKC 78 Handbollsklubb Arena: Idrottens Hus A Lidk.  
Sön 25/3 16:00 Tid: 16:00 KFUM IK Ulricehamn - HK Guldkroken Hjo Arena: Ulricehamns Sim & SH  
Sön 25/3 16:00 Tid: 16:00 Borås HK 84 - IF HV Tidaholm Arena: Boråshallen  
Sön 25/3 16:00 Tid: 16:00 HF Team Kropps Herrar - KFUM Trollhättan Arena: Agnebergshallen  
Sön 25/3 16:00 Tid: 16:00 Sörhaga HK - Vårgårda IK Herrar Arena: Nolhagahallen  
Sön 25/3 16:00 Tid: 16:00 Lysekils HK - IFK Kristinehamn Arena: Kronbergshallen  

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

Senaste från Övriga Sverige

ANNONS

Senaste artiklar