Division 3 Västsv. västergötland

2017/18

ANNONS
#LagMVOF+/-P+/-
1Sörhaga HK9900260 - 15718103
2HK Guldkroken Hjo10901302 - 2051897
3IF HV Tidaholm10604271 - 2471224
4HKC 78 Handbollsklubb10604231 - 23812-7
5HP Hyveln9513248 - 244114
6KFUM IK Ulricehamn10406241 - 228813
7KFUM Trollhättan10406231 - 2688-37
8HF Team Kropps Herrar9315226 - 2417-15
9Vårgårda IK Herrar10109179 - 2802-101
10HK Lidköping9009169 - 2500-81
11Borås HK 84 HerrarUtgått
12IFK Kristinehamn HAUtgått

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

ANNONS
TidLagResultat
Lör 16/12 16:00 Tid: 16:00 HKC 78 Handbollsklubb - KFUM IK Ulricehamn Arena: Arena Skövde B 23-18  MP  AP  
Lör 16/12 14:00 Tid: 14:00 HK Guldkroken Hjo - IF HV Tidaholm Arena: Guldkrokshallen A 30-24  MP  AP  
Fre 15/12 19:15 Tid: 19:15 Vårgårda IK Herrar - HP Hyveln Arena: Sporthallen 29-30  MP  AP  
Tor 14/12 19:15 Tid: 19:15 KFUM Trollhättan - Sörhaga HK Arena: Arena Älvhögsborg 19-28  MP  AP  
Lör 9/12 17:00 Tid: 17:00 HP Hyveln - Vårgårda IK Herrar Arena: Tibro Sporthall 33-16  MP  AP  
Lör 9/12 15:30 Tid: 15:30 Sörhaga HK - KFUM Trollhättan Arena: Nolhagahallen 24-12  MP  AP  
Fre 8/12 19:00 Tid: 19:00 IF HV Tidaholm - HK Guldkroken Hjo Arena: Sparbankshallen Tidaholm 22-23  MP  AP  
Tor 7/12 19:30 Tid: 19:30 KFUM IK Ulricehamn - HKC 78 Handbollsklubb Arena: Ulricehamns Sim & SH 20-23  MP  AP  
Sön 3/12 18:00 Tid: 18:00 HKC 78 Handbollsklubb - IF HV Tidaholm Arena: Arena Skövde C 26-28  MP  AP  
Lör 2/12 17:00 Tid: 17:00 HF Team Kropps Herrar - Sörhaga HK Arena: Agnebergshallen 20-35  MP  AP  
TidLagResultat
Lör 16/12 16:00 Tid: 16:00 HKC 78 Handbollsklubb - KFUM IK Ulricehamn Arena: Arena Skövde B 23-18  MP  AP  
Lör 16/12 14:00 Tid: 14:00 HK Guldkroken Hjo - IF HV Tidaholm Arena: Guldkrokshallen A 30-24  MP  AP  
Fre 15/12 19:15 Tid: 19:15 Vårgårda IK Herrar - HP Hyveln Arena: Sporthallen 29-30  MP  AP  
Tor 14/12 19:15 Tid: 19:15 KFUM Trollhättan - Sörhaga HK Arena: Arena Älvhögsborg 19-28  MP  AP  
Lör 9/12 17:00 Tid: 17:00 HP Hyveln - Vårgårda IK Herrar Arena: Tibro Sporthall 33-16  MP  AP  
Lör 9/12 15:30 Tid: 15:30 Sörhaga HK - KFUM Trollhättan Arena: Nolhagahallen 24-12  MP  AP  
Fre 8/12 19:00 Tid: 19:00 IF HV Tidaholm - HK Guldkroken Hjo Arena: Sparbankshallen Tidaholm 22-23  MP  AP  
Tor 7/12 19:30 Tid: 19:30 KFUM IK Ulricehamn - HKC 78 Handbollsklubb Arena: Ulricehamns Sim & SH 20-23  MP  AP  
Sön 3/12 18:00 Tid: 18:00 HKC 78 Handbollsklubb - IF HV Tidaholm Arena: Arena Skövde C 26-28  MP  AP  
Lör 2/12 17:00 Tid: 17:00 HF Team Kropps Herrar - Sörhaga HK Arena: Agnebergshallen 20-35  MP  AP  
Lör 2/12 14:00 Tid: 14:00 KFUM Trollhättan - HP Hyveln Arena: Arena Älvhögsborg 31-26  MP  AP  
Fre 1/12 19:15 Tid: 19:15 Vårgårda IK Herrar - HK Lidköping Arena: Sporthallen 20-17  MP  AP  
Sön 26/11 17:00 Tid: 17:00 HP Hyveln - HF Team Kropps Herrar Arena: Tibro Sporthall 25-25  MP  AP  
Lör 25/11 14:00 Tid: 14:00 HK Lidköping - KFUM Trollhättan Arena: Idrottens Hus A Lidk. 20-25  MP  AP  
Fre 24/11 19:00 Tid: 19:00 HK Guldkroken Hjo - HKC 78 Handbollsklubb Arena: Guldkrokshallen A 38-19  MP  AP  
Tor 23/11 19:30 Tid: 19:30 KFUM IK Ulricehamn - Vårgårda IK Herrar Arena: Ulricehamns Sim & SH 33-14  MP  AP  
Sön 19/11 17:00 Tid: 17:00 HF Team Kropps Herrar - HK Lidköping Arena: Rimnershallen A 29-18  MP  AP  
Sön 19/11 16:00 Tid: 16:00 KFUM Trollhättan - KFUM IK Ulricehamn Arena: Arena Älvhögsborg 25-24  MP  AP  
Fre 17/11 19:15 Tid: 19:15 Vårgårda IK Herrar - IF HV Tidaholm Arena: Sporthallen 21-25  MP  AP  
Lör 11/11 14:00 Tid: 14:00 HK Lidköping - Sörhaga HK Arena: Idrottens Hus A Lidk. 16-32  MP  AP  
Lör 11/11 14:00 Tid: 14:00 HK Guldkroken Hjo - Vårgårda IK Herrar Arena: Guldkrokshallen A 31-11  MP  AP  
Fre 10/11 19:30 Tid: 19:30 IF HV Tidaholm - KFUM Trollhättan Arena: Sparbankshallen Tidaholm 34-25  MP  AP  
Sön 5/11 16:30 Tid: 16:30 KFUM IK Ulricehamn - HF Team Kropps Herrar Arena: Ulricehamns Sim & SH 26-23  MP  AP  
Sön 29/10 18:00 Tid: 18:00 HP Hyveln - HK Lidköping Arena: Tibro Sporthall 31-25  MP  AP  
Lör 28/10 17:00 Tid: 17:00 HF Team Kropps Herrar - IF HV Tidaholm Arena: Agnebergshallen 28-34  MP  AP  
Lör 28/10 16:00 Tid: 16:00 KFUM Trollhättan - HK Guldkroken Hjo Arena: Arena Älvhögsborg 18-36  MP  AP  
Fre 27/10 19:30 Tid: 19:30 Sörhaga HK - KFUM IK Ulricehamn Arena: Nolhagahallen 25-20  MP  AP  
Fre 27/10 19:15 Tid: 19:15 Vårgårda IK Herrar - HKC 78 Handbollsklubb Arena: Sporthallen 19-26    
Sön 22/10 16:30 Tid: 16:30 KFUM IK Ulricehamn - HP Hyveln Arena: Ulricehamns Sim & SH 33-24  MP  AP  
Sön 22/10 12:00 Tid: 12:00 HKC 78 Handbollsklubb - KFUM Trollhättan Arena: Arena Skövde C 28-23  MP  AP  
Lör 21/10 14:00 Tid: 14:00 HK Guldkroken Hjo - HF Team Kropps Herrar Arena: Guldkrokshallen A 33-22  MP  AP  
Lör 21/10 12:00 Tid: 12:00 HK Lidköping - Borås HK 84 Arena: Idrottens Hus A Lidk.    
Fre 20/10 19:30 Tid: 19:30 IF HV Tidaholm - Sörhaga HK Arena: Sparbankshallen Tidaholm 22-28  MP  AP  
Sön 15/10 18:00 Tid: 18:00 HP Hyveln - IF HV Tidaholm Arena: Tibro Sporthall 29-25  MP  AP  
Sön 15/10 18:00 Tid: 18:00 HK Lidköping - KFUM IK Ulricehamn Arena: Idrottens Hus A Lidk. 19-30  MP  AP  
Sön 15/10 16:00 Tid: 16:00 Borås HK 84 - Vårgårda IK Herrar Arena: Boråshallen 38-18  MP  AP  
Lör 14/10 14:00 Tid: 14:00 HF Team Kropps Herrar - HKC 78 Handbollsklubb Arena: Agnebergshallen    
Fre 13/10 19:30 Tid: 19:30 Sörhaga HK - HK Guldkroken Hjo Arena: Nolhagahallen 30-17  MP  AP  
Sön 8/10 16:30 Tid: 16:30 KFUM IK Ulricehamn - Borås HK 84 Arena: Ulricehamns Sim & SH 25-24  MP  AP  
Sön 8/10 12:00 Tid: 12:00 HKC 78 Handbollsklubb - Sörhaga HK Arena: Arena Skövde C 20-28  MP  AP  
Lör 7/10 14:00 Tid: 14:00 HK Guldkroken Hjo - HP Hyveln Arena: Guldkrokshallen A 36-24  MP  AP  
Fre 6/10 19:15 Tid: 19:15 Vårgårda IK Herrar - KFUM Trollhättan Arena: Sporthallen 17-26  MP  AP  
Fre 6/10 19:00 Tid: 19:00 IF HV Tidaholm - HK Lidköping Arena: Sparbankshallen Tidaholm 32-17  MP  AP  
Sön 1/10 16:00 Tid: 16:00 Borås HK 84 - KFUM Trollhättan Arena: Boråshallen 33-9  MP  AP  
Sön 1/10 14:00 Tid: 14:00 HP Hyveln - HKC 78 Handbollsklubb Arena: Tibro Sporthall 26-24  MP  AP  
Lör 30/9 14:00 Tid: 14:00 HF Team Kropps Herrar - Vårgårda IK Herrar Arena: Agnebergshallen 29-21  MP  AP  
Lör 30/9 14:00 Tid: 14:00 HK Lidköping - HK Guldkroken Hjo Arena: Idrottens Hus A Lidk. 18-31  MP  AP  
Ons 27/9 19:30 Tid: 19:30 KFUM IK Ulricehamn - IF HV Tidaholm Arena: Ulricehamns Sim & SH 20-25  MP  AP  
Tor 21/9 19:30 Tid: 19:30 HK Guldkroken Hjo - KFUM IK Ulricehamn Arena: Guldkrokshallen A 27-17  MP  AP  
Tor 21/9 19:15 Tid: 19:15 KFUM Trollhättan - HF Team Kropps Herrar Arena: Arena Älvhögsborg 27-31  MP  AP  
Ladda fler
TidLag
Lör 6/1 14:00 Tid: 14:00 HK Guldkroken Hjo - Borås HK 84 Arena: Guldkrokshallen A  
Lör 6/1 15:30 Tid: 15:30 Sörhaga HK - HF Team Kropps Herrar Arena: Nolhagahallen  
Sön 7/1 16:30 Tid: 16:30 Lysekils HK - KFUM Trollhättan Arena: Kronbergshallen  
Sön 7/1 16:30 Tid: 16:30 KFUM IK Ulricehamn - IFK Kristinehamn Arena: Ulricehamns Sim & SH  
Sön 7/1 17:00 Tid: 17:00 IF HV Tidaholm - HKC 78 Handbollsklubb Arena: Sparbankshallen Tidaholm  
Ons 10/1 19:00 Tid: 19:00 HF Team Kropps Herrar - Lysekils HK Arena: Agnebergshallen  
Ons 10/1 19:00 Tid: 19:00 Borås HK 84 - Sörhaga HK Arena: Boråshallen  
Tor 11/1 19:00 Tid: 19:00 Vårgårda IK Herrar - KFUM IK Ulricehamn Arena: Sporthallen  
Tor 11/1 19:15 Tid: 19:15 KFUM Trollhättan - HK Lidköping Arena: Arena Älvhögsborg  
Fre 12/1 20:00 Tid: 20:00 IFK Kristinehamn - IF HV Tidaholm Arena: Stenstalidshallen  
Sön 14/1 18:00 Tid: 18:00 HKC 78 Handbollsklubb - HK Guldkroken Hjo Arena: Arena Skövde A  
Ons 17/1 19:15 Tid: 19:15 HK Lidköping - Vårgårda IK Herrar Arena: Idrottens Hus A Lidk.  
Lör 20/1 15:30 Tid: 15:30 Sörhaga HK - Lysekils HK Arena: Nolhagahallen  
Fre 26/1 19:30 Tid: 19:30 IF HV Tidaholm - Vårgårda IK Herrar Arena: Sparbankshallen Tidaholm  
Lör 27/1 14:00 Tid: 14:00 KFUM IK Ulricehamn - KFUM Trollhättan Arena: Ulricehamns Sim & SH  
Lör 27/1 14:00 Tid: 14:00 HK Guldkroken Hjo - IFK Kristinehamn Arena: Guldkrokshallen A  
Sön 28/1 14:00 Tid: 14:00 HK Lidköping - HF Team Kropps Herrar Arena: Idrottens Hus A Lidk.  
Sön 28/1 16:30 Tid: 16:30 Lysekils HK - Sörhaga HK Arena: Kronbergshallen  
Sön 28/1 18:00 Tid: 18:00 HKC 78 Handbollsklubb - Borås HK 84 Arena: Arena Skövde C  
Fre 2/2 19:15 Tid: 19:15 Vårgårda IK Herrar - HK Guldkroken Hjo Arena: Sporthallen  
Fre 2/2 19:30 Tid: 19:30 Sörhaga HK - HK Lidköping Arena: Nolhagahallen  
Fre 2/2 20:00 Tid: 20:00 IFK Kristinehamn - HKC 78 Handbollsklubb Arena: Stenstalidshallen  
Sön 4/2 14:00 Tid: 14:00 Borås HK 84 - Lysekils HK Arena: Almåshallen  
Sön 4/2 16:00 Tid: 16:00 KFUM Trollhättan - IF HV Tidaholm Arena: Arena Älvhögsborg  
Sön 4/2 19:00 Tid: 19:00 HF Team Kropps Herrar - KFUM IK Ulricehamn Arena: Agnebergshallen  
Tor 8/2 19:30 Tid: 19:30 KFUM IK Ulricehamn - Sörhaga HK Arena: Ulricehamns Sim & SH  
Lör 10/2 14:00 Tid: 14:00 HK Lidköping - Lysekils HK Arena: Idrottens Hus A Lidk.  
Lör 10/2 14:00 Tid: 14:00 HK Guldkroken Hjo - KFUM Trollhättan Arena: Guldkrokshallen A  
Lör 10/2 16:00 Tid: 16:00 IFK Kristinehamn - Borås HK 84 Arena: Stenstalidshallen  
Sön 11/2 18:00 Tid: 18:00 HKC 78 Handbollsklubb - Vårgårda IK Herrar Arena: Arena Skövde C  
Fre 23/2 20:00 Tid: 20:00 Vårgårda IK Herrar - IFK Kristinehamn Arena: Sporthallen  
Lör 24/2 15:30 Tid: 15:30 Sörhaga HK - IF HV Tidaholm Arena: Nolhagahallen  
Lör 24/2 17:00 Tid: 17:00 HF Team Kropps Herrar - HK Guldkroken Hjo Arena: Agnebergshallen  
Sön 25/2 16:00 Tid: 16:00 KFUM Trollhättan - HKC 78 Handbollsklubb Arena: Arena Älvhögsborg  
Sön 25/2 16:00 Tid: 16:00 Borås HK 84 - HK Lidköping Arena: Boråshallen  
Sön 25/2 16:30 Tid: 16:30 Lysekils HK - KFUM IK Ulricehamn Arena: Kronbergshallen  
Tor 1/3 19:30 Tid: 19:30 KFUM IK Ulricehamn - HK Lidköping Arena: Ulricehamns Sim & SH  
Fre 2/3 19:15 Tid: 19:15 Vårgårda IK Herrar - Borås HK 84 Arena: Sporthallen  
Lör 3/3 14:00 Tid: 14:00 HK Guldkroken Hjo - Sörhaga HK Arena: Guldkrokshallen A  
Lör 3/3 16:00 Tid: 16:00 IFK Kristinehamn - KFUM Trollhättan Arena: Stenstalidshallen  
Sön 4/3 16:00 Tid: 16:00 IF HV Tidaholm - Lysekils HK Arena: Sparbankshallen Tidaholm  
Sön 4/3 18:00 Tid: 18:00 HKC 78 Handbollsklubb - HF Team Kropps Herrar Arena: Arena Skövde C  
Ons 7/3 19:00 Tid: 19:00 Borås HK 84 - KFUM IK Ulricehamn Arena: Boråshallen  
Lör 10/3 14:00 Tid: 14:00 HK Lidköping - IF HV Tidaholm Arena: Idrottens Hus A Lidk.  
Lör 10/3 15:30 Tid: 15:30 Sörhaga HK - HKC 78 Handbollsklubb Arena: Nolhagahallen  
Sön 11/3 16:00 Tid: 16:00 KFUM Trollhättan - Vårgårda IK Herrar Arena: Arena Älvhögsborg  
Sön 11/3 16:30 Tid: 16:30 Lysekils HK - HK Guldkroken Hjo Arena: Kronbergshallen  
Sön 11/3 17:00 Tid: 17:00 HF Team Kropps Herrar - IFK Kristinehamn Arena: Rimnershallen A  
Fre 16/3 19:00 Tid: 19:00 IF HV Tidaholm - KFUM IK Ulricehamn Arena: Sparbankshallen Tidaholm  
Fre 16/3 19:15 Tid: 19:15 Vårgårda IK Herrar - HF Team Kropps Herrar Arena: Sporthallen  
Ladda fler

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

Senaste från Övriga Sverige

ANNONS

Senaste artiklar