Division 3 Östsv. östra

2017/18

ANNONS
#LagMVOF+/-P+/-
1Sorunda IF9900270 - 1971873
2Hellas HK9612243 - 2131330
3Huddinge HK9612233 - 2031330
4Matteuspojkarna9603233 - 2151218
5Norrtulls SK9324239 - 2478-8
6BK Bitter9315205 - 2237-18
7IF Gauthiod HK9306238 - 2566-18
8Sannadals SK9306201 - 2216-20
9BK Sparta9216223 - 2335-10
10Årsta AIK HF9108196 - 2732-77

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

ANNONS
TidLagResultat
Sön 10/12 19:30 Tid: 19:30 BK Sparta - Matteuspojkarna Arena: Högdalshallen 22-30  MP  AP  
Lör 9/12 18:30 Tid: 18:30 Huddinge HK - Årsta AIK HF Arena: Huddingehallen 33-15  MP  AP  
Lör 9/12 16:00 Tid: 16:00 Sorunda IF - IF Gauthiod HK Arena: Sunnerbyhallen 34-19  MP  AP  
Ons 6/12 19:30 Tid: 19:30 BK Bitter - Hellas HK Arena: Eriksdalshallen 23-23  MP  AP  
Tis 5/12 21:00 Tid: 21:00 Matteuspojkarna - Huddinge HK Arena: Farstahallen 26-31  MP  AP  
Sön 3/12 19:15 Tid: 19:15 Årsta AIK HF - Sorunda IF Arena: Sjöstadshallen 27-41  MP  AP  
Sön 3/12 15:30 Tid: 15:30 Norrtulls SK - BK Sparta Arena: Engelbrektshallen 22-22  MP  AP  
Lör 2/12 17:45 Tid: 17:45 IF Gauthiod HK - BK Bitter Arena: Västertorpshallen 24-27  MP  AP  
Lör 2/12 16:15 Tid: 16:15 Sannadals SK - Hellas HK Arena: Västertorpshallen 22-31  MP  AP  
Sön 26/11 19:35 Tid: 19:35 BK Sparta - Sannadals SK Arena: Högdalshallen 25-20  MP  AP  
TidLagResultat
Sön 10/12 19:30 Tid: 19:30 BK Sparta - Matteuspojkarna Arena: Högdalshallen 22-30  MP  AP  
Lör 9/12 18:30 Tid: 18:30 Huddinge HK - Årsta AIK HF Arena: Huddingehallen 33-15  MP  AP  
Lör 9/12 16:00 Tid: 16:00 Sorunda IF - IF Gauthiod HK Arena: Sunnerbyhallen 34-19  MP  AP  
Ons 6/12 19:30 Tid: 19:30 BK Bitter - Hellas HK Arena: Eriksdalshallen 23-23  MP  AP  
Tis 5/12 21:00 Tid: 21:00 Matteuspojkarna - Huddinge HK Arena: Farstahallen 26-31  MP  AP  
Sön 3/12 19:15 Tid: 19:15 Årsta AIK HF - Sorunda IF Arena: Sjöstadshallen 27-41  MP  AP  
Sön 3/12 15:30 Tid: 15:30 Norrtulls SK - BK Sparta Arena: Engelbrektshallen 22-22  MP  AP  
Lör 2/12 17:45 Tid: 17:45 IF Gauthiod HK - BK Bitter Arena: Västertorpshallen 24-27  MP  AP  
Lör 2/12 16:15 Tid: 16:15 Sannadals SK - Hellas HK Arena: Västertorpshallen 22-31  MP  AP  
Sön 26/11 19:35 Tid: 19:35 BK Sparta - Sannadals SK Arena: Högdalshallen 25-20  MP  AP  
Lör 25/11 18:45 Tid: 18:45 Huddinge HK - Norrtulls SK Arena: Huddingehallen 23-23  MP  AP  
Lör 25/11 12:00 Tid: 12:00 Sorunda IF - Matteuspojkarna Arena: Sunnerbyhallen 32-17  MP  AP  
Ons 22/11 20:45 Tid: 20:45 Hellas HK - IF Gauthiod HK Arena: Eriksdalshallen 28-26  MP  AP  
Ons 22/11 19:00 Tid: 19:00 BK Bitter - Årsta AIK HF Arena: Eriksdalshallen 28-25  MP  AP  
Sön 19/11 20:45 Tid: 20:45 Norrtulls SK - Sorunda IF Arena: Engelbrektshallen 26-28  MP  AP  
Sön 19/11 20:00 Tid: 20:00 BK Sparta - Huddinge HK Arena: Högdalshallen 24-32  MP  AP  
Sön 19/11 19:10 Tid: 19:10 Årsta AIK HF - Hellas HK Arena: Sjöstadshallen 22-36  MP  AP  
Sön 19/11 11:15 Tid: 11:15 Matteuspojkarna - BK Bitter Arena: Farstahallen 23-20  MP  AP  
Lör 18/11 17:45 Tid: 17:45 Sannadals SK - IF Gauthiod HK Arena: Västertorpshallen 24-27  MP  AP  
Lör 28/10 17:15 Tid: 17:15 IF Gauthiod HK - Årsta AIK HF Arena: Västertorpshallen 26-17  MP  AP  
Lör 28/10 17:00 Tid: 17:00 Huddinge HK - Sannadals SK Arena: Huddingehallen 26-22  MP  AP  
Lör 28/10 15:30 Tid: 15:30 BK Bitter - Norrtulls SK Arena: Eriksdalshallen 21-28  MP  AP  
Lör 28/10 12:00 Tid: 12:00 Sorunda IF - BK Sparta Arena: Sunnerbyhallen 27-24  MP  AP  
Ons 25/10 19:30 Tid: 19:30 Hellas HK - Matteuspojkarna Arena: Eriksdalshallen 25-20    
Sön 22/10 20:15 Tid: 20:15 Norrtulls SK - Hellas HK Arena: Engelbrektshallen 28-36  MP  AP  
Sön 22/10 18:00 Tid: 18:00 BK Sparta - BK Bitter Arena: Högdalshallen 31-24  MP  AP  
Sön 22/10 17:30 Tid: 17:30 Huddinge HK - Sorunda IF Arena: Huddingehallen 22-27  MP  AP  
Sön 22/10 10:30 Tid: 10:30 Matteuspojkarna - IF Gauthiod HK Arena: Farstahallen 33-24  MP  AP  
Lör 21/10 17:00 Tid: 17:00 Sannadals SK - Årsta AIK HF Arena: Västertorpshallen 30-19  MP  AP  
Sön 15/10 19:35 Tid: 19:35 Årsta AIK HF - Matteuspojkarna Arena: Sjöstadshallen    
Sön 15/10 17:15 Tid: 17:15 BK Bitter - Huddinge HK Arena: Engelbrektshallen 26-18    
Sön 15/10 15:30 Tid: 15:30 Hellas HK - BK Sparta Arena: Engelbrektshallen    
Lör 14/10 17:00 Tid: 17:00 IF Gauthiod HK - Norrtulls SK Arena: Västertorpshallen 36-37  MP  AP  
Lör 14/10 15:00 Tid: 15:00 Sorunda IF - Sannadals SK Arena: Sunnerbyhallen 26-19  MP  AP  
Sön 8/10 14:00 Tid: 14:00 BK Sparta - IF Gauthiod HK Arena: Högdalshallen 32-33  MP  AP  
Lör 7/10 15:30 Tid: 15:30 Sannadals SK - Matteuspojkarna Arena: Västertorpshallen 17-30    
Lör 7/10 15:00 Tid: 15:00 Huddinge HK - Hellas HK Arena: Huddingehallen 24-17  MP  AP  
Lör 7/10 12:00 Tid: 12:00 Sorunda IF - BK Bitter Arena: Sunnerbyhallen 31-21  MP  AP  
Fre 6/10 20:45 Tid: 20:45 Norrtulls SK - Årsta AIK HF Arena: Skanstullshallen 32-28  MP  AP  
Sön 1/10 18:30 Tid: 18:30 Årsta AIK HF - BK Sparta Arena: Sjöstadshallen 20-19  MP  AP  
Sön 1/10 17:30 Tid: 17:30 IF Gauthiod HK - Huddinge HK Arena: Västertorpshallen 23-24  MP  AP  
Sön 1/10 13:45 Tid: 13:45 BK Bitter - Sannadals SK Arena: Engelbrektshallen    
Lör 30/9 16:00 Tid: 16:00 Matteuspojkarna - Norrtulls SK Arena: Sköndalshallen 26-21    
Ons 27/9 20:45 Tid: 20:45 Hellas HK - Sorunda IF Arena: Eriksdalshallen 22-24    
TidLag
Lör 13/1 15:45 Tid: 15:45 Sannadals SK - Norrtulls SK Arena: Västertorpshallen  
Lör 13/1 17:30 Tid: 17:30 IF Gauthiod HK - Sorunda IF Arena: Västertorpshallen  
Sön 14/1 13:15 Tid: 13:15 Matteuspojkarna - BK Sparta Arena: Farstahallen 3  
Sön 14/1 19:15 Tid: 19:15 Hellas HK - BK Bitter Arena: Eriksdalshallen  
Sön 14/1 19:15 Tid: 19:15 Årsta AIK HF - Huddinge HK Arena: Sjöstadshallen  
Lör 20/1 12:00 Tid: 12:00 Sorunda IF - Årsta AIK HF Arena: Sunnerbyhallen  
Lör 20/1 18:15 Tid: 18:15 Huddinge HK - Matteuspojkarna Arena: Huddingehallen  
Sön 21/1 14:30 Tid: 14:30 BK Bitter - IF Gauthiod HK Arena: Farstahallen 3  
Sön 21/1 20:45 Tid: 20:45 BK Sparta - Norrtulls SK Arena: Högdalshallen  
Ons 24/1 20:45 Tid: 20:45 Hellas HK - Sannadals SK Arena: Eriksdalshallen  
Lör 27/1 10:15 Tid: 10:15 Sannadals SK - BK Sparta Arena: Västertorpshallen  
Lör 27/1 17:45 Tid: 17:45 IF Gauthiod HK - Hellas HK Arena: Västertorpshallen  
Sön 28/1 12:30 Tid: 12:30 Matteuspojkarna - Sorunda IF Arena: Farstahallen 3  
Sön 28/1 15:15 Tid: 15:15 Årsta AIK HF - BK Bitter Arena: Sjöstadshallen  
Sön 28/1 18:15 Tid: 18:15 Norrtulls SK - Huddinge HK Arena: Engelbrektshallen  
Lör 3/2 14:30 Tid: 14:30 IF Gauthiod HK - Sannadals SK Arena: Västertorpshallen  
Lör 3/2 15:30 Tid: 15:30 Sorunda IF - Norrtulls SK Arena: Sunnerbyhallen  
Lör 3/2 18:30 Tid: 18:30 Huddinge HK - BK Sparta Arena: Huddingehallen  
Sön 4/2 13:30 Tid: 13:30 BK Bitter - Matteuspojkarna Arena: Engelbrektshallen  
Sön 4/2 19:15 Tid: 19:15 Hellas HK - Årsta AIK HF Arena: Eriksdalshallen  
Lör 10/2 16:15 Tid: 16:15 Sannadals SK - Huddinge HK Arena: Västertorpshallen  
Lör 10/2 16:15 Tid: 16:15 Matteuspojkarna - Hellas HK Arena: Skarpnäckshallen  
Sön 11/2 17:30 Tid: 17:30 BK Sparta - Sorunda IF Arena: Högdalshallen  
Sön 11/2 18:30 Tid: 18:30 Norrtulls SK - BK Bitter Arena: Engelbrektshallen  
Sön 11/2 20:00 Tid: 20:00 Årsta AIK HF - IF Gauthiod HK Arena: Sjöstadshallen  
Ons 14/2 19:00 Tid: 19:00 BK Bitter - BK Sparta Arena: Eriksdalshallen  
Ons 14/2 20:45 Tid: 20:45 Hellas HK - Norrtulls SK Arena: Eriksdalshallen  
Lör 17/2 11:00 Tid: 11:00 Sorunda IF - Huddinge HK Arena: Sunnerbyhallen  
Lör 17/2 11:15 Tid: 11:15 IF Gauthiod HK - Matteuspojkarna Arena: Västertorpshallen  
Sön 18/2 18:50 Tid: 18:50 Årsta AIK HF - Sannadals SK Arena: Sjöstadshallen  
Lör 24/2 15:00 Tid: 15:00 Huddinge HK - BK Bitter Arena: Huddingehallen  
Lör 24/2 15:15 Tid: 15:15 Sannadals SK - Sorunda IF Arena: Västertorpshallen  
Sön 25/2 12:30 Tid: 12:30 Matteuspojkarna - Årsta AIK HF Arena: Farstahallen  
Sön 25/2 13:45 Tid: 13:45 Norrtulls SK - IF Gauthiod HK Arena: Engelbrektshallen  
Sön 25/2 17:45 Tid: 17:45 BK Sparta - Hellas HK Arena: Högdalshallen  
Lör 10/3 17:45 Tid: 17:45 IF Gauthiod HK - BK Sparta Arena: Västertorpshallen  
Sön 11/3 11:00 Tid: 11:00 Matteuspojkarna - Sannadals SK Arena: Farstahallen  
Sön 11/3 17:30 Tid: 17:30 Hellas HK - Huddinge HK Arena: Eriksdalshallen  
Sön 11/3 19:15 Tid: 19:15 BK Bitter - Sorunda IF Arena: Eriksdalshallen  
Sön 11/3 20:00 Tid: 20:00 Årsta AIK HF - Norrtulls SK Arena: Sjöstadshallen  
Tor 22/3 19:30 Tid: 19:30 Sorunda IF - Hellas HK Arena: Sunnerbyhallen  
Tor 22/3 19:30 Tid: 19:30 Sannadals SK - BK Bitter Arena: Västertorpshallen  
Tor 22/3 19:30 Tid: 19:30 Norrtulls SK - Matteuspojkarna Arena: Skanstullshallen  
Tor 22/3 19:30 Tid: 19:30 Huddinge HK - IF Gauthiod HK Arena: Huddingehallen  
Tor 22/3 20:45 Tid: 20:45 BK Sparta - Årsta AIK HF Arena: Högdalshallen  

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

Senaste från Övriga Sverige

ANNONS

Senaste artiklar