Division 3 Östsv. östra

2017/18

ANNONS
#LagMVOF+/-P+/-
1Sorunda IF181503531 - 42130110
2Huddinge HK181413495 - 4012994
3Hellas HK181314492 - 4242768
4Matteuspojkarna18927464 - 4462018
5BK Sparta18918459 - 4221937
6BK Bitter18918424 - 423191
7Sannadals SK186111412 - 42813-16
8Norrtulls SK185310454 - 50813-54
9IF Gauthiod HK184014443 - 5238-80
10Årsta AIK HF181017358 - 5362-178

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

ANNONS
TidLagResultat
Tor 22/3 20:45 Tid: 20:45 BK Sparta - Årsta AIK HF Arena: Högdalshallen 29-16  MP  AP  
Tor 22/3 19:30 Tid: 19:30 Sorunda IF - Hellas HK Arena: Sunnerbyhallen 26-27  MP  AP  
Tor 22/3 19:30 Tid: 19:30 Sannadals SK - BK Bitter Arena: Västertorpshallen 18-21  MP  AP  
Tor 22/3 19:30 Tid: 19:30 Norrtulls SK - Matteuspojkarna Arena: Skanstullshallen 29-29  MP  AP  
Tor 22/3 19:30 Tid: 19:30 Huddinge HK - IF Gauthiod HK Arena: Huddingehallen 38-17  MP  AP  
Sön 11/3 20:00 Tid: 20:00 Årsta AIK HF - Norrtulls SK Arena: Sjöstadshallen 20-26  MP  AP  
Sön 11/3 19:15 Tid: 19:15 BK Bitter - Sorunda IF Arena: Eriksdalshallen 21-19  MP  AP  
Sön 11/3 17:30 Tid: 17:30 Hellas HK - Huddinge HK Arena: Eriksdalshallen 29-32  MP  AP  
Sön 11/3 11:00 Tid: 11:00 Matteuspojkarna - Sannadals SK Arena: Farstahallen 24-24  MP  AP  
Lör 10/3 17:45 Tid: 17:45 IF Gauthiod HK - BK Sparta Arena: Västertorpshallen 21-31  MP  AP  
TidLagResultat
Tor 22/3 20:45 Tid: 20:45 BK Sparta - Årsta AIK HF Arena: Högdalshallen 29-16  MP  AP  
Tor 22/3 19:30 Tid: 19:30 Sorunda IF - Hellas HK Arena: Sunnerbyhallen 26-27  MP  AP  
Tor 22/3 19:30 Tid: 19:30 Sannadals SK - BK Bitter Arena: Västertorpshallen 18-21  MP  AP  
Tor 22/3 19:30 Tid: 19:30 Norrtulls SK - Matteuspojkarna Arena: Skanstullshallen 29-29  MP  AP  
Tor 22/3 19:30 Tid: 19:30 Huddinge HK - IF Gauthiod HK Arena: Huddingehallen 38-17  MP  AP  
Sön 11/3 20:00 Tid: 20:00 Årsta AIK HF - Norrtulls SK Arena: Sjöstadshallen 20-26  MP  AP  
Sön 11/3 19:15 Tid: 19:15 BK Bitter - Sorunda IF Arena: Eriksdalshallen 21-19  MP  AP  
Sön 11/3 17:30 Tid: 17:30 Hellas HK - Huddinge HK Arena: Eriksdalshallen 29-32  MP  AP  
Sön 11/3 11:00 Tid: 11:00 Matteuspojkarna - Sannadals SK Arena: Farstahallen 24-24  MP  AP  
Lör 10/3 17:45 Tid: 17:45 IF Gauthiod HK - BK Sparta Arena: Västertorpshallen 21-31  MP  AP  
Tis 6/3 20:00 Tid: 20:00 Norrtulls SK - IF Gauthiod HK Arena: Västertorpshallen 25-24  MP  AP  
Sön 25/2 17:45 Tid: 17:45 BK Sparta - Hellas HK Arena: Högdalshallen 24-27    
Sön 25/2 12:30 Tid: 12:30 Matteuspojkarna - Årsta AIK HF Arena: Farstahallen 30-14  MP  AP  
Lör 24/2 15:15 Tid: 15:15 Sannadals SK - Sorunda IF Arena: Västertorpshallen 23-25  MP  AP  
Lör 24/2 15:00 Tid: 15:00 Huddinge HK - BK Bitter Arena: Huddingehallen 33-21  MP  AP  
Sön 18/2 18:15 Tid: 18:15 Årsta AIK HF - Sannadals SK Arena: Sjöstadshallen 16-28  MP  AP  
Lör 17/2 11:15 Tid: 11:15 IF Gauthiod HK - Matteuspojkarna Arena: Västertorpshallen 20-30  MP  AP  
Lör 17/2 11:00 Tid: 11:00 Sorunda IF - Huddinge HK Arena: Sunnerbyhallen 36-29  MP  AP  
Ons 14/2 20:45 Tid: 20:45 Hellas HK - Norrtulls SK Arena: Eriksdalshallen 35-26  MP  AP  
Ons 14/2 19:00 Tid: 19:00 BK Bitter - BK Sparta Arena: Eriksdalshallen 22-23  MP  AP  
Sön 11/2 18:30 Tid: 18:30 Norrtulls SK - BK Bitter Arena: Engelbrektshallen 20-31  MP  AP  
Sön 11/2 17:30 Tid: 17:30 BK Sparta - Sorunda IF Arena: Högdalshallen 29-17  MP  AP  
Sön 11/2 14:00 Tid: 14:00 Matteuspojkarna - Hellas HK Arena: Farstahallen 3 24-30  MP  AP  
Sön 11/2 12:15 Tid: 12:15 Årsta AIK HF - IF Gauthiod HK Arena: Farstahallen 3 26-30  MP  AP  
Lör 10/2 16:15 Tid: 16:15 Sannadals SK - Huddinge HK Arena: Västertorpshallen 19-26  MP  AP  
Sön 4/2 19:15 Tid: 19:15 Hellas HK - Årsta AIK HF Arena: Eriksdalshallen 36-16  MP  AP  
Sön 4/2 13:30 Tid: 13:30 BK Bitter - Matteuspojkarna Arena: Engelbrektshallen 25-27  MP  AP  
Lör 3/2 18:30 Tid: 18:30 Huddinge HK - BK Sparta Arena: Huddingehallen 25-22  MP  AP  
Lör 3/2 15:30 Tid: 15:30 Sorunda IF - Norrtulls SK Arena: Sunnerbyhallen 37-28  MP  AP  
Lör 3/2 14:30 Tid: 14:30 IF Gauthiod HK - Sannadals SK Arena: Västertorpshallen 27-35  MP  AP  
Sön 28/1 18:20 Tid: 18:20 Årsta AIK HF - BK Bitter Arena: Sjöstadshallen 25-27  MP  AP  
Sön 28/1 18:15 Tid: 18:15 Norrtulls SK - Huddinge HK Arena: Engelbrektshallen 16-24  MP  AP  
Lör 27/1 17:45 Tid: 17:45 IF Gauthiod HK - Hellas HK Arena: Västertorpshallen 20-21  MP  AP  
Lör 27/1 10:15 Tid: 10:15 Sannadals SK - BK Sparta Arena: Västertorpshallen 17-21  MP  AP  
Tor 25/1 21:10 Tid: 21:10 Matteuspojkarna - Sorunda IF Arena: Farstahallen 23-36  MP  AP  
Ons 24/1 20:45 Tid: 20:45 Hellas HK - Sannadals SK Arena: Eriksdalshallen 28-22  MP  AP  
Sön 21/1 20:45 Tid: 20:45 BK Sparta - Norrtulls SK Arena: Högdalshallen 36-26    
Sön 21/1 14:30 Tid: 14:30 BK Bitter - IF Gauthiod HK Arena: Farstahallen 3 30-19  MP  AP  
Lör 20/1 18:15 Tid: 18:15 Huddinge HK - Matteuspojkarna Arena: Huddingehallen 32-26  MP  AP  
Lör 20/1 12:00 Tid: 12:00 Sorunda IF - Årsta AIK HF Arena: Sunnerbyhallen 34-17  MP  AP  
Sön 14/1 20:30 Tid: 20:30 IF Gauthiod HK - Sorunda IF Arena: Västertorpshallen 27-31  MP  AP  
Sön 14/1 19:15 Tid: 19:15 Hellas HK - BK Bitter Arena: Eriksdalshallen 16-21  MP  AP  
Sön 14/1 19:15 Tid: 19:15 Årsta AIK HF - Huddinge HK Arena: Sjöstadshallen 12-23  MP  AP  
Sön 14/1 19:00 Tid: 19:00 Sannadals SK - Norrtulls SK Arena: Västertorpshallen 25-19  MP  AP  
Sön 14/1 13:15 Tid: 13:15 Matteuspojkarna - BK Sparta Arena: Farstahallen 3 18-21  MP  AP  
Sön 10/12 19:30 Tid: 19:30 BK Sparta - Matteuspojkarna Arena: Högdalshallen 22-30  MP  AP  
Lör 9/12 18:30 Tid: 18:30 Huddinge HK - Årsta AIK HF Arena: Huddingehallen 33-15  MP  AP  
Lör 9/12 16:00 Tid: 16:00 Sorunda IF - IF Gauthiod HK Arena: Sunnerbyhallen 34-19  MP  AP  
Ons 6/12 19:30 Tid: 19:30 BK Bitter - Hellas HK Arena: Eriksdalshallen 23-23  MP  AP  
Tis 5/12 21:00 Tid: 21:00 Matteuspojkarna - Huddinge HK Arena: Farstahallen 26-31  MP  AP  
Ladda fler

Inga matcher tillgängliga just nu

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

ANNONS

Senaste från Övriga Sverige

ANNONS

Senaste artiklar