Division 5 Västsv. västra

2017/18

ANNONS
#LagMVOF+/-P+/-
1Melleruds HK7610157 - 971360
2Bjurslätts IF 38431147 - 1191128
3Redbergslids IK 27511141 - 1211120
4Marks HK8503131 - 1191012
5Kv IK Sport C8413127 - 114913
6Stenungsunds HK 28305115 - 11362
7Örgryte HS8305115 - 1236-8
8Hovdamerna7106100 - 1412-41
9Kvibergs HK700762 - 1480-86

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

ANNONS
TidLagResultat
Lör 16/12 15:15 Tid: 15:15 Melleruds HK - Hovdamerna Arena: Rådahallen, Mellerud    
Ons 13/12 20:45 Tid: 20:45 Marks HK - Stenungsunds HK 2 Arena: Arenahallen, Mark 18-11    
Tis 12/12 21:00 Tid: 21:00 Bjurslätts IF 3 - Kv IK Sport C Arena: Lundby Strand 1 Göteborg 16-16    
Sön 10/12 19:20 Tid: 19:20 Redbergslids IK 2 - Örgryte HS Arena: Rosendalshallen A Göteborg 24-17    
Sön 10/12 19:15 Tid: 19:15 Hovdamerna - Bjurslätts IF 3 Arena: Förbohallen Stenkullen 22-30    
Lör 9/12 16:30 Tid: 16:30 Stenungsunds HK 2 - Melleruds HK Arena: Stora Höga Arena 11-12    
Tor 7/12 21:00 Tid: 21:00 Stenungsunds HK 2 - Kvibergs HK Arena: Stora Höga Arena 19-10    
Ons 6/12 18:00 Tid: 18:00 Kv IK Sport C - Kvibergs HK Arena: Valhalla A Göteborg 21-11    
Tor 30/11 19:30 Tid: 19:30 Melleruds HK - Marks HK Arena: Rådahallen, Mellerud 25-13    
Sön 26/11 17:00 Tid: 17:00 Kvibergs HK - Hovdamerna Arena: Utmarkshallen, Göteborg 10-18    
Tor 23/11 19:30 Tid: 19:30 Örgryte HS - Kv IK Sport C Arena: Lundby Strand 1 Göteborg 14-18    
Tor 23/11 18:30 Tid: 18:30 Bjurslätts IF 3 - Stenungsunds HK 2 Arena: Lundby Strand 1 Göteborg 18-9    
Ons 15/11 21:15 Tid: 21:15 Kv IK Sport C - Redbergslids IK 2 Arena: Valhalla A Göteborg 16-17    
Ons 15/11 20:45 Tid: 20:45 Marks HK - Bjurslätts IF 3 Arena: Arenahallen, Mark 22-18    
Sön 12/11 18:55 Tid: 18:55 Redbergslids IK 2 - Hovdamerna Arena: Rosendalshallen A Göteborg 29-18    
Sön 12/11 15:50 Tid: 15:50 Bjurslätts IF 3 - Melleruds HK Arena: Lundby Strand 2 Göteborg 18-18    
Sön 12/11 13:10 Tid: 13:10 Kvibergs HK - Marks HK Arena: Prioritet Serneke Arena A-hall 10-18    
Tor 9/11 20:45 Tid: 20:45 Örgryte HS - Stenungsunds HK 2 Arena: Lundby Strand 1 Göteborg    
Sön 29/10 14:45 Tid: 14:45 Hovdamerna - Kv IK Sport C Arena: Förbohallen Stenkullen 10-17    
Lör 28/10 18:00 Tid: 18:00 Stenungsunds HK 2 - Redbergslids IK 2 Arena: Stora Höga Arena 18-22    
Lör 28/10 14:00 Tid: 14:00 Melleruds HK - Kvibergs HK Arena: Rådahallen, Mellerud 38-8    
Tis 24/10 20:50 Tid: 20:50 Marks HK - Örgryte HS Arena: Arenahallen, Mark 17-18    
Sön 22/10 15:00 Tid: 15:00 Melleruds HK - Redbergslids IK 2 Arena: Rådahallen, Mellerud 24-20    
Sön 15/10 19:20 Tid: 19:20 Redbergslids IK 2 - Marks HK Arena: Rosendalshallen A Göteborg    
Sön 15/10 15:30 Tid: 15:30 Örgryte HS - Melleruds HK Arena: Lundby Strand 2 Göteborg    
Sön 15/10 11:50 Tid: 11:50 Kvibergs HK - Bjurslätts IF 3 Arena: Prioritet Serneke Arena B-hall 8-17    
Ons 11/10 19:00 Tid: 19:00 Kv IK Sport C - Stenungsunds HK 2 Arena: Valhalla A Göteborg 14-13    
Lör 7/10 14:30 Tid: 14:30 Stenungsunds HK 2 - Hovdamerna Arena: Stora Höga Arena    
Ons 4/10 20:45 Tid: 20:45 Marks HK - Kv IK Sport C Arena: Arenahallen, Mark    
Tis 3/10 21:00 Tid: 21:00 Bjurslätts IF 3 - Örgryte HS Arena: Lundby Strand 1 Göteborg    
Sön 1/10 16:55 Tid: 16:55 Redbergslids IK 2 - Bjurslätts IF 3 Arena: Rosendalshallen A Göteborg 14-14    
Lör 30/9 16:30 Tid: 16:30 Kv IK Sport C - Melleruds HK Arena: Valhalla B Göteborg 15-21    
Lör 30/9 16:20 Tid: 16:20 Hovdamerna - Marks HK Arena: Förbohallen Stenkullen 12-17    
Tor 28/9 18:30 Tid: 18:30 Örgryte HS - Kvibergs HK Arena: Lundby Strand 1 Göteborg 17-5    
TidLag
Sön 17/12 15:00 Tid: 15:00 Kvibergs HK - Redbergslids IK 2 Arena: Prioritet Serneke Arena A-hall  
Fre 12/1 18:00 Tid: 18:00 Kv IK Sport C - Bjurslätts IF 3 Arena: Valhalla Sporthall A  
Lör 13/1 15:00 Tid: 15:00 Stenungsunds HK 2 - Marks HK Arena: Stora Höga Arena  
Lör 13/1 15:10 Tid: 15:10 Hovdamerna - Melleruds HK Arena: Förbohallen  
Sön 14/1 19:40 Tid: 19:40 Redbergslids IK 2 - Kvibergs HK Arena: Rosendalshallen A  
Tis 16/1 21:00 Tid: 21:00 Örgryte HS - Redbergslids IK 2 Arena: Lundby Strand 1  
Lör 20/1 13:00 Tid: 13:00 Melleruds HK - Stenungsunds HK 2 Arena: Rådahallen  
Sön 21/1 11:50 Tid: 11:50 Kvibergs HK - Kv IK Sport C Arena: Prioritet Serneke Arena B-hall  
Sön 21/1 14:30 Tid: 14:30 Bjurslätts IF 3 - Hovdamerna Arena: Lundby Strand 2  
Ons 31/1 20:30 Tid: 20:30 Kv IK Sport C - Örgryte HS Arena: Valhalla Sporthall A  
Fre 2/2 19:40 Tid: 19:40 Hovdamerna - Kvibergs HK Arena: Förbohallen  
Lör 3/2 12:30 Tid: 12:30 Stenungsunds HK 2 - Bjurslätts IF 3 Arena: Stora Höga Arena  
Sön 4/2 15:30 Tid: 15:30 Marks HK - Melleruds HK Arena: Arenahallen, Mark  
Tor 8/2 18:30 Tid: 18:30 Bjurslätts IF 3 - Marks HK Arena: Lundby Strand 1  
Tor 8/2 20:30 Tid: 20:30 Örgryte HS - Hovdamerna Arena: Lundby Strand 1  
Sön 11/2 12:00 Tid: 12:00 Kvibergs HK - Stenungsunds HK 2 Arena: Prioritet Serneke Arena B-hall  
Sön 11/2 18:00 Tid: 18:00 Redbergslids IK 2 - Kv IK Sport C Arena: Rosendalshallen A  
Ons 21/2 20:45 Tid: 20:45 Marks HK - Kvibergs HK Arena: Arenahallen, Mark  
Lör 24/2 13:00 Tid: 13:00 Melleruds HK - Bjurslätts IF 3 Arena: Rådahallen  
Lör 24/2 15:00 Tid: 15:00 Stenungsunds HK 2 - Örgryte HS Arena: Stora Höga Arena  
Sön 25/2 16:15 Tid: 16:15 Hovdamerna - Redbergslids IK 2 Arena: Förbohallen  
Tor 1/3 20:45 Tid: 20:45 Örgryte HS - Marks HK Arena: Lundby Strand 1  
Fre 2/3 18:00 Tid: 18:00 Kv IK Sport C - Hovdamerna Arena: Valhalla Sporthall A  
Sön 4/3 12:00 Tid: 12:00 Kvibergs HK - Melleruds HK Arena: Prioritet Serneke Arena B-hall  
Sön 4/3 18:25 Tid: 18:25 Redbergslids IK 2 - Stenungsunds HK 2 Arena: Rosendalshallen A  
Tis 6/3 20:50 Tid: 20:50 Marks HK - Redbergslids IK 2 Arena: Arenahallen, Mark  
Lör 10/3 15:30 Tid: 15:30 Melleruds HK - Örgryte HS Arena: Rådahallen  
Lör 10/3 16:00 Tid: 16:00 Stenungsunds HK 2 - Kv IK Sport C Arena: Stora Höga Arena  
Ons 14/3 20:30 Tid: 20:30 Hovdamerna - Stenungsunds HK 2 Arena: Förbohallen  
Tor 15/3 18:30 Tid: 18:30 Örgryte HS - Bjurslätts IF 3 Arena: Lundby Strand 1  
Sön 18/3 16:55 Tid: 16:55 Redbergslids IK 2 - Melleruds HK Arena: Rosendalshallen A  
Ons 21/3 20:45 Tid: 20:45 Marks HK - Hovdamerna Arena: Arenahallen, Mark  
Tor 22/3 18:30 Tid: 18:30 Bjurslätts IF 3 - Redbergslids IK 2 Arena: Lundby Strand 1  
Lör 24/3 14:30 Tid: 14:30 Melleruds HK - Kv IK Sport C Arena: Rådahallen  
Sön 25/3 12:00 Tid: 12:00 Kvibergs HK - Örgryte HS Arena: Prioritet Serneke Arena B-hall  

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

Senaste från Övriga Sverige

ANNONS

Senaste artiklar