Division 2 Östsv. södra

2017/18

ANNONS
#LagMVOF+/-P+/-
1HK Silwing / Troja10712273 - 2391534
2NKIK Handboll Norrköping9702276 - 1991477
3LIF Lindesberg10622212 - 21914-7
4IFK Örebro9612241 - 2051336
5Gökstens BK10613232 - 2211311
6Hammarby IF HF9513212 - 1961116
7HK Eskil10406213 - 2358-22
8Sannadals SK10307237 - 2596-22
9HK eRPing9207205 - 2294-24
10Årsta AIK HF9207181 - 2334-52
11Vadstena HF9108184 - 2312-47

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

ANNONS
TidLagResultat
Lör 16/12 15:00 Tid: 15:00 LIF Lindesberg - HK Silwing/Troja Arena: Lindesberg Arena Hall 1 22-22  MP  AP  
Lör 16/12 14:45 Tid: 14:45 Sannadals SK - Gökstens BK Arena: Västertorpshallen 22-29  MP  AP  
Lör 16/12 13:30 Tid: 13:30 HK Eskil - Årsta AIK HF Arena: STIGA Sports Arena A2 27-19  MP  AP  
Sön 10/12 16:30 Tid: 16:30 HK Silwing/Troja - NKIK Handboll Norrköping Arena: Högdalshallen 30-33  MP  AP  
Sön 10/12 16:00 Tid: 16:00 HK Eskil - LIF Lindesberg Arena: STIGA Sports Arena A2 23-24  MP  AP  
Sön 10/12 14:30 Tid: 14:30 IFK Örebro - Sannadals SK Arena: Idrottshuset Örebro 33-23  MP  AP  
Sön 10/12 14:00 Tid: 14:00 Gökstens BK - Vadstena HF Arena: Ellfolk Arena 21-20  MP  AP  
Sön 3/12 17:00 Tid: 17:00 NKIK Handboll Norrköping - HK Eskil Arena: Mässhallen A 27-17  MP  AP  
Sön 3/12 16:00 Tid: 16:00 Vadstena HF - IFK Örebro Arena: Vadstena Sporthall 21-24  MP  AP  
Sön 3/12 14:30 Tid: 14:30 HK eRPing - Hammarby IF HF Arena: Kungsbergshallen 21-28  MP  AP  
TidLagResultat
Lör 16/12 15:00 Tid: 15:00 LIF Lindesberg - HK Silwing/Troja Arena: Lindesberg Arena Hall 1 22-22  MP  AP  
Lör 16/12 14:45 Tid: 14:45 Sannadals SK - Gökstens BK Arena: Västertorpshallen 22-29  MP  AP  
Lör 16/12 13:30 Tid: 13:30 HK Eskil - Årsta AIK HF Arena: STIGA Sports Arena A2 27-19  MP  AP  
Sön 10/12 16:30 Tid: 16:30 HK Silwing/Troja - NKIK Handboll Norrköping Arena: Högdalshallen 30-33  MP  AP  
Sön 10/12 16:00 Tid: 16:00 HK Eskil - LIF Lindesberg Arena: STIGA Sports Arena A2 23-24  MP  AP  
Sön 10/12 14:30 Tid: 14:30 IFK Örebro - Sannadals SK Arena: Idrottshuset Örebro 33-23  MP  AP  
Sön 10/12 14:00 Tid: 14:00 Gökstens BK - Vadstena HF Arena: Ellfolk Arena 21-20  MP  AP  
Sön 3/12 17:00 Tid: 17:00 NKIK Handboll Norrköping - HK Eskil Arena: Mässhallen A 27-17  MP  AP  
Sön 3/12 16:00 Tid: 16:00 Vadstena HF - IFK Örebro Arena: Vadstena Sporthall 21-24  MP  AP  
Sön 3/12 14:30 Tid: 14:30 HK eRPing - Hammarby IF HF Arena: Kungsbergshallen 21-28  MP  AP  
Lör 2/12 15:00 Tid: 15:00 LIF Lindesberg - Årsta AIK HF Arena: Lindesberg Arena Hall 1 20-19  MP  AP  
Lör 2/12 14:30 Tid: 14:30 Sannadals SK - HK Silwing/Troja Arena: Västertorpshallen 24-27  MP  AP  
Sön 26/11 16:00 Tid: 16:00 HK Silwing/Troja - Vadstena HF Arena: Högdalshallen 26-28  MP  AP  
Sön 26/11 14:00 Tid: 14:00 Gökstens BK - HK eRPing Arena: Ellfolk Arena 29-26  MP  AP  
Sön 26/11 13:40 Tid: 13:40 Årsta AIK HF - Hammarby IF HF Arena: Sjöstadshallen 14-27  MP  AP  
Lör 25/11 16:00 Tid: 16:00 LIF Lindesberg - NKIK Handboll Norrköping Arena: Lindesberg Arena Hall 2 14-28  MP  AP  
Lör 25/11 16:00 Tid: 16:00 HK Eskil - Sannadals SK Arena: STIGA Sports Arena A2 22-20  MP  AP  
Sön 19/11 17:00 Tid: 17:00 NKIK Handboll Norrköping - Årsta AIK HF Arena: Mässhallen A 42-21  MP  AP  
Sön 19/11 15:00 Tid: 15:00 Vadstena HF - HK Eskil Arena: Vadstena Sporthall 19-22  MP  AP  
Sön 19/11 14:45 Tid: 14:45 Hammarby IF HF - Gökstens BK Arena: Farstahallen 3 21-20  MP  AP  
Tor 16/11 19:30 Tid: 19:30 Sannadals SK - LIF Lindesberg Arena: Västertorpshallen 23-20  MP  AP  
Ons 15/11 19:30 Tid: 19:30 HK eRPing - IFK Örebro Arena: Lambohovshallen 25-28  MP  AP  
Sön 12/11 18:20 Tid: 18:20 Årsta AIK HF - Gökstens BK Arena: Sjöstadshallen 22-23  MP  AP  
Sön 12/11 17:30 Tid: 17:30 IFK Örebro - Hammarby IF HF Arena: Idrottshuset Örebro 23-23  MP  AP  
Lör 11/11 15:30 Tid: 15:30 HK Silwing/Troja - HK eRPing Arena: Högdalshallen 28-21    
Lör 11/11 15:00 Tid: 15:00 LIF Lindesberg - Vadstena HF Arena: Lindesberg Arena Hall 2 20-19  MP  AP  
Lör 11/11 13:00 Tid: 13:00 NKIK Handboll Norrköping - Sannadals SK Arena: Mässhallen A 34-27  MP  AP  
Tis 31/10 19:00 Tid: 19:00 Årsta AIK HF - Sannadals SK Arena: Sjöstadshallen 23-20  MP  AP  
Sön 29/10 17:30 Tid: 17:30 IFK Örebro - Gökstens BK Arena: Idrottshuset Örebro 26-21  MP  AP  
Sön 29/10 16:00 Tid: 16:00 Vadstena HF - NKIK Handboll Norrköping Arena: Vadstena Sporthall 21-39  MP  AP  
Sön 29/10 14:00 Tid: 14:00 HK eRPing - HK Eskil Arena: Kungsbergshallen 24-18  MP  AP  
Lör 28/10 13:45 Tid: 13:45 Hammarby IF HF - HK Silwing/Troja Arena: Eriksdalshallen 20-28  MP  AP  
Sön 22/10 20:00 Tid: 20:00 HK Silwing/Troja - Gökstens BK Arena: Högdalshallen 24-23  MP  AP  
Sön 22/10 16:45 Tid: 16:45 HK Eskil - Hammarby IF HF Arena: STIGA Sports Arena A2 23-22  MP  AP  
Sön 22/10 16:00 Tid: 16:00 LIF Lindesberg - HK eRPing Arena: Lindesberg Arena Hall 1 22-21  MP  AP  
Sön 22/10 14:30 Tid: 14:30 Årsta AIK HF - IFK Örebro Arena: Farstahallen 3 19-32  MP  AP  
Lör 21/10 15:15 Tid: 15:15 Sannadals SK - Vadstena HF Arena: Västertorpshallen 29-23  MP  AP  
Sön 15/10 17:30 Tid: 17:30 IFK Örebro - HK Silwing/Troja Arena: Idrottshuset Örebro 26-27  MP  AP  
Sön 15/10 15:00 Tid: 15:00 Vadstena HF - Årsta AIK HF Arena: Vadstena Sporthall 14-25  MP  AP  
Sön 15/10 14:30 Tid: 14:30 HK eRPing - NKIK Handboll Norrköping Arena: Kungsbergshallen 20-31  MP  AP  
Sön 15/10 14:00 Tid: 14:00 Vakant plats - Sannadals SK Arena: -    
Sön 15/10 13:00 Tid: 13:00 Hammarby IF HF - LIF Lindesberg Arena: Eriksdalshallen 18-20  MP  AP  
Sön 15/10 12:30 Tid: 12:30 Gökstens BK - HK Eskil Arena: Ellfolk Arena 23-21  MP  AP  
Sön 8/10 17:30 Tid: 17:30 NKIK Handboll Norrköping - Hammarby IF HF Arena: Mässhallen A 24-27  MP  AP  
Sön 8/10 17:30 Tid: 17:30 Årsta AIK HF - HK Silwing/Troja Arena: Sjöstadshallen 19-28    
Sön 8/10 16:00 Tid: 16:00 Vadstena HF - Vakant plats Arena: Vadstena Sporthall    
Sön 8/10 13:15 Tid: 13:15 HK Eskil - IFK Örebro Arena: STIGA Sports Arena A2    
Lör 7/10 15:00 Tid: 15:00 LIF Lindesberg - Gökstens BK Arena: Lindesberg Arena Hall 1 21-21  MP  AP  
Lör 7/10 13:45 Tid: 13:45 Sannadals SK - HK eRPing Arena: Västertorpshallen 26-22    
Sön 1/10 18:00 Tid: 18:00 Hammarby IF HF - Sannadals SK Arena: Eriksdalshallen 26-23  MP  AP  
Ladda fler
TidLag
Sön 17/12 15:00 Tid: 15:00 Vadstena HF - Hammarby IF HF Arena: Vadstena Sporthall  
Sön 17/12 17:00 Tid: 17:00 NKIK Handboll Norrköping - IFK Örebro Arena: Mässhallen A  
Lör 6/1 14:00 Tid: 14:00 Gökstens BK - Sannadals SK Arena: Ellfolk Arena  
Lör 6/1 17:30 Tid: 17:30 Hammarby IF HF - Vadstena HF Arena: Eriksdalshallen  
Lör 6/1 18:30 Tid: 18:30 Årsta AIK HF - HK Eskil Arena: Sjöstadshallen  
Sön 7/1 14:30 Tid: 14:30 HK eRPing - Gustavsbergs IF HK Arena: Kungsbergshallen  
Sön 7/1 15:30 Tid: 15:30 IFK Örebro - NKIK Handboll Norrköping Arena: Idrottshuset Örebro  
Sön 7/1 16:00 Tid: 16:00 HK Silwing/Troja - LIF Lindesberg Arena: Högdalshallen  
Lör 13/1 00:00 Tid: 00:00 LIF Lindesberg - HK Eskil Arena: Lindesberg Arena  
Sön 14/1 13:00 Tid: 13:00 NKIK Handboll Norrköping - HK Silwing/Troja Arena: Mässhallen A  
Sön 14/1 14:00 Tid: 14:00 Gustavsbergs IF HK - Hammarby IF HF Arena: Gustavsbergs Sporthall  
Sön 14/1 14:30 Tid: 14:30 HK eRPing - Årsta AIK HF Arena: Kungsbergshallen  
Sön 14/1 15:30 Tid: 15:30 Vadstena HF - Gökstens BK Arena: Vadstena Sporthall  
Sön 14/1 17:30 Tid: 17:30 Sannadals SK - IFK Örebro Arena: Västertorpshallen  
Lör 20/1 14:00 Tid: 14:00 Gökstens BK - Gustavsbergs IF HK Arena: Ellfolk Arena  
Lör 20/1 14:15 Tid: 14:15 Hammarby IF HF - HK eRPing Arena: Eriksdalshallen  
Lör 20/1 16:00 Tid: 16:00 HK Eskil - NKIK Handboll Norrköping Arena: STIGA Sports Arena A2  
Sön 21/1 15:25 Tid: 15:25 Årsta AIK HF - LIF Lindesberg Arena: Sjöstadshallen  
Sön 21/1 17:30 Tid: 17:30 IFK Örebro - Vadstena HF Arena: Idrottshuset Örebro  
Sön 21/1 18:00 Tid: 18:00 HK Silwing/Troja - Sannadals SK Arena: Högdalshallen  
Ons 24/1 19:00 Tid: 19:00 HK eRPing - Gökstens BK Arena: Lambohovshallen  
Lör 27/1 12:15 Tid: 12:15 Sannadals SK - HK Eskil Arena: Västertorpshallen  
Sön 28/1 11:00 Tid: 11:00 NKIK Handboll Norrköping - LIF Lindesberg Arena: Mässhallen A  
Sön 28/1 14:00 Tid: 14:00 Gustavsbergs IF HK - IFK Örebro Arena: Gustavsbergs Sporthall  
Sön 28/1 15:00 Tid: 15:00 Vadstena HF - HK Silwing/Troja Arena: Vadstena Sporthall  
Sön 28/1 19:00 Tid: 19:00 Hammarby IF HF - Årsta AIK HF Arena: Eriksdalshallen  
Lör 3/2 00:00 Tid: 00:00 LIF Lindesberg - Sannadals SK Arena: Lindesberg Arena  
Lör 3/2 16:00 Tid: 16:00 HK Eskil - Vadstena HF Arena: STIGA Sports Arena A2  
Lör 3/2 17:00 Tid: 17:00 HK Silwing/Troja - Gustavsbergs IF HK Arena: Högdalshallen  
Sön 4/2 14:00 Tid: 14:00 Gökstens BK - Hammarby IF HF Arena: Ellfolk Arena  
Sön 4/2 17:30 Tid: 17:30 Årsta AIK HF - NKIK Handboll Norrköping Arena: Sjöstadshallen  
Sön 4/2 17:30 Tid: 17:30 IFK Örebro - HK eRPing Arena: Idrottshuset Örebro  
Lör 10/2 19:00 Tid: 19:00 Årsta AIK HF - HK eRPing Arena: Sköndalshallen  
Lör 17/2 14:00 Tid: 14:00 Gökstens BK - Årsta AIK HF Arena: Ellfolk Arena  
Lör 17/2 14:45 Tid: 14:45 Sannadals SK - NKIK Handboll Norrköping Arena: Västertorpshallen  
Lör 17/2 15:00 Tid: 15:00 Vadstena HF - LIF Lindesberg Arena: Vadstena Sporthall  
Sön 18/2 12:30 Tid: 12:30 Hammarby IF HF - IFK Örebro Arena: Eriksdalshallen  
Sön 18/2 14:00 Tid: 14:00 Gustavsbergs IF HK - HK Eskil Arena: Gustavsbergs Sporthall  
Sön 18/2 14:30 Tid: 14:30 HK eRPing - HK Silwing/Troja Arena: Kungsbergshallen  
Lör 24/2 00:00 Tid: 00:00 LIF Lindesberg - Gustavsbergs IF HK Arena: Lindesberg Arena  
Lör 24/2 13:30 Tid: 13:30 Sannadals SK - Årsta AIK HF Arena: Västertorpshallen  
Lör 24/2 14:00 Tid: 14:00 HK Eskil - HK eRPing Arena: STIGA Sports Arena A2  
Sön 25/2 13:00 Tid: 13:00 NKIK Handboll Norrköping - Vadstena HF Arena: Mässhallen A  
Sön 25/2 14:00 Tid: 14:00 Gökstens BK - IFK Örebro Arena: Ellfolk Arena  
Sön 25/2 19:30 Tid: 19:30 HK Silwing/Troja - Hammarby IF HF Arena: Högdalshallen  
Sön 4/3 14:00 Tid: 14:00 Gustavsbergs IF HK - NKIK Handboll Norrköping Arena: Gustavsbergs Sporthall  
Sön 4/3 14:00 Tid: 14:00 Gökstens BK - HK Silwing/Troja Arena: Ellfolk Arena  
Sön 4/3 14:30 Tid: 14:30 HK eRPing - LIF Lindesberg Arena: Kungsbergshallen  
Sön 4/3 15:00 Tid: 15:00 Vadstena HF - Sannadals SK Arena: Vadstena Sporthall  
Sön 4/3 15:30 Tid: 15:30 Hammarby IF HF - HK Eskil Arena: Eriksdalshallen  
Ladda fler

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

Senaste från Övriga Sverige

ANNONS

Senaste artiklar