Division 2 Östsv. norra

2017/18

ANNONS
#LagMVOF+/-P+/-
1Uppsala HK4400101 - 66835
2Rosersbergs IK4301115 - 88627
3Alfta GIF HF4301100 - 79621
4HK Ceres Norrtälje430190 - 916-1
5Bollstanäs SK420288 - 76412
6Kungsängens SK420284 - 74410
7HF SIF420295 - 9342
8Åkersberga HK420294 - 1064-12
9Falu HK410379 - 962-17
10Täby HBK410387 - 1092-22
11Borlänge HK Damer410371 - 1032-32
12Enköping HS400472 - 950-23

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

ANNONS
TidLagResultat
Sön 22/10 17:45 Tid: 17:45 Rosersbergs IK - Borlänge HK Damer Arena: Rosershallen 29-22  MP  AP  
Sön 22/10 17:00 Tid: 17:00 Enköping HS - Kungsängens SK Arena: Enköping IH A-hall 21-25  MP  AP  
Sön 22/10 15:00 Tid: 15:00 HK Ceres Norrtälje - Alfta GIF HF Arena: Norrtälje Sportcentrum 25-24  MP  AP  
Sön 22/10 14:40 Tid: 14:40 Falu HK - HF SIF Arena: Lugnets SH C 26-24  MP  AP  
Sön 22/10 12:00 Tid: 12:00 Bollstanäs SK - Uppsala HK Arena: Smedsgärds Sporthall    
Lör 21/10 13:45 Tid: 13:45 Täby HBK - Åkersberga HK Arena: Tibblehallen CC 24-29  MP  AP  
Sön 15/10 16:00 Tid: 16:00 Uppsala HK - Enköping HS Arena: Tiundaskolan 21-15  MP  AP  
Sön 15/10 12:30 Tid: 12:30 Rosersbergs IK - Falu HK Arena: Rosershallen 27-19  MP  AP  
Lör 14/10 15:00 Tid: 15:00 Kungsängens SK - HK Ceres Norrtälje Arena: Ekhammarhallen 19-20  MP  AP  
Lör 14/10 14:00 Tid: 14:00 Åkersberga HK - Bollstanäs SK Arena: Hackstahallen 22-21  MP  AP  
TidLagResultat
Sön 22/10 17:45 Tid: 17:45 Rosersbergs IK - Borlänge HK Damer Arena: Rosershallen 29-22  MP  AP  
Sön 22/10 17:00 Tid: 17:00 Enköping HS - Kungsängens SK Arena: Enköping IH A-hall 21-25  MP  AP  
Sön 22/10 15:00 Tid: 15:00 HK Ceres Norrtälje - Alfta GIF HF Arena: Norrtälje Sportcentrum 25-24  MP  AP  
Sön 22/10 14:40 Tid: 14:40 Falu HK - HF SIF Arena: Lugnets SH C 26-24  MP  AP  
Sön 22/10 12:00 Tid: 12:00 Bollstanäs SK - Uppsala HK Arena: Smedsgärds Sporthall    
Lör 21/10 13:45 Tid: 13:45 Täby HBK - Åkersberga HK Arena: Tibblehallen CC 24-29  MP  AP  
Sön 15/10 16:00 Tid: 16:00 Uppsala HK - Enköping HS Arena: Tiundaskolan 21-15  MP  AP  
Sön 15/10 12:30 Tid: 12:30 Rosersbergs IK - Falu HK Arena: Rosershallen 27-19  MP  AP  
Lör 14/10 15:00 Tid: 15:00 Kungsängens SK - HK Ceres Norrtälje Arena: Ekhammarhallen 19-20  MP  AP  
Lör 14/10 14:00 Tid: 14:00 Åkersberga HK - Bollstanäs SK Arena: Hackstahallen 22-21  MP  AP  
Lör 14/10 12:45 Tid: 12:45 HF SIF - Täby HBK Arena: Vikingahallen A 26-19  MP  AP  
Lör 14/10 12:00 Tid: 12:00 Alfta GIF HF - Borlänge HK Damer Arena: Alfta Sporthall 28-20  MP  AP  
Sön 8/10 16:40 Tid: 16:40 Falu HK - Alfta GIF HF Arena: Lugnets SH C 18-21  MP  AP  
Sön 8/10 16:30 Tid: 16:30 Borlänge HK Damer - Kungsängens SK Arena: Maserhallen 17-16  MP  AP  
Sön 8/10 15:00 Tid: 15:00 Bollstanäs SK - Enköping HS Arena: Smedsgärds Sporthall 26-14  MP  AP  
Lör 7/10 14:00 Tid: 14:00 Åkersberga HK - HF SIF Arena: Hackstahallen 24-29  MP  AP  
Lör 7/10 13:30 Tid: 13:30 Täby HBK - Rosersbergs IK Arena: Tibblehallen CC 28-27  MP  AP  
Lör 7/10 12:45 Tid: 12:45 HK Ceres Norrtälje - Uppsala HK Arena: Norrtälje Sportcentrum 22-26  MP  AP  
Sön 1/10 16:00 Tid: 16:00 Uppsala HK - Borlänge HK Damer Arena: Tiundaskolan 30-12  MP  AP  
Lör 30/9 14:00 Tid: 14:00 Åkersberga HK - Rosersbergs IK Arena: Hackstahallen 19-32  MP  AP  
Lör 30/9 13:00 Tid: 13:00 Enköping HS - HK Ceres Norrtälje Arena: Enköping IH A-hall 22-23  MP  AP  
Lör 30/9 13:00 Tid: 13:00 Kungsängens SK - Falu HK Arena: Ekhammarhallen 24-16  MP  AP  
Lör 30/9 12:00 Tid: 12:00 Alfta GIF HF - Täby HBK Arena: Alfta Sporthall 27-16  MP  AP  
Tor 28/9 20:15 Tid: 20:15 HF SIF - Bollstanäs SK Arena: Vikingahallen A 16-24  MP  AP  
TidLag
Lör 28/10 13:00 Tid: 13:00 Kungsängens SK - Uppsala HK Arena: Ekhammarhallen  
Lör 28/10 13:00 Tid: 13:00 Alfta GIF HF - Enköping HS Arena: Alfta Sporthall  
Lör 28/10 14:00 Tid: 14:00 Åkersberga HK - Falu HK Arena: Hackstahallen  
Sön 29/10 12:45 Tid: 12:45 Täby HBK - Bollstanäs SK Arena: Tibblehallen CC  
Sön 29/10 15:00 Tid: 15:00 Rosersbergs IK - HK Ceres Norrtälje Arena: Rosershallen  
Sön 12/11 13:00 Tid: 13:00 Enköping HS - Rosersbergs IK Arena: Enköping IH A-hall  
Sön 12/11 15:40 Tid: 15:40 Falu HK - Täby HBK Arena: Haraldsbo Sporthall  
Sön 12/11 16:00 Tid: 16:00 Uppsala HK - Alfta GIF HF Arena: Tiundaskolan  
Sön 12/11 17:30 Tid: 17:30 Borlänge HK Damer - Åkersberga HK Arena: Maserhallen  
Sön 12/11 19:15 Tid: 19:15 Bollstanäs SK - Kungsängens SK Arena: Smedsgärds Sporthall  
Mån 13/11 19:00 Tid: 19:00 HK Ceres Norrtälje - HF SIF Arena: Norrtälje Sportcentrum  
Lör 18/11 13:40 Tid: 13:40 Falu HK - Bollstanäs SK Arena: Lugnets SH C  
Lör 18/11 16:30 Tid: 16:30 Alfta GIF HF - Kungsängens SK Arena: Alfta Sporthall  
Lör 18/11 16:30 Tid: 16:30 Åkersberga HK - HK Ceres Norrtälje Arena: Hackstahallen  
Sön 19/11 13:00 Tid: 13:00 Täby HBK - Borlänge HK Damer Arena: Tibblehallen CC  
Sön 19/11 14:00 Tid: 14:00 HF SIF - Enköping HS Arena: Vikingahallen A  
Sön 19/11 15:00 Tid: 15:00 Rosersbergs IK - Uppsala HK Arena: Rosershallen  
Ons 22/11 18:30 Tid: 18:30 Borlänge HK Damer - Falu HK Arena: Maserhallen  
Lör 25/11 13:00 Tid: 13:00 Enköping HS - Åkersberga HK Arena: Enköping IH A-hall  
Lör 25/11 13:45 Tid: 13:45 HK Ceres Norrtälje - Täby HBK Arena: Norrtälje Sportcentrum  
Lör 25/11 16:15 Tid: 16:15 Kungsängens SK - Rosersbergs IK Arena: Ekhammarhallen  
Sön 26/11 14:00 Tid: 14:00 Bollstanäs SK - Alfta GIF HF Arena: Smedsgärds Sporthall  
Sön 26/11 16:00 Tid: 16:00 Uppsala HK - HF SIF Arena: Tiundaskolan  
Lör 2/12 14:00 Tid: 14:00 Åkersberga HK - Uppsala HK Arena: Hackstahallen  
Lör 2/12 15:15 Tid: 15:15 HF SIF - Kungsängens SK Arena: Vikingahallen A  
Sön 3/12 15:00 Tid: 15:00 Borlänge HK Damer - Bollstanäs SK Arena: Maserhallen  
Sön 3/12 15:30 Tid: 15:30 Rosersbergs IK - Alfta GIF HF Arena: Rosershallen  
Sön 3/12 15:40 Tid: 15:40 Falu HK - HK Ceres Norrtälje Arena: Lugnets SH A  
Lör 9/12 13:00 Tid: 13:00 Alfta GIF HF - HF SIF Arena: Alfta Sporthall  
Lör 9/12 15:15 Tid: 15:15 Kungsängens SK - Åkersberga HK Arena: Ekhammarhallen  
Lör 9/12 16:15 Tid: 16:15 HK Ceres Norrtälje - Borlänge HK Damer Arena: Norrtälje Sportcentrum  
Sön 10/12 13:00 Tid: 13:00 Enköping HS - Falu HK Arena: Enköping IH A-hall  
Sön 10/12 15:00 Tid: 15:00 Bollstanäs SK - Rosersbergs IK Arena: Smedsgärds Sporthall  
Sön 10/12 16:00 Tid: 16:00 Uppsala HK - Täby HBK Arena: Tiundaskolan  
Ons 13/12 19:00 Tid: 19:00 HK Ceres Norrtälje - Bollstanäs SK Arena: Norrtälje Sportcentrum  
Lör 16/12 13:00 Tid: 13:00 Täby HBK - Kungsängens SK Arena: Tibblehallen CC  
Lör 16/12 13:40 Tid: 13:40 Falu HK - Uppsala HK Arena: Haraldsbo Sporthall  
Lör 16/12 14:00 Tid: 14:00 Åkersberga HK - Alfta GIF HF Arena: Hackstahallen  
Lör 16/12 15:15 Tid: 15:15 HF SIF - Rosersbergs IK Arena: Vikingahallen A  
Lör 16/12 16:45 Tid: 16:45 Borlänge HK Damer - Enköping HS Arena: Maserhallen  
Sön 7/1 13:00 Tid: 13:00 Enköping HS - Borlänge HK Damer Arena: Enköping IH A-hall  
Sön 7/1 13:00 Tid: 13:00 Bollstanäs SK - HK Ceres Norrtälje Arena: Smedsgärds Sporthall  
Sön 7/1 13:00 Tid: 13:00 Alfta GIF HF - Åkersberga HK Arena: Alfta Sporthall  
Sön 7/1 13:00 Tid: 13:00 Kungsängens SK - Täby HBK Arena: Ekhammarhallen  
Sön 7/1 15:00 Tid: 15:00 Rosersbergs IK - HF SIF Arena: Rosershallen  
Sön 7/1 16:00 Tid: 16:00 Uppsala HK - Falu HK Arena: Tiundaskolan  
Lör 13/1 15:15 Tid: 15:15 Täby HBK - Uppsala HK Arena: Tibblehallen CC  
Lör 13/1 15:15 Tid: 15:15 HF SIF - Alfta GIF HF Arena: Vikingahallen A  
Lör 13/1 19:30 Tid: 19:30 Åkersberga HK - Kungsängens SK Arena: Hackstahallen  
Sön 14/1 14:40 Tid: 14:40 Falu HK - Enköping HS Arena: Lugnets SH A  
Ladda fler

Vänd på enheten för fullständiga namn och större text.

Senaste från Övriga Sverige

ANNONS

Senaste artiklar